Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja 2024: wyniki losowania półfinałowego

Eurowizja 2024: wyniki losowania półfinałowego

W którym półfinale bierze udział Twój ulubiony kraj? Losowanie półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 odbyło się w Malmö wraz z ceremonią, podczas której odznaka miasta gospodarza została przekazana naszym szwedzkim przyjaciołom przez byłego gospodarza, Liverpool.

Wyniki losowania półfinałowego:

Pierwszy półfinał

Wtorek, 7 maja, 21:00 CET

Pierwsza połowa występu

🇺🇦 Ukraina – UA:PBC

🇨🇾 Cypr – CyBC

🇵🇱 Polska – TVP

🇷🇸 Serbia – RTS

🇱🇹 Litwa – LRT

🇭🇷 Chorwacja – HTZ

🇮🇪 Irlandia – RTÉ

Druga połowa występu

🇸🇮 Słowenia – RTVSLO

🇮🇸 Islandia – RÚV

🇫🇮 Finlandia – YLE

🇵🇹 Portugalia – RTP

🇱🇺 Luksemburg – RTL

🇦🇺 Australia – SBS

🇦🇿 Azerbejdżan – Aktimai

🇲🇩 Mołdawia – TRM

Pięć głównych krajów, które głosują podczas pierwszego półfinału:

🇩🇪 Niemcy – ARD/NDR

🇸🇪 Szwecja – SVT (nadawca główny)

🇬🇧 Wielka Brytania – BBC

Drugi półfinał

Czwartek, 9 maja, 21:00 CET

Pierwsza połowa występu

🇦🇹 Austria – ORF

🇲🇹 Malta – program telewizyjny

🇨🇭 Szwajcaria – SRG/SSR

🇬🇷 Grecja – ERT

🇨🇿 czeski ČT

🇦🇱 Albania – RTSH

🇩🇰 Dania – dr

🇦🇲 Armenia – AMPTV

Druga połowa występu

🇮🇱 Izrael – był

🇪🇪 Estonia – Błąd

🇬🇪 Gruzja – GBP

🇳🇱 Holandia – Avrotros

🇳🇴 Norwegia – NRK

🇱🇻 Łotwa – LTV

🇸🇲 San Marino – SMRTV

🇧🇪 Belgia – RTBF

Pięć głównych krajów głosujących podczas drugiego półfinału:

🇫🇷 Francja – Ft

🇮🇹 Włochy – Ray

🇪🇸 Hiszpania – TVE

Wielki Finał odbędzie się w sobotę 11 maja o godzinie 21:00 CET

Ceremonię nadzorował kierownik wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji Martin Østerdahl.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością rozpoczęcia kolejnego ekscytującego roku Konkursu Piosenki Eurowizji tutaj, w Malmo. Liverpool ustanowił standardy w 2023 r., jeśli chodzi o organizację i realizację tego wydarzenia, i nie możemy się doczekać, aż Malmo będzie korzystać z tej niesamowitej pracy, witając 37 delegacje i setki tysięcy kibiców w maju.

Ebba Adielsson, producentka wykonawcza SVT ds. ESC 2024, powiedziała:

Losowanie półfinału to kamień milowy w corocznym kalendarzu Konkursu Piosenki Eurowizji i coś, co naprawdę rozpoczyna tę ekscytującą wiosnę, kiedy świętujemy muzykę we wszystkich jej postaciach.

„Przy całym kalibrze, doświadczeniu i zaangażowaniu wszystkich, zarówno za kamerą, jak i w mieście Malmö, nie ma wątpliwości, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 będzie niesamowitym i niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników miasta i dla wszystkich .” Ludzie na całym świecie oglądają to w domach.

Burmistrz Malmö Katrin Sternfeldt-Jame dodała:

„Malmö to miasto młode, różnorodne i połączone z globalnymi połączeniami. Uwielbiamy witać tutaj świat i ciężko pracujemy, aby mieć pewność, że nasze miasto pozostanie otwarte i przyjazne dla każdego, kto zdecyduje się odwiedzić Malmö na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Losowanie półfinału było transmitowane na oficjalnym kanale Kanał Eurowizji na YouTube W Wielkiej Brytanii BBC Two i usługa transmisji strumieniowej BBC iPlayer.

READ  Jaśniejsza strona niż Bob Dylan

Składy półfinałów zostały losowo wybrane poprzez wylosowanie krajów z 6 koszyków (w oparciu o historyczne wzorce głosowania), aby określić, w którym półfinale (i w której połowie programu) wezmą udział.

Kraje „Wielkiej Piątki” (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania) nie rywalizują w półfinale, a Szwecja nie będzie w tym roku rywalizować w roli mistrza, ale losowo ustalono, który z dwóch półfinałów -finały, nad którymi kraj będzie mógł głosować. Dokładna kolejność działania zostanie ustalona przez producentów w późniejszym terminie.

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w Szwecji we wtorek 7 maja (pierwszy półfinał), czwartek 9 maja (drugi półfinał) i sobotę 11 maja (wielki finał) 2024 r.

Nie zapomnij pobrać naszego program (Do Departament Kontroli Wewnętrznej / Android), zarejestruj się na oficjalny Konkurs Piosenki Eurowizji wiadomościi subskrybuj Oficjalny podcast!