Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fiji Times »CDC zostanie ponownie otwarte dziś po południu

Centrum Kontroli Chorób Fidżi zostanie ponownie uruchomione do dzisiejszego południa.

Stały sekretarz Departamentu Zdrowia, dr James Fung, potwierdził to wczoraj wieczorem po ogłoszeniu kolejnego przypadku COVID-19 zarejestrowanego w Lakena w Nausori.

Wypowiedział się w odpowiedzi na zapytania mediów po tym, jak w czwartek trzech pracowników FCDC uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, co doprowadziło do tymczasowego zamknięcia laboratorium w celu dezynfekcji i dokładnego czyszczenia.

Dr Fong powiedział, że testy były kontynuowane w szpitalach Tamavua Twomey, CWM, Labasa i Lautoka, w związku z czym miał zgłosić nowy przypadek COVID-19.

Powiedział: „Ten nowy przypadek jest członkiem rodziny przypadków Lakiny, które zostały wcześniej zgłoszone i był już w izolacji w szpitalu Navua, kiedy odnotował pozytywny wynik”.

„Ponieważ jego pierwszy test po wejściu na kwarantannę był negatywny, nie uważamy go za przypadek wysokiego ryzyka przeniesienia na większą skalę”.

Urzędnicy ds. Zdrowia ogłosili również pięć wyzdrowień, ponieważ Fidżi ma obecnie 48 aktywnych przypadków COVID-19 w izolacji, z czego sześć to kwarantanny graniczne, a 29 przypadków przeniesionych lokalnie, a 13 dochodzeń jest obecnie w toku w celu ustalenia źródła przenoszenia choroby.

READ  Naukowiec powiedział, że dziwne głębinowe stworzenie pełne zębów jest „całkowicie wyjątkowe”