Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Solzer zamyka dwie spółki zależne w PolsceWysłane przez


Inżynieria węglowodorówI
Sulzer został zmuszony do rozwiązania swoich dwóch spółek zależnych w Polsce po podjęciu decyzji o interpretacji polskich przepisów sankcji, które Polska niedawno wprowadziła jednostronnie. Sulzer jest głęboko przekonany, że sankcje nałożone na jej dwa podmioty w Polsce są błędne. Spółka użyje wszelkich środków prawnych, aby zakwestionować decyzję, niemniej jednak jest zmuszona rozwiązać podmioty ze skutkiem natychmiastowym. Sulzer powtarza, że ​​nie podlegają żadnym innym sankcjom i może swobodnie rozwijać swoją działalność na całym świecie.

Pilny wniosek firmy Sulzer o skreślenie z polskiej listy sankcyjnej, na podstawie licencji OFAC (Office of Foreign Assets Control) przyznanej w 2018 r., wyraźnie potwierdza, że ​​pan Vekselberg nie ma kontroli nad żadnym z podmiotów Grupy Sulzer, w tym nad Sulzer Pumps Wastewater Poland i Firma Sulzer Turbo Services Poland została odrzucona przez MSW. Orzeczenie zostało oparte na interpretacji do polskiego prawa przepisów karnych wprowadzonych jednostronnie przez Polskę.

Firma użyje wszelkich środków prawnych wynikających z prawa krajowego i międzynarodowego w celu usunięcia swoich podmiotów z listy sankcji. Nie mogąc jednak prowadzić swojej działalności w wyniku sankcji, Sulzer został zmuszony do rozwiązania ze skutkiem natychmiastowym swoich dwóch polskich podmiotów.

Sulzer zatrudnia 192 pracowników w dwóch polskich podmiotach, wszystkie dotknięte przestojem, z przychodami w wysokości 21,5 mln franków szwajcarskich, co stanowi 0,6% całkowitej sprzedaży w 2021 roku.

Sulzer utrzymuje, że firma nie była objęta sankcjami w żadnym innym kraju i nie została objęta żadnymi innymi sankcjami. W związku z tym polska interpretacja przepisów dotyczących sankcji nałożonych na pana Vekselberga jest niespójna ze wszystkimi innymi istniejącymi systemami sankcji uznawanymi przez prawo międzynarodowe.

READ  Jak wakacje w Polsce mogą wesprzeć Ukrainę | Święta w Polsce

Przeczytaj artykuł online na: https://www.hydrocarbonengineering.com/gas-processing/19052022/sulzer-to-wind-down-its-two-entities-in-poland/


Może Ci się spodobać*

W tym miejscu Hydrocarbon Engineering rozmawia z Jitendrą Shellani, starszym konsultantem w KBC (firma Yokogawa), o swoim ostatnim artykule, który ukazał się w numerze Hydrocarbon Engineering z marca 2022 roku.