Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Comic Relief 2024: Sir Lenny Henry po raz ostatni jest gospodarzem

Comic Relief 2024: Sir Lenny Henry po raz ostatni jest gospodarzem

  • Autor: Alex Taylor
  • Korespondent kulturalny BBC

Źródło obrazu, Komiczna ulga

Skomentuj zdjęcie,

Sir Lenny jest dożywotnim honorowym prezesem Comic Relief od 2017 roku

Sir Lenny Henry po raz ostatni będzie gospodarzem Comic Relief, kiedy w marcu powróci zbiórka pieniędzy BBC.

Komik, który w 1985 roku wraz z reżyserem Richardem Curtisem założył organizację charytatywną, powiedział, że po prawie 40 latach na jej czele nadszedł czas na „świeże twarze”.

Zwieńczeniem tegorocznej kampanii będzie Dzień Czerwonego Nosa, który zostanie wyemitowany w BBC One w piątek 15 marca.

„Kiedy w 1985 roku rozpoczynaliśmy działalność w ramach Comic Relief, nigdy nie przypuszczałem, że będziemy tu nadal istnieć” – powiedział Sir Lenny.

„Pomyślałem, że może zagramy trzy koncerty i to będzie wszystko, ale prawie 40 lat później ten entuzjazm i determinacja, by wystąpić i pomóc innym, nigdy nie osłabły.

„Jako prezes Life of Comic Relief jestem podekscytowany faktem, że kilka nowych i znajomych twarzy pojawia się, aby zorganizować tę wielką noc i wprowadzić nas w kolejny rozdział”.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Lenny Henry z czerwonym nosem w 1991 r

Sir Lenny był współgospodarzem inauguracyjnej edycji Comic Relief w 1988 roku. Program zebrał 15 milionów funtów w ciągu ośmiu godzin telewizyjnej komedii z udziałem największych gwiazd tamtych czasów.

Od tego czasu darowizny przekroczyły 1,5 miliarda funtów, a fundusze zbierane co roku pomagają walczyć z ubóstwem oraz zapewniają żywność, opiekę zdrowotną i bezpieczne schronienie mieszkańcom Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Sir Lenny powiedział, że wie, że ludzie cierpią, zwłaszcza podczas kryzysu związanego z kosztami życia. Dodał: „Ale wiemy też, że Brytyjczycy są wspaniali. Jesteście tacy mili i hojni, a jeśli ktoś ma problem, zawsze chcecie pomóc”.

Źródło obrazu, Komiczna ulga

Skomentuj zdjęcie,

Wśród gospodarzy w 2022 roku znaleźli się Sir Lenny, David Tennant i Alesha Dixon

W tym roku 26 lutego w London Palladium odbędzie się wieczór komediowy. Obok Sir Lenny'ego pojawią się Aisling Bea, Fateha Al-Ghouri, Joel Dommett, Moan Radwan, Rosie Jones i Sarah Pascoe.

Nowy szkic pokazuje, jak Sir Lenny pyta celebrytów – w tym aktorów Jonathana Baileya i Dame Joan Collins, a także osobistości telewizyjne Gemmę Collins, Davinę McCall, Simona Cowella i Alison Hammond – o plany zbierania funduszy.

Pomiń zawartość YouTube, 1

Chcesz zezwolić na treści Google YouTube?

Ten artykuł zawiera treści udostępnione przez Google YouTube. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o Twoją zgodę, ponieważ mogą one używać plików cookie i innych technologii. Możesz przeczytać Google YouTube Polityka Cookie I Polityka prywatności Przed akceptacją. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz opcję Zaakceptuj i kontynuuj.

Wyjaśnienie wideo, Ostrzeżenie: treści stron trzecich mogą zawierać reklamy

Koniec treści YouTube, 1

W 2023 roku program zebrał ponad 34 miliony funtów, częściowo dzięki zdrajcom i rysunkom Eurowizji. Po raz pierwszy w historii zbiórki Sir Lenny nie wystąpił w roli głównego prezentera ze względu na zaangażowanie w inny projekt.

Zamiast tego zawierała nagraną wcześniej scenę, w której Sir Lenny czuje się źle w przebieralni i wzywa „lekarza”, po czym zwraca się do gwiazdy Doctor Who, Davida Tennanta, który następnie pełnił rolę gospodarza.

Charlotte Moore, dyrektor ds. treści BBC, podziękowała Sir Lenny’emu za jego „niesamowity wkład” na przestrzeni dziesięcioleci.

„Tegoroczny Dzień Czerwonego Nosa będzie jego ostatnim na ekranie, ale zapowiada się wyjątkowo, ponieważ skorzystamy z okazji, aby uczcić jego niesamowite osiągnięcia tego wieczoru” – powiedziała.

READ  Prawda o sporze między Megan i Kate