Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie: Jedzenie większej ilości owoców i warzyw zmniejsza stres

Choroby psychiczne stanowią coraz większy problem w Australii i na całym świecie. Około jeden na dwóch Australijczyków będzie miał w swoim życiu problem ze zdrowiem psychicznym. Na całym świecie prawie 1 na 10 osób cierpi na zaburzenia psychiczne.

Według Radavelli-Bagatini, pewien stres jest normalny, ale długotrwałe narażenie może drastycznie wpłynąć na zdrowie psychiczne.

„Długotrwały, niekontrolowany stres może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, cukrzycy, depresji i lęku, dlatego musimy znaleźć sposoby zapobiegania i możliwie łagodzenia problemów ze zdrowiem psychicznym w przyszłości” – powiedziała pani Radafelli Bagatini.

Korzyści ze zdrowej diety są dobrze znane, ale tylko 1 na 2 Australijczyków spożywa zalecane dwie porcje owoców dziennie, a mniej niż 1 na 10 zjada zalecane pięć porcji warzyw dziennie.

„Wcześniejsze badania wykazały związek między spożyciem owoców i warzyw a stresem u młodszych dorosłych, ale po raz pierwszy obserwujemy podobne wyniki u dorosłych w każdym wieku” – powiedziała Radafelli Bagatini.

„Wyniki badań potwierdzają, że ważne jest, aby ludzie stosowali dietę bogatą w owoce i warzywa, aby zmniejszyć potencjalny stres”.

READ  Obawy przed wybuchem odry w miarę spadku poziomu szczepień i wzrostu liczby przypadków za granicą