Egipt kończy Polskę i Szwecję 2023 na najwyższym poziomie po pokonaniu Węgier

niedziela, 29 stycznia 2023 | 20:41

Egipt rozpoczął mecz o miejsce 7/8 z Węgrami z wynikiem 4:0 bez odpowiedzi, ale potrzebował jeszcze czterech runów, aby odnieść zwycięstwo 36:35 i zająć siódme miejsce w jednym z najbardziej emocjonujących meczów w Polsce/Szwecji 2023. .

Rozczarowanie w egipskim obozie było obecne po pięciu meczach z rzędu na rozpoczęcie rozgrywek Polska/Szwecja 2023, po których nastąpiły trzy porażki w kłusie z Danią, Szwecją i Niemcami.

Nie oznacza to, że Egipt nie był gotowy do rywalizacji o miejsce wśród najlepszych drużyn w Mistrzostwach Świata Mężczyzn IHF, ale nadal potrzebował dodatkowego impulsu, który również uniemożliwił im pokonanie Danii w ćwierćfinale dwa lata temu, kiedy byli gospodarzami zawodów, w jednym z najlepszych meczów w turnieju.Historia Światowych Zawodów Piłki Ręcznej.

Jednak gracze spotkali się w meczu, który prawdopodobnie był ostatnim meczem z ławki w Egipcie dla Roberto Garcii Barrondo. Zwycięstwem postanowili zwolnić trenera i zajęli 7. miejsce w Polsce/Szwecji 2023, to samo miejsce, które zajęli dwa lata temu.

Początek meczu z Węgrami, w którym Garcia Barrondo zmierzył się ze swoim byłym kolegą z hiszpańskiej drużyny, Chemą Rodriguezem, był bezbłędny dla Faraonów, którzy już po czterech minutach wyszli na prowadzenie 4:0 dzięki kombinacjom z liniowymi. Muhammad Shabib i Ibrahim Al-Masry czynią cuda i nie sposób ich powstrzymać obroną Węgier.

Kolejna seria 7:3 prowadzona przez lewego obrońcę Alego Zeina również odegrała kluczową rolę w ustanowieniu całkowitej dominacji Egiptu w meczu, a przewaga stale rosła do siedmiu bramek, 16:9, po 22 minutach, gdy Węgry straciły kontrolę nad meczem. . Przerwa Rodrigueza nie pomogła, ponieważ Egipt odniósł zwycięstwo, zapewniając sobie sześciobramkowe prowadzenie w pierwszej połowie (17:11).

Niektóre doskonałe interwencje Karima Hindawy’ego, który skończył z 13 zatrzymanymi strzałami i 34% skutecznością w obronie, pomogły Egiptowi utrzymać się na prowadzeniu, ale Węgry nieustannie próbowały odrobić kilka bramek. Atak za atakiem europejska strona potrafiła odzyskać piłkę, nawet w trudnych sytuacjach, gdy dwóch zawodników przebywało na boisku dłużej niż 90 sekund z powodu zawieszenia.

READ  Europa/Polska – misja ONZ dzisiaj

Gdy obrońcy strzelali ze wszystkich sił, Węgry wykorzystały serię 3:0 bez odpowiedzi, aby stracić trzy bramki z prowadzenia Egiptu, zmniejszając stratę do zaledwie trzech bramek (22:19), gdy do końca gry pozostało nieco ponad 16 minut, co spowodowało przerwę w grze. Roberto Garcia Barrondo, trener Egiptu.

Ta przerwa okazała się decydująca, ponieważ Egipt miał passę trzech bramek i ponownie objął sześciobramkowe prowadzenie, tylko po to, by Węgry zredukowały je do dwóch (26:24), gdy zostało tylko dziewięć minut.