Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Poznaj skutki uboczne zmieszania dwóch zastrzyków szczepionki

Nie możesz się doczekać, żeby wiedzieć, co się stanie, gdy zmieszasz dwa zastrzyki szczepionki COVID? Następnie spójrz na efekty uboczne mieszania dwóch różnych ujęć.

Covid 19: Poznaj skutki uboczne zmieszania dwóch zastrzyków szczepionki


Covishield i Covaxin to obecnie dwa rodzaje szczepionek, które są podawane ludziom w Indiach w celu ochrony przed wirusem COVID 19. Kiedy organizm jest zajęty wytwarzaniem przeciwciał, normalne jest, że osoba doświadcza pewnych skutków ubocznych. Skutki uboczne tych dwóch szczepionek mogą obejmować gorączkę, dreszcze, nudności, zmęczenie, ból głowy, bolesność lub ból ramienia. Te działania niepożądane zwykle trwają dzień lub dwa.

Ale jakie skutki uboczne występują, gdy mieszane są dwa zastrzyki szczepionki COVID? Niedawne badanie przeprowadzone przez University of Oxford w The Lancet wykazało, że osoby, które otrzymały pierwszą dawkę AstraZeneca Plc, a następnie szczepionkę firmy Pfizer Inc. Cztery tygodnie później zgłosili więcej krótkotrwałych skutków ubocznych, w większości łagodnych.

Naukowcy i urzędnicy zajmujący się zdrowiem publicznym badają strategie, takie jak mieszanie dwóch różnych szczepionek, ponieważ wiele krajów o niskich i średnich dochodach próbuje dowiedzieć się, jak radzić sobie z niedoborem szczepionek. Takie zapewnienia, jak mieszanie strzałów, ułatwią rządowi zarządzanie zapasami i dadzą lepszy wgląd.

Nie zgłoszono żadnych problemów związanych z bezpieczeństwem, a silniejsze skutki uboczne szczepienia ustąpiły po kilku dniach. Badania wykazały, że około 10 procent uczestników, którzy otrzymali mieszane dawki, zgłaszało silne zmęczenie, w porównaniu z około 3 procentami uczestników, którzy otrzymali jeden rodzaj szczepionki. Wszyscy uczestnicy mieli ponad 50 lat.

System mieszany jest znany jako niejednorodna partia. Naukowcy uważają, że nie każda szczepionka może działać skutecznie po zmieszaniu, ale gdy cel jest ten sam, tj. Białko powodujące wzrost wirusa, można to zrobić. Ponadto testują również szerszy 12-tygodniowy okres dawkowania między zastrzykami i planują rozszerzyć poszukiwania o szczepionki firmy Moderna Inc. Oraz Novavax Inc.

READ  WHO: W Bangladeszu panuje najgorsza w historii epidemia dengi

Przeczytaj także: Jak dodać białko do swojej diety podczas rekonwalescencji po Covid 19?

Czy masz doświadczenie lub porady związane z COVID? Dyskutuj i weź udział Pokoje PINKVILLA.


Twój komentarz został wysłany do kolejki moderacji