Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja wraca do Holandii podczas pandemii, Entertainment News & Top Stories

ROTTERDAM (Holandia) • Urok komiksowy Eurowizji powrócił, ponieważ Holendrzy w tym tygodniu gościli bezpieczną, miniaturową wersję koronawirusa, po odwołaniu konkursu piosenki w zeszłym roku.

Około 3500 fanów, którzy testowali pod kątem Covid-19, będzie mogło wziąć udział w finale w Rotterdamie w sobotę, ponieważ powrót zawodów nadaje nieco blasku ostrożnemu ponownemu otwarciu w Europie.

Francuska piosenkarka Barbara Bravie, obecnie Edith Piaf, jest faworytką bukmacherów, która zakończyła 44-letnią suszę Eurowizji w swoim kraju, a następnie we Włoszech i na Malcie.

Artyści znajdą się w specjalnej „bańce”, zgodnie z surowymi zasadami nałożonymi przez holenderski rząd, aby umożliwić rozgrywanie zawodów w Ahoy Arena w nadmorskim mieście.

„Nie odpowiadamy za organizację Konkursu Piosenki Eurowizji w tym trudnym czasie” – powiedział Martin Oosterdahl, dyrektor wykonawczy Eurowizji.

Znaną z krzykliwych kostiumów i wesołych piosenek Eurowizję ogląda ponad 180 milionów ludzi w ponad czterdziestu krajach.

Ale konkurs został odwołany po raz pierwszy w swojej sześćdziesięcioletniej historii w zeszłym roku, kiedy epidemia zaczęła ogarniać świat.

W minioną sobotę organizatorzy ogłosili, że członek polskiej delegacji uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19 i cała delegacja, w tym piosenkarz Rafał Brzuzowski, została poddana kwarantannie.

Oznacza to, że nie będą mogli wystąpić na żywo w drugim półfinale w czwartek, kiedy zostanie pokazane ostatnie nagranie z próby.

Odwołanie w zeszłym roku było gorzkim rozczarowaniem dla Holandii, która zdobyła prawo do organizacji konkursu po tym, jak holenderski piosenkarz Duncan Lawrence wygrał w Izraelu w 2019 roku.

W szczytowym okresie epidemii miejsce w Rotterdamie zostało przeprojektowane, aby pomieścić 88 łóżek dla pacjentów Covid-19. Ale teraz będzie gościć fanów na żywo nie tylko w finale, ale także w jutrzejszych i czwartkowych półfinałach.

W ramach programu pilotażowego wydarzeń Fieldlab, prowadzonego przez holenderski rząd, każdy pokaz będzie mógł pomieścić do 3500 osób, co stanowi około 20 procent pojemności obiektu.

READ  Gwiazda Romea i Julii doświadcza „zalewu godnych ubolewania rasistowskich nadużyć” po tym, jak została obsadzona u boku Toma Hollanda | Wiadomości o sztuce i sztuce

Dla widzów przyzwyczajonych do glamour artystów, którzy obejmują i celebrują, Konkurs Piosenki Eurowizji w tym roku będzie inny.

Artyści z większości 39 uczestniczących krajów podróżują do Holandii, ale niektórzy, jak Australia, będą uczestniczyć w nagranym wcześniej wideo.

Delegacje krajowe są zobowiązane do przestrzegania ścisłego protokołu, przebywania z dala od publiczności i testowania co 48 godzin.

„Liczby zostały drastycznie zmniejszone. Delegacje są znacznie mniejsze” – powiedział producent wykonawczy Cetse Packer.

Organizatorzy „przypomnieli” uczestnikom o zasadach w zeszłym tygodniu po tym, jak zdjęcia i filmy pokazały artystów obejmujących dziennikarzy, a wynik testu Ukraińca po strachu okazał się negatywny.

Powiedzieli, że spodziewają się, że „bardzo niewielu” fanów przyjedzie z zagranicy ze względu na holenderskie ograniczenia w podróżowaniu, w tym 10-dniową kwarantannę i wymagania testów PCR. „Chcemy trzymać koronawirusa tak daleko, jak to tylko możliwe” – powiedział Packer.

Chociaż niektóre ograniczenia zostały niedawno złagodzone, rząd holenderski nadal boryka się z powolnym rozprzestrzenianiem się szczepionki w kraju liczącym 17 milionów ludzi, w którym zginęło 17 000 osób, a 1,57 miliona zostało zarażonych.

Ale wyjątkowa mieszanka kiczu i gotujących się napięć narodowych pozostaje niezmieniona pomimo pandemii.

Francuski Brave niesie nadzieje swojego kraju swoim nastrojowym numerem Voila. „To nie presja, którą czuję, to niecierpliwość i radość” – powiedział 28-latek.

Francja czeka na mistrza Eurowizji od 1977 roku, kiedy Marie Miriam wygrała konkurs.

Maltańska piosenkarka Destiny Choconier, lat 18, śpiewająca Je Me Casse (po francusku znaczy I’m Outta Here), zwróciła uwagę, podobnie jak trolle, które zawstydzają ciało, ze względu na swoje odważne opcje garderoby, w tym jasnoróżowy numer z frędzlami.

„To spełnienie marzeń, jestem na dobrej drodze i ta ciężka praca się opłaca” – powiedział piosenkarz, który wygrał drugą edycję X Factor Malta, kiedy ogłoszono umowę.

READ  Spotify usuwa muzykę Neila Younga w sporze wokół fałszywych roszczeń Covida Joe Rogana | Spotify

Dziwne i cudowne historie wyłoniły się z Eurowizji, jak w każdym innym roku.

Wpis Rosji, film Rosyjska kobieta Manishy, ​​rozgniewał konserwatystów w kraju swoimi antyseksistowskimi słowami.

W międzyczasie Cypr stał przy swoim kontrowersyjnym wpisie po tym, jak Kościół prawosławny oskarżył go o propagowanie „kultu diabła”.

I chociaż pandemia doprowadziła w tym roku do zupełnie innej wizji Orowizji, nie jest to pierwszy raz, gdy zderzenie to zderzyło się z rzeczywistością.

Edycja 2017, która odbyła się na dotkniętej konfliktem Ukrainie, upłynęła pod znakiem napięć z Rosją, a finałowy pokaz w Izraelu w 2019 roku wywołał protesty pro-palestyńskich aktywistów i artystów.

Francuska Agencja Medialna