Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak włączyć lub wyłączyć usługi lokalizacyjne na iPhonie i Androidzie

  • Wyłączenie usług lokalizacyjnych może poprawić Twoją prywatność lub wydłużyć żywotność baterii, ale może sprawić, że Twój telefon będzie mniej wygodny.
  • Usługi lokalizacyjne możesz włączać i wyłączać w aplikacji Ustawienia na iPhonie lub urządzeniu z systemem Android.
  • Możesz kontrolować usługi lokalizacyjne globalnie lub użyć aplikacji Ustawienia, aby kontrolować uprawnienia do lokalizacji dla każdej aplikacji.
  • Odwiedź Insider’s Tech Reference Library, aby uzyskać więcej historii.

Usługi lokalizacyjne należą do najważniejszych uprawnień, które możesz przyznać (lub odmówić) w telefonie. Wiele aplikacji do wykonywania swojej pracy opiera się na usługach lokalizacyjnych. Na przykład aplikacja Mapy potrzebuje pozwolenia na korzystanie z usług lokalizacyjnych, aby zobaczyć, gdzie jesteś i podawać wskazówki dojazdu lub trasy piesze. Inne aplikacje, które w przypadku niektórych funkcji opierają się na znajomości Twojej lokalizacji, mogą działać tylko częściowo, jeśli usługi lokalizacyjne nie są włączone.

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone’a, czy urządzenia z systemem Android, możesz łatwo włączać i wyłączać usługi lokalizacyjne na całym świecie lub włączać usługi lokalizacyjne dla określonych aplikacji.

Jak włączyć usługi lokalizacyjne w systemie Android

Domyślnie Twój telefon z Androidem umożliwia globalną usługę lokalizacji, chociaż musisz przyznać uprawnienia każdej instalowanej aplikacji. Jeśli usługi lokalizacyjne telefonu z Androidem są wyłączone, możesz je ponownie włączyć za pomocą kilku kliknięć. zacząć Ustawienia aplikacja i kliknij Lokalizacja. Jeśli jest wyłączony, włącz go Korzystaj ze strony przesuwając przycisk w prawo.

Ustawienia usług lokalizacyjnych na Androidzie.

Upewnij się, że usługi lokalizacyjne telefonu są włączone, aby zobaczyć, gdzie jesteś.

Dave Johnson / Insider


Powinieneś także sprawdzić poszczególne aplikacje. Jeśli chcesz się upewnić, że dana aplikacja jest włączona dla usług lokalizacyjnych, dotknij Uprawnienia lokalizacji aplikacji I znajdź aplikację na liście. Kliknij aplikację i wybierz Zezwalaj tylko podczas korzystania z aplikacji lub pytaj za każdym razem. Ogólnie, Zezwalaj tylko podczas korzystania z aplikacji Jest to najwygodniejsza i najczęstsza opcja.

Ustawienia usług lokalizacyjnych na Androidzie.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, aplikacje powinny mieć dostęp do Twojej lokalizacji.

Dave Johnson / Insider


Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne w systemie Android

Jeśli chcesz poprawić swoją prywatność lub przedłużyć żywotność baterii telefonu, możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne – chociaż sprawi to, że korzystanie z telefonu będzie znacznie mniej wygodne, ponieważ wiele aplikacji opiera się na wiedzy, gdzie jesteś. Jeśli chcesz wyłączyć usługi lokalizacyjne na całym świecie – aby żadne aplikacje nie wiedziały, gdzie jesteś – śmiało Ustawienia aplikacja i kliknij Lokalizacja. Jeśli jest włączony, wyłącz go Korzystaj ze strony przesuwając przycisk w lewo.

Ustawienia usług lokalizacyjnych na Androidzie.

Możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne dla każdej aplikacji na telefonie jednocześnie.

Dave Johnson / Insider


Alternatywnie możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne tylko dla określonych aplikacji. Na stronie witryny w Ustawieniach dotknij Uprawnienia lokalizacji aplikacji I poszukaj aplikacji na liście. Kliknij aplikację i wybierz nie pozwalaj. Alternatywnie możesz wybrać pytaj za każdym razem, co oznacza, że ​​za każdym razem będziesz decydować, czy chcesz włączyć usługi lokalizacyjne dla tej aplikacji. Nie jest to zbyt wygodne, ale jest to bardzo wszechstronna opcja.

Jak włączyć usługi lokalizacyjne na iPhonie

Jeśli usługi lokalizacyjne Twojego iPhone’a są wyłączone, możesz je ponownie włączyć za pomocą kilku kliknięć. zacząć Ustawienia aplikacji, a następnie dotknij Prywatność. U góry strony dotknij Usługi witryny A jeśli jest wyłączony, włącz go, przesuwając przycisk w prawo.

Ustawienia usług lokalizacyjnych na iPhonie.

Przejdź do usług lokalizacyjnych w ustawieniach prywatności, aby włączyć lub wyłączyć śledzenie lokalizacji.

Dave Johnson / Insider


Usługi lokalizacyjne mogą być również wyłączone dla poszczególnych aplikacji. Aby upewnić się, że usługi lokalizacyjne są włączone dla określonej aplikacji, znajdź ją na liście pod adresem Usługi witryny stronę i kliknij aplikację, gdy ją znajdziesz. Teraz wybierz dowolną opcję inną niż nigdy. Większość aplikacji będzie działać lepiej po ustawieniu na Podczas korzystania z aplikacjichociaż jeśli chcesz, aby aplikacja wiedziała, gdzie jesteś, nawet gdy aplikacja nie jest uruchomiona, możesz wybrać Zawsze.

Jak wyłączyć usługi lokalizacyjne na iPhonie?

Usługi lokalizacyjne możesz wyłączyć globalnie dla każdej aplikacji na telefonie jednocześnie lub tylko dla określonych aplikacji. Może to poprawić Twoją prywatność lub wydłużyć żywotność baterii.

zacząć Ustawienia aplikacji, a następnie dotknij Prywatność. U góry strony dotknij Usługi witryny A jeśli usługi lokalizacyjne są włączone, możesz je wszystkie jednocześnie wyłączyć, przesuwając przycisk w lewo. Potwierdź, że chcesz to zrobić, wybierając Wyłącz to w wyskakującym okienku.

Ustawienia usług lokalizacyjnych na iPhonie.

Możesz wyłączyć śledzenie lokalizacji dla każdej aplikacji na iPhonie jednocześnie, przesuwając Usługi lokalizacji w lewo.

Dave Johnson / Insider


Alternatywnie możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne dla poszczególnych aplikacji. Na liście aplikacji na Usługi witryny znajdź aplikację, dla której chcesz ograniczyć usługi lokalizacyjne. Kliknij aplikację i wybierz nigdy.

READ  Grasshopper Factory dołącza do chińskiego giganta gier wideo NetEase