Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ekscytujące skrzypce pod każdym względem

Skrzypaczka Kim Pomsori [KYUTAI SHIM, DG]

Po podpisaniu kontraktu z Deutsche Grammophon (DG) na początku tego roku, koreańska skrzypaczka Kim Bomsori wydała swój debiutancki album z wytwórnią 18 czerwca. Została trzecią koreańską artystką, która podpisała wyłączną umowę z DG po pianiście Cho Seong-jin i sopran Park. Hye Śpiewał.

Po wygraniu Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w 2016 roku 31-letni skrzypek zaczął koncertować w Europie, aż do wybuchu pandemii. Zamiast zrobić sobie przerwę, Kim nagrała swój debiutancki album DG.

Zatytułowany „Skrzypce na scenie” Kim wykonuje głównie formaty skrzypiec z opery i baletu. Album zawiera dziewięć utworów.

Spektakl rozpoczyna „Poloneise Brillante No.1 Op.4” polskiego kompozytora i skrzypka Henryka Wieniawska, a następnie „Pas de Deux” z „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego. Album zawiera również „Carmen Fantasy” Franza Waxmanna oraz „Intro and Rondo Capriccioso Op.28” San Sein. Kończy się „Legendą op. 17” oraz „Fantazja na tematy z „Fausta” Gounoda op. 20″.

„Legendarni skrzypkowie XX wieku, tacy jak Kreisler i Heifitz, aranżowali i grali muzykę operową lub baletową” – powiedziała Kim, dodając, że nagrała album tak, jakby „zachowywał tę tradycję”.

Według Kim, przyjaciel słuchał albumu przed wydaniem i opisał podobne doświadczenie, jak oglądanie thrillera akcji, takiego jak „Tożsamość Bourne’a”.

„Mój przyjaciel powiedział mi, że nie można zatrzymać muzyki nawet na przerwę w łazience, ponieważ to było jak oglądanie ekscytującego filmu akcji, który potęguje emocjonalne sceny” – powiedziała Kim. „Byłem bardzo zadowolony z opinii”.

Kim mówi, że całe doświadczenie związane z nagrywaniem albumu było również „tak ekscytujące jak film akcji”.

Orkiestra NFM Filharmonii Wrocławskiej akompaniowała skrzypkowi pod pałką Giancarlo Guerrero w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Aby przyjechać do Polski z Niemiec, Kim zwykle lata. Ale po odkryciu niemożności lotów międzynarodowych z powodu pandemii, Kim i jej zespół poszli na czele. Niektórzy członkowie orkiestry, a także dyrygent i profesor tonu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa Corona, więc nagranie pierwszego albumu Kima wydawało się „Mission Impossible”.

READ  CBS Reality zamawia kopie polskich oryginałów zbrodni | C21Media | Aktualności

Nadal był opóźniany, ale w końcu „Like a wonder” Kim nagrał album w grudniu zeszłego roku.

W swoim najnowszym wydawnictwie skrzypaczka powiedziała, że ​​chce pokazać, jak to jest „śpiewać na skrzypcach”.

„Kiedy uczyłam się w Juilliard School w Nowym Jorku, oglądałam wiele oper w Metropolitan Opera” – powiedziała.

„Obserwowanie, jak śpiewacy operowi używają swoich ciał jako instrumentu muzycznego, zainspirowało mnie tak bardzo, jak grać na skrzypcach. Chcę śpiewać na skrzypcach”.

Kim powiedziała, że ​​czuje się tak przyzwyczajona do swoich skrzypiec, że może używać ich tak, jak jej głosu.

„Postanowiłem odzwierciedlić skrzypcowe cechy dźwięku w aranżacjach na albumie” – powiedział Kim. „Mam nadzieję, że mój występ pomoże słuchaczom filmować sceny z przedstawień operowych i baletowych i cieszyć się chwilą wolności dzięki muzyce”.

Aby promować swój album, Kim 22 czerwca odbyła trasę koncertową po kraju z rosyjskim pianistą Ilyą Raszkowskim, która zakończyła się sobotnim koncertem w Seulu.