Euro 2020: Hiszpania pokonała Słowację, Szwecja pokonała Polskę w pierwszej grupie | Wiadomości o Euro 2020

Szwecja prowadzi w tabeli z siedmioma punktami po pokonaniu Polski 3-2; Hiszpania zajęła drugie miejsce z pięcioma punktami po wygranym pierwszym meczu ze Słowacją.

Hiszpania pokonała Słowację 5:0, aby zorganizować ostatnie 16 starcie Euro 2020 z Chorwacją, a bramka Szwecji na przystanku dała Polsce pierwsze miejsce w grupie.

Słowacki bramkarz Martin Dubrovka popisał się fenomenalną interwencją, aby obronić rzut karny Alvaro Moraty, ale strzał Pabla Serbii z poprzeczki w tył bramki dał Hiszpanii prowadzenie po półgodzinie, gdy wrzucił piłkę do własnej bramki. .

W środę, w pierwszym meczu Hiszpanii w piłce nożnej, Imeric Bordeaux awansował do drugiego gola po przerwie, zanim w drugiej połowie strzelili gola Sarabia, Ferran Torres i Juraj Cuca.

Drużyna Luisa Enrique, która jest druga w grupie E z pięcioma punktami i dwoma punktami przed Szwecją, zmierzy się w poniedziałek w Kopenhadze z Chorwacją. Słowacja, która zajęła trzecie miejsce z trzema punktami i różnicą bramek minus pięć, wraca do domu.

Victor Klaassen świętuje trzecią bramkę Szwecji przeciwko Polsce [Anton Vaganov/Reuters]

W drugim meczu grupy szwedzki skrzydłowy Emil Forsberg strzelił podwójną bramkę, w tym drugi najszybszy gol w historii mistrzostw Europy, a bramka Victora Klaassena pomogła jego krajowi w zwycięstwie 3:2 nad Polską.

To była bolesna decyzja dla polskiej kampanii po tym, jak ich wynik został podwojony przez kapitana talizmanu Roberta Lewandowskiego, którego remis w 84. minucie dał im iskierkę nadziei przy 2-2.

Szwecja zmierzy się 29 czerwca w Glasgow z trzecią lokatą B, C lub D – grupą z Finlandii, Ukrainy lub Czech.