Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fekitoa z Tonga nie może się doczekać „najcięższego meczu” z Irlandią

Fekitoa z Tonga nie może się doczekać „najcięższego meczu” z Irlandią

Pięć drużyn – w tym nowe drużyny Chile – będzie grać dwukrotnie w Pucharze Świata w Rugby, zanim Tonga weźmie udział w niedzielnym czasie nowozelandzkim.

Malakai Fekitoa nie ma nic przeciwko.

Zwycięzca Pucharu Świata Nowej Zelandii, który zgodził się ze zmianami w zasadach kwalifikowalności gry dla Tonga, kraju jego urodzenia, powiedział, że późny start pokazał mu, jak drużyny powinny podejść do weekendu otwarcia.

„(Oczekiwanie) było dla nas dobre, ponieważ przed rozpoczęciem pracy mogliśmy zobaczyć, co się dzieje i poczuć, jak przebiegają zawody” – powiedział.

A jego wrażenia? „Mieszane występy i może nerwy. Wiele drużyn nie chciało przegrać, więc nie widzieliśmy, żeby podejmowały jakiekolwiek ryzyko. Następna runda będzie inna”.

Jedną z drużyn, która już ubrudziła sobie koszulki, jest pierwszy przeciwnik Tonga – Irlandia. Zespół testowy zajmujący pierwsze miejsce w tabeli odnotował czternaste zwycięstwo z rzędu, pokonując Rumunię 82:8.

„Gramy obecnie przeciwko najlepszej drużynie na świecie” – powiedział Fekitoa. „To będzie dla nas najtrudniejszy mecz. Będziemy musieli stawić im czoła fizycznie”.

Kolejnym powodem, dla którego nie może się doczekać meczu w Nantes, jest chęć dogonienia swoich starych kolegów z drużyny. Fekitoa grał dla drużyny Munster w zeszłym sezonie, pomagając jej wygrać mistrzostwa United Rugby przeciwko Stormers w Cape Town i dotrzeć do 1/8 finału Pucharu Europy.

Siedmiu irlandzkich zawodników pochodzi z Munster, w tym inny obrońca Jack Crawley i Conor Murray.

„Dziwnie będzie grać przeciwko nim, zwłaszcza Munsterowi” – ​​powiedział. „Miałem naprawdę dobre relacje z tymi chłopcami, opiekowali się mną, kiedy tam byłem. Wygraliśmy mistrzostwa (URC), a te wspomnienia zostaną na całe życie.

Fekitua przybywa na turniej ciesząc się z narodzin drugiej córki ze swoją hiszpańską narzeczoną Claudią Velazco. Był członkiem drużyny All Blacks, która w 2015 r. zdobyła Puchar Świata, a od 2017 r. podróżuje po Europie. Grał w barwach Toulon, Wasps i Munster, a do Treviso przyjeżdża z rodziną.

READ  Legendarna koszula All Black Dona Clarke’a z 1964 roku została znaleziona na strychu w Anglii

Tonga zebrała swój najlepszy w historii skład na Puchar Świata, w skład którego wchodzą Faya Fifita, George Mwala, Charles Piutau i były All Blacks Augustin Bulu, a także Fekitoa i były australijski blokujący Adam Coleman, który może zadebiutować w sobotę . Zespół Ikali Tahi znajduje się jednak w najcięższej grupie turnieju. Po Irlandii w grupie B zmierzą się ze Szkocją, RPA i Rumunią.

„Wiele napisano o naszym zespole na papierze i mamy tam kilka znanych nazwisk” – powiedział asystent trenera Dan Krohn. „Ale to nie ma większego znaczenia przed występem”.