Clausen wygrał ostatni dla Szwecji z Polską

Wysłany dnia:

Port lotniczy Petersburg (AFP)

Zwycięstwo Victora Clausena w doliczonym czasie gry, gdy Szwecja pokonała Polskę 3-2 w Sankt Petersburgu w środę, pokonując grupę E i pokonując rywali na Euro 2020.

Emil Forsberg strzelił dwa gole, wchodząc po pierwszych 81 sekundach, ale gol Clausena w końcówce dał Robertowi Lewandowskiemu podwójną kwalifikację, a następnie posłał Szwecję do grupy jako zwycięzcę.

Szwecja zmierzy się z Ukrainą w 1/8 finału po tym, jak zepchnęła Hiszpanię na szczyt, pozostawiając Słowację z Polską po przegranej 5:0 z Sewillą.

– Wspaniale jest wygrać drużynę taką jak Mistrzostwa Świata 2018. Będziemy mieli trochę więcej czasu na relaks niż ukończenie drugiego lub trzeciego miejsca – powiedziała trenerka Szwecji Jane Anderson.

– Powinniśmy byli objąć prowadzenie 2:0, ale Lewandowski strzelił fantastycznego gola. To było wspaniałe uczucie. Zawodnicy to piłkarze i ich poczucie poświęcenia jest godne pochwały.

Bezpieczna Szwecja, która była zapewniona, że ​​dostanie miejsce w następnej rundzie, zanim zostanie wykopana, rozpoczęła marzenie, gdy Forsberg strzelił bramkę w drugim meczu z rzędu, zdobywając drugą najszybszą bramkę w historii Mistrzostw Europy.

Po komicznym kliknięciu Alexander Isaac spłaszczył się, luźna piłka odbiła się od polskiej strony do R.P. Napastnik z Lipska zebrał i rzucił wyzwanie Kamilowi ​​Joswakowi, po czym strzelił w daleki róg.

Podczas gdy Polacy potrzebowali zwycięstwa, aby uniknąć eliminacji, Lewandowski dwukrotnie trafił w poprzeczkę w ciągu kilku sekund, nieprawdopodobnie nie zdołał zmienić swojego odbicia z bliskiej odległości po dodaniu do rzutu rożnego Piotra Jilinsky’ego.

Zilinsky zmusił Robina Olsona do kilku szybkich rzutów obronnych, strzelając z obu stron w przerwie, a szwedzki bramkarz znakomicie zatrzymał się po strzale z dystansu Kreskorska Kryżowa.

Skrzydłowy Juventusu, Dejan Kulzewski, przybył tuż przed przerwą w drugiej połowie po testach na korzyść Kovita-19 w swoim pierwszym występie od 10 minut.

READ  Hiszpania pokonała Serbię w półfinale Pucharu ATP i dołączyła do Polski

Jego przejazd i podanie przetoczyły się do Forburga na drugim miejscu w Szwecji w 59 minut, ale Polska zareagowała, tworząc żywy finisz.

Lewandowski skrócił stratę o połowę dzięki błyskotliwemu solo w 61. minucie, zginając górny róg i stając się najlepszym strzelcem wszech czasów w swoim kraju w turnieju.

Polska nie zdobyła więcej niż jednego gola w poprzednich 13 meczach finałowych, ale Lewandowski wykorzystał zamieszanie między Victorem Lindelofem i Marcusem Danielsonem, aby wyrównać wynik w sześć minut.

Szwecja zgarnęła wszystkie trzy martwe punkty, gdy Kluchevsky wyprzedził swojego kolegę z drużyny Klaussena Wojciecha Szczecin, gdy Polska poważnie popychała zwycięzcę.