Fani celtyccy śpiewają przeciwko rodzinie królewskiej podczas minuty oklasków dla królowej

Fani Celticu trzymają transparent przed meczem w Szkockiej Premier League w St Mirren.

Steve Welch/PA przez AP

Trener Celticu Ang Postecoglou odmówił wdania się w awanturę o przyśpiewki fanów Celticu przeciwko rodzinie królewskiej podczas meczu piłkarskiego szkockiej Premier League.

Mistrzowie Szkocji przegrali swój pierwszy ligowy mecz od ponad roku, 2:0 z St Mirren w niedzielę (czasu nowozelandzkiego).

Ale mecz poprzedziły niektóre sekcje celtyckiego zespołu wspierającego, który przez minutę zbojkotował oklaski ku pamięci zmarłej królowej Elżbiety II, mówiąc: „Jeśli nienawidzisz rodziny królewskiej, klaskaj w dłonie”.

Baner wyrażający ten sam nastrój był widoczny za bramką na bramce dla fanów Celticu na Love Street na stadionie St Mirren.

Celtic jest już przedmiotem śledztwa UEFA po tym, jak niektórzy fani Glasgow rozwinęli w zeszłym tygodniu w Polsce transparent „F… the Crown” w meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck.

Postecoglou przemawiał z tej okazji, mając nadzieję, że kibice klubu będą szanowani.

Ale odmówił skomentowania meczu St. Mirren, wiwatując.

Celtycki menedżer Ange Postecoglou.

Michel Degauque/AFP

– Wziąłem to wszystko na dwóch konferencjach prasowych, nie zrobiłbym tego w trzech – powiedział po meczu w St Mirren.

„Rozumiem powód zainteresowania, ale jestem menedżerem w klubie piłkarskim i siedzę na konferencjach prasowych, aby porozmawiać o piłce nożnej.

„Zajęliśmy się tym, zrobiliśmy wszystko, co trzeba, czas ruszyć dalej”.

Tymczasem brytyjskie media doniosły, że niektórzy fani Dundee United zaczęli buczeć i skandować drwiny podczas minuty ciszy przed meczem God Save the King z Glasgow Rangers na Ibrox Park.

READ  Ostra wymiana zdań, podczas której sędzia musi powiedzieć trenerowi „Nie dotykaj mnie”

Działania fanów skłoniły Dundee United do wydania oświadczenia, w którym informowali, że są „świadomi działań niewielkiej części publiczności, która zdecydowała się nie szanować minuty ciszy przed popołudniowym meczem na Ibrox”.

– Jako klub komunikowaliśmy się przed meczem, aby poinformować naszych fanów o przedmeczowych ustaleniach w oczekiwaniu na minutę ciszy.