Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europejska sonda Jowisz wkracza w krytyczną fazę testów | przestrzeń

Eksplorator Jowisza ESA Icy Moons (sok) Rozpoczął serię krytycznych testów, aby upewnić się, że może działać prawidłowo w nieprzyjaznych warunkach poza przestrzenią kosmiczną.

Zmontowany przez niemiecką firmę Airbus Friedrichshafen 6,2-tonowy statek kosmiczny przybył teraz W Europejskim Centrum Badań i Technologii Kosmicznych (ESTEC) w Holandia, Gdzie przygotowuje się do wejścia do Grand Space Simulator. Po wejściu powietrze zostanie wypompowane z pomieszczenia, aby zduplikować próżnię kosmiczną. Następnie byłby ogrzewany i chłodzony, aby dokładnie naśladować zmieniającą się odległość między nim a Słońcem, gdy podróżował przez Układ Słoneczny, aby dotrzeć do gazowej olbrzymiej planety Jowisz, pięć razy większej od odległości Słońca od Ziemi.

Testy mają potrwać 31 dni. Następnie Juice zostanie wysłany do Tuluzy na ostatnią rundę testów, zanim zostanie wysłany do europejskiego portu kosmicznego w Kourou w Gujanie Francuskiej w celu wystrzelenia. Wystartuje w przyszłym roku z pociskiem Ariane 5.

Po przybyciu do Jowisz W 2029 roku Juice rozpocznie szeroko zakrojone badanie planety i jej księżyców oceanicznych: Europy, Ganimedesa i Kallisto, aby zbadać warunki siedliskowe.

READ  Nowy środek diagnostyczny jest ukierunkowany na wiele rodzajów raka