Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska gospodarka rozwinęła się w pierwszym kwartale

Regionalne dzisiaj

Czwartek, 19 maja 2022 o 10:00

Obraz za pośrednictwem ratmaner / Shutterstock.com

Wstępne szacunki we wtorek wykazały, że produkt krajowy brutto Polski wzrósł o 8,5% rok do roku w pierwszym kwartale 2022 r., przyspieszając od skorygowanego w górę wzrostu o 7,6% w poprzednim okresie trzech miesięcy.

W ujęciu kwartalnym, wyrównanym sezonowo, produkt krajowy brutto wzrósł o 2,4%, po zrewidowanym w górę wzroście o 1,8% w poprzednim okresie, według danych GUS w Warszawie.

Jednak rosyjska inwazja na Ukrainę stanowi poważny cios dla odbudowy kraju po pandemii.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Polska przyjmuje prawie 3 mln uchodźców i zapewnia transfery pieniężne rodzinom goszczącym uchodźców, a także bezpośrednie płatności dla uchodźców, które mogą kosztować 0,5%-1% PKB w zależności od wielkości i czasu trwania przepływów uchodźców. .

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im dalej osiągać sukcesy, bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z ideą zaangażowania najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  Polscy naukowcy odkryli gen, który podwaja ryzyko poważnego COVID