Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19: szef służby zdrowia w Wielkiej Brytanii ostrzega, że ​​przypadki Delta i Omicron ustanowiły nowy rekord

Wraz z szybkim wzrostem liczby przypadków wariantu Omicron w Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ogłosił przejście do planu B w odpowiedzi na koronawirusa. Wideo / rząd Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania odnotowała wczoraj największą liczbę nowych potwierdzonych infekcji Covid-19 od początku pandemii, a główny lekarz w Anglii ostrzegł, że sytuacja prawdopodobnie się pogorszy, ponieważ wariant Omicron powoduje nową falę zachorowań w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Profesor Chris Whitty opisał obecną sytuację jako dwie epidemie w jednej – z szybko rosnącą liczbą infekcji Omicronem, mimo że kraj nadal ma do czynienia ze starszym wariantem Delta, który nadal powoduje dużą liczbę infekcji. Urzędnicy ds. zdrowia publicznego oczekują, że Omicron stanie się dominującą alternatywą w Wielkiej Brytanii w ciągu kilku dni. Omicron już odpowiada za większość przypadków w Londynie.

Wielka Brytania odnotowała wczoraj 78 610 nowych infekcji, co stanowi wzrost o 16 procent w stosunku do poprzedniego rekordu ustanowionego w styczniu. Podczas gdy naukowcy wciąż badają ryzyko stwarzane przez wysoce zakaźny wariant Omicron, Whitty powiedział, że opinia publiczna powinna przygotować się na dalszy wzrost liczby w nadchodzących tygodniach.

Witty powiedział: „Jest wiele rzeczy, o których nie wiemy, ale wszystkie rzeczy, które wiemy, są złe, a najważniejszą rzeczą jest szybkość, z jaką to się porusza. Porusza się w bardzo niezwykłym tempie”.

Ludzie ustawiają się w kolejce do zaszczepienia w szpitalu St Thomas' w Londynie 15 grudnia.  Zdjęcie / AP
Ludzie ustawiają się w kolejce do zaszczepienia w szpitalu St Thomas’ w Londynie 15 grudnia. Zdjęcie / AP

Komentarze pojawiły się w dniu, w którym rząd Wielkiej Brytanii wprowadził nowe przepisy wymagające noszenia masek w większości zamkniętych przestrzeni w Anglii i wymagające dowodu szczepienia lub negatywnego testu na koronawirusa, aby wejść do klubów nocnych i dużych zatłoczonych imprez.

Wielka Brytania przyspiesza również swój krajowy program szczepień, mając na celu dostarczenie dawki przypominającej każdemu dorosłemu do końca grudnia. Rząd zapowiedział, że w ciągu kilku dni otworzy nowe ośrodki masowych szczepień na stadionach sportowych w całym kraju, w tym na Wembley, narodowym stadionie piłkarskim z 90 000 widzów w Londynie.

READ  Policja przegrywa sprawę, aby powstrzymać oszustkę Joan Harrison przed zatrzymaniem pieniędzy KiwiSaver

Whitty radził ludziom ograniczać kontakty towarzyskie i stawiać na pierwszym miejscu tych, którzy są najważniejsi.

„Obawiam się, że będzie coraz więcej pacjentów z Omicronem, którzy będą trafiać do NHS, do szpitala, na oddział intensywnej terapii, dokładnych proporcji, których jeszcze nie znamy, ale będzie ich duża liczba” – powiedział. Moim zdaniem zacznie się to pojawiać wkrótce po Bożym Narodzeniu”.

Dyrektor medyczny Anglii, Chris Whitty, przemawia podczas odprawy Covid-19 na Downing Street w Londynie, 15 grudnia.  Zdjęcie / AP
Dyrektor medyczny Anglii, Chris Whitty, przemawia podczas odprawy Covid-19 na Downing Street w Londynie, 15 grudnia. Zdjęcie / AP

Pomimo wzrostu liczby infekcji, codzienne zgony związane z koronawirusem w Wielkiej Brytanii są znacznie poniżej szczytu zeszłej zimy. Wielka Brytania odnotowała 165 zgonów w środę, w porównaniu z rekordową liczbą 1820 zgonów 20 stycznia.

