Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

[Editorial] Realizowanie przyszłości sieci następnej generacji dzięki nieoczekiwanym innowacjom — Samsung Global Newsroom

[Editorial] Realizowanie przyszłości sieci następnej generacji dzięki nieoczekiwanym innowacjom — Samsung Global Newsroom

Rozwój technologii sieci komórkowych stopniowo i radykalnie zmienił nasze życie. Postęp ten przeniknął do naszego codziennego życia i zmienił sposób, w jaki się komunikujemy, spędzamy wolny czas i pracujemy.

Do 2010 roku komunikacja opierała się głównie na głosie i tekście. W ciągu ostatnich 13 lat byliśmy świadkami konsekwentnego rozwoju technologii od 4G do 5G i dalej, dzięki czemu możemy teraz cieszyć się krystalicznie czystymi treściami multimedialnymi o dużej pojemności, zawsze i wszędzie.

Technologia sieci komórkowych na nowo zdefiniowała krajobraz kulturowy komunikacji na wszystkich poziomach — między ludźmi, między przedsiębiorstwami i między branżami.

Oprogramowanie jest podstawą rozwoju sieci mobilnych i zmierza w kierunku wirtualizacji

W firmie Samsung skupiliśmy się na identyfikacji kluczowej technologii, która będzie napędzać transformację sieci komórkowych i wierzymy, że odpowiedzią jest oprogramowanie.

Inwestor venture capital, Marc Andreessen, powiedział kiedyś: „Oprogramowanie pożera świat”. Tak jak to powiedzonko, globalne branże są „zjadane” przez oprogramowanie, a ta dynamiczna zmiana nazywa się „wirtualizacją” w świecie infrastruktury sieciowej. Podczas gdy sprzęt jest podstawą tradycyjnej sieci, wirtualizacja polega na przejściu na oprogramowanie.

Wirtualizacja umożliwia przekształcenie wielu funkcji i funkcji sprzętowych w oprogramowanie, umożliwiając uruchamianie różnych usług na jednej platformie sprzętowej. Mówiąc najprościej, działa to podobnie do pobierania i regularnego aktualizowania zestawu aplikacji na smartfonie.

vRAN pochłonie świat infrastruktury sieciowej

Samsung przewodzi zmianom w kierunku wirtualizacji i otwartości sieci. Wprowadziliśmy pierwszą w pełni zwirtualizowaną bezprzewodową sieć dostępową, znaną również jako vRAN. Chociaż vRAN to obecnie tylko 3 proc1 Na światowym rynku RAN jest to wiodąca technologia, której przemysł uważnie się przygląda.

Samsung jest pionierem innowacyjnej ścieżki vRAN, demonstrując naszą wyjątkową wydajność i realne możliwości komercyjne na dużą skalę oraz napędzając ekspansję na kluczowych rynkach 5G, w tym w Azji, Europie i Ameryce Północnej.

READ  Remake Resident Evil 4 – Zapowiedziano trzeci zwiastun, demo i DLC trybu The Mercenaries

W 2020 roku po raz pierwszy wsparliśmy największą na świecie komercyjną sieć vRAN z firmą Verizon i od tego czasu zapewniamy stabilne i niezawodne usługi 5G milionom klientów. Rozpoczęliśmy również współpracę z DISH Wireless i Vodafone Group, rozszerzając zasięg sieci vRAN na nowe rynki, w tym Wielką Brytanię, Niemcy i inne kraje.

Dzięki innowacjom, które wprowadzamy do wirtualizacji, tworzymy plan dla sieci nowej generacji. Jesteśmy zaangażowani nie tylko w rozwój naszej technologii, ale co ważniejsze, w przygotowanie i rozwój najlepszych talentów programistycznych, co uważamy za fundamentalny filar naszych osiągnięć.

Chipset Samsung Networks: Wypełnienie rdzenia naszych możliwości w zakresie innowacji i technologii

Moc chipsetu promieniuje nie tylko przez sieci oparte na sprzęcie, ale także w architekturach wirtualizacji opartych na oprogramowaniu. Podczas gdy większość funkcji i funkcji jest przekształcana w oprogramowanie, nadal istnieją zintegrowane części sieci, które pozostają jako sprzęt. Dlatego możliwość spakowania zaawansowanych funkcji w małym chipsecie jest jednym z naszych nieocenionych atutów.

Nasza przewaga konkurencyjna wynika z unikalnego połączenia wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań programowych i wszechstronnego portfolio sprzętu połączonego z naszym chipsetem sieciowym 5G.

Samsung jest jedynym dostawcą sieci, który może samodzielnie zaprojektować, opracować i wyprodukować chipsety sieciowe 4G i 5G.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na wyższą efektywność energetyczną, a także obsługą złożonych pasm widma i zmniejszonym wpływem na sprzęt, większy nacisk położono na technologie chipowe.

W porównaniu z poprzednimi generacjami nasz najnowszy chipset 5G zmniejsza zużycie energii przez stację bazową o około 40 procent, a rozmiar anteny o prawie połowę w porównaniu z poprzednimi produktami, a także obsługuje wiele pasm widma.

Dzięki solidnym fundamentom zbudowanym na ponad 40-letnim doświadczeniu w technologiach sieciowych byliśmy w stanie być o krok przed zmieniającymi się wymaganiami rynku, oferując kompaktowe i lekkie radiotelefony o wysokiej wydajności i energooszczędności.

READ  Chińskie Xiaomi wyprzedziło Samsunga i Apple w sprzedaży smartfonów w czerwcu: Counterpoint

Budowanie lepszego jutra przy użyciu energooszczędnych technologii

Prawdziwa wartość innowacji to nie tylko rozwój technologii, ale także dążenie do lepszego jutra. Od oprogramowania po sztuczną inteligencję i układy scalone, zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w centrum naszej strategii rozwoju produktów. Aby urzeczywistnić naszą wizję zrównoważonego rozwoju, na tegorocznych targach MWC przedstawiamy najnowsze funkcje oszczędzania energii vRAN.

Jak powiedział kiedyś legendarny hokeista Wayne Gretzky: „Dobry hokeista gra tam, gdzie jest krążek. Świetny hokeista gra tam, gdzie krążek będzie”.

Kontynuując naszą ekscytującą podróż, firma Samsung zawsze będzie myśleć o krok do przodu, przewidując przyszłe potrzeby naszych klientów. Jako lider w branży sieci komórkowych, Samsung będzie nadal przewodzić tej zmianie paradygmatu, wyzwalając kolejną falę nieoczekiwanych innowacji.

1 Źródło: Dell’Oro (3 kw. 2022 r.)