Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzisiaj dowiedziałem się, że ten dziwny skrót klawiaturowy systemu Windows otwiera LinkedIn

Dzisiaj dowiedziałem się, że ten dziwny skrót klawiaturowy systemu Windows otwiera LinkedIn

Windows nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. W zeszłym miesiącu po raz pierwszy odkryłem, że można wstrzymać Menedżera zadań systemu Windows, przytrzymując klawisz CTRL, a dzisiaj znalazłem specjalny skrót klawiaturