Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Abba Waterloo wybrał ulubioną brytyjską piosenkę Eurowizji

I wreszcie artysta z News Media

Wysłane przez Andy Malt | Opublikowano we wtorek 18 maja 2021 r

Abba’s Waterloo została wybrana przez Radio 2. jako ulubiona brytyjska piosenka Eurowizji. Ironicznie słuchacze, biorąc pod uwagę jej zwycięstwo w edycji Grand Prix z 1974 roku, mimo że Wielka Brytania nie przyznała jej żadnych punktów. Specjalna prezentacja Kena Bruce’a w tym tygodniu ujawni 50 ulubionych piosenek z konkursu wszechczasów z Wielkiej Brytanii.

Jeśli zastanawiasz się, pierwsza piątka została zakończona utworami Bucks Fizz „Make Your Mind Up”, „Love Shine A Light” Katriny & The Waves, „Save Your Kisses For Me” autorstwa Brotherhood Of Man i „Puppet On A” String. Sandie Shaw.

Wszystko to wskazuje, że nie było to głosowane przez odpowiednich miłośników Eurowizji. To znaczy, to jest lista najbardziej znanych piosenek Eurowizji. Gdzie jest „ekstaza” Laury, czy „bajka” Alexandra Rybacka, czy „karmię cię kochanie” Margaret Berger, czy „boskość” Sebastiana Tellera? Czy nie możemy tam umieścić „Hard Rock Allelujah” dla mojego Pana?

Jednak nie możesz kłócić się z OPPA, prawda? Kto się odważy? Komentując zwycięstwo, Frida Lingstad z zespołu powiedziała: „Waterloo to nasza pierwsza piosenka pod naszą nową nazwą, Abba, która – po przedstawieniu jej publiczności w całej Europie dzięki Eurowizji – była wielkim światowym hitem”. Sukces „ Waterloo ”zmieniło wszystko dla nas jako grupy, więc chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom Eurowizji, którzy głosowali na ten utwór! ”

Nawiasem mówiąc, zapytany niedawno o przyznanie przez Wielką Brytanię punktów startowych do Eurowizji, Abba Bjorn Olvaeus spekulował, że mogło to być taktyczne głosowanie brytyjskiego jury, które było wówczas całkowicie odpowiedzialne za przydzielanie punktów w tym kraju. Po tym wszystkim, Powiedział BBC„Brytyjczycy jako pierwsi przyjęli nas po zwycięstwie”.

READ  Fani ITV This Morning zauważyli problem z pierwszym pojawieniem się Cat Deeley i Bena Shepharda

Jaka taktyka była grana? Cóż, niektórzy uważali, że wejście do Wielkiej Brytanii w tym roku, śpiewane przez Olivię Newton John, było dobrym kandydatem do zwycięstwa, a brytyjscy sędziowie mogli uznać ABBA za głównego kandydata. Ponieważ w Eurowizji zawsze było trochę polityki.

Oczywiście w tym roku Wielka Brytania była gospodarzem konkursu i zarezerwowała The Wombles jako rozrywkę pomiędzy okresami. Być może więc wszyscy inni taktycznie głosowali na głównych konkurentów Newton-Johna – to znaczy APA – aby upewnić się, że Brytyjczycy nie otrzymają statusu gospodarza i przywilejów na rezerwację wyjazdów drugi rok z rzędu. Nie zostało to potwierdzone. Wielka Brytania gościła go dopiero w 1974 roku, ponieważ wygrywający w 1973 roku Luksemburg nie chciał mieć kłopotów z organizacją pokazu przez dwa lata z rzędu.

W każdym razie, o czym rozmawialiśmy? O tak, nawet podczas Brexitu niektórzy obcokrajowcy napisali i zaśpiewali ulubioną piosenkę Eurowizji w tym kraju. Ken Bruce mówi: „Cóż, kto by tak pomyślał?” Waterloo wysuwa się na pierwszy plan – ale jak śpiewał Abba: „Czuję, że wygrywam, kiedy przegrywam” – osiemnaście z 50 najlepszych brytyjskich piosenek, dobra robota!

Nie ma mowy, żeby Wielka Brytania dostarczyła 36% z 50 najlepszych piosenek Eurowizji w historii. Ta ankieta może również zostać nazwana „50 najlepszych piosenek Eurowizji, których Brytyjczycy mogą zapamiętać”.

W każdym razie program będzie dostępny w aplikacji BBC Sounds od 20:00, a w Radio 2 od 13:00 do 15:00 22 maja, przed tegorocznym Wielkim Finałem.

Również dziś wieczorem odbędą się pierwsze półfinały tegorocznych zawodów, ale dramatu było już sporo. Cztery delegacje zmusiły nas do poddania się kwarantannie w zeszłym tygodniu, po pozytywnych testach COVID w zespołach z Polski i Islandii. Delegacje Malty i Rumunii również zostały poddane kwarantannie, ponieważ przebywały w tym samym hotelu.

READ  Życie jest plażą dla księcia Harry'ego i Meghan Markle, którzy wygrzewają się w zimowym słońcu w Kostaryce podczas rodzinnych wakacji, ciesząc się rajskimi piaskami i lasami deszczowymi.

Po teście wszyscy czterej delegaci otrzymali wynik negatywny. Delegacjom Malty i Rumunii pozwolono wczoraj przeprowadzić próby, podczas gdy Islandia i Polska pozostały w kwarantannie do środy dla środków ostrożności. Jeśli w środę wszyscy ponownie uzyskają negatywny wynik, będą mogli dołączyć do prób i wziąć udział w półfinałach w czwartek.



Czytaj więcej o: Abba | Konkurs Piosenki Eurowizji