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego chwalą powszechne szczepienia jako osłabienie związku między zakażeniem Covid-19 a hospitalizacją i śmiertelnością.

Tymczasem Wielka Brytania prowadzi publiczne dochodzenie w sprawie reakcji rządu na pandemię. Premier Boris Johnson ogłosił w środę, że Heather Hallett, była sędzia sądu apelacyjnego, pokieruje śledztwem, które ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

„Wniosłem do tej roli bogate doświadczenie, wiedząc, że podzielam moją determinację, że dochodzenie zbada w sposób kompleksowy kryminalistyczny reakcję rządu na pandemię” – powiedział Johnson.

Brytyjski premier Boris Johnson opuszcza 10 Downing Street na cotygodniowe pytania premiera w Izbach Parlamentu w Londynie 15 grudnia.  Zdjęcie / AP
Brytyjski premier Boris Johnson opuszcza 10 Downing Street na cotygodniowe pytania premiera w Izbach Parlamentu w Londynie 15 grudnia. Zdjęcie / AP

Pod naciskiem rodzin w żałobie Johnson zgodził się na przeprowadzenie dochodzenia w sprawie postępowania jego rządu z epidemią, która spowodowała śmierć ponad 146 000 osób w Wielkiej Brytanii, co stanowi największą liczbę ofiar śmiertelnych w Europie po Rosji. Dochodzenie będzie upoważnione do wezwania do sądu dowodowego i przesłuchania świadków pod przysięgą.

Grupa lobbystyczna Bereaved Families for Justice stwierdziła, że ​​oświadczenie prezydenta jest „pozytywnym krokiem”, ale „przychodzi za późno”.

„Wzywaliśmy do przeprowadzenia dochodzenia od końca pierwszej fali i nigdy nie dowiemy się, ile istnień ludzkich można by uratować, gdyby rząd przeszedł szybką fazę przeglądu latem 2020 r.” – powiedział Matt Fowler, asystent grupy. . Założyciel. „Mając nad nami wariant Omicron, śledztwo nie może nadejść wystarczająco szybko”.

READ  Delta epidemii Covid-19: nowy wariant – „gorszy niż Delta” – wykryty na granicy Nowej Zelandii

Hallett powiedziała, że ​​skonsultuje się z rodzinami pogrążonymi w żałobie i innymi osobami w sprawie warunków dochodzenia.

Ludzie z częściowo zakrytymi twarzami przechodzą przez Westminster Bridge w Londynie 15 grudnia.  Zdjęcie / AP
Ludzie z częściowo zakrytymi twarzami przechodzą przez Westminster Bridge w Londynie 15 grudnia. Zdjęcie / AP

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zapytanie odpowiadało na jak najwięcej pytań dotyczących reakcji Wielkiej Brytanii na pandemię, abyśmy wszyscy mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość” – powiedziała.

Hallett nadzorował śledztwo w sprawie śmierci 52 osób zabitych w zamachach bombowych na londyński system tranzytowy z 7 lipca 2005 roku. W zeszłym miesiącu została wyznaczona do prowadzenia śledztwa w sprawie śmierci Dawn Sturgess, która zmarła w 2018 roku po narażeniu na działanie sowieckiego agenta nerwowego Novichoka, używanego do otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w angielskim mieście Salisbury.

Ze względu na stanowisko Halletta w sprawie śledztwa w sprawie Covid-19, rząd planuje znaleźć inną osobę, która poprowadzi śledztwo w celu zbadania zarzutów dotyczących rosyjskiego udziału w śmierci Sturgesa.

Koronawirus choroba