Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk przeprasza pracownika Twittera, który został zwolniony z powodu awantury online

  • przez Jamesa Claytona
  • Reporter technologiczny z Ameryki Północnej

podpis pod zdjęciem,

Haleya Thorlefsona

Dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, przeprosił za wymianę zdań na platformie z pracownikiem.

Stało się to po tym, jak pracownik Halli Thorleifsson napisał na Twitterze do Muska, że ​​„Twój szef działu kadr nie jest w stanie potwierdzić, czy jesteś zatrudniony”.

Pan Musk odpowiedział pytaniem: „Jaką pracę wykonywałeś?”

Po serii dalszych pytań i odpowiedzi Thorlevson powiedział, że otrzymał wiadomość e-mail potwierdzającą jego wydalenie.

Musk kontynuował tę rozmowę na Twitterze we wtorek, nazywając Thorlevssona „najgorszym”, zanim go usunął.

Ale w widocznej zmianie zdania Musk stanął przed sądem kilka godzin później, aby przeprosić – i wydawało się, że oferuje Thorlevsonowi powrót do pracy.

„Chciałbym przeprosić Haleya za niezrozumienie jego stanowiska. Opierało się ono na rzeczach, które, jak mi powiedziano, nie były prawdziwe lub, w niektórych przypadkach, prawdziwe, ale nie miały znaczenia”.

„Rozważa pozostanie na Twitterze” – dodał.

podpis pod zdjęciem,

Usunięty tweet Elona Muska

W poniedziałek Thorlevson powiedział BBC WYŁĄCZNIE, że nie może uzyskać odpowiedzi od działu HR Twittera, czy został zwolniony.

„Moja teoria jest taka, że ​​popełnili błąd i teraz szukają wszystkiego, co mogą znaleźć, aby ten rozdział był„ z powodu ”, aby uniknąć konieczności wywiązania się ze swoich zobowiązań umownych” – powiedział.

Thorleifsson, który w 2021 roku sprzedał Twitterowi swoją agencję kreatywną Ueno, nie chciał powiedzieć, ile dostał za firmę. Jednak spekuluje się, że Twitter będzie musiał zapłacić dużą sumę po odejściu z firmy.

według raporty lokalnekiedy sprzedawał swoją firmę Twitterowi, celowo zorganizował transakcję tak, aby płacić islandzkiemu rządowi wysoką stawkę podatkową.

W zeszłym roku cztery media przyznały mu tytuł Człowieka Roku Islandii.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o pozwolenie, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Może lubisz czytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

Niektórzy z byłych kolegów Thorleifssona nie mogli zrozumieć, dlaczego był przedmiotem tak publicznej krytyki.

Fotograf Daniel Hutton napisał na Twitterze: „Jako ktoś, kto pracował bezpośrednio z Halle Thorleafson podczas transformacji, jest to głęboko rozczarowujące. Nie tylko jego etyka pracy jest na wyższym poziomie, ale jego talent i pokora są światowej klasy”.

Pan Musk odpowiedział: „W oparciu o twój komentarz właśnie przeprowadziłem rozmowę wideo z Haleyem, aby dowiedzieć się, co jest prawdziwe, a co mi powiedziano. To długa historia. Lepiej rozmawiać z ludźmi niż komunikować się za pośrednictwem tweetów”.

Po przeprosinach Musk powiedział, że pan Thorlevson rozważa powrót na Twittera. BBC nie rozmawiało z Thorlevsonem od czasu przeprosin Muska.

Thorlevson powiedział wcześniej BBC, że sytuacja jest „dziwna” i „bardzo stresująca”.

BBC poprosiło Twittera o dodatkowy komentarz, ale firma nie odpowiedziała od razu.

James Clayton jest korespondentem BBC ds. technologii w Ameryce Północnej, mieszkającym w San Francisco. Śledź go na Twitterze @ćwierkać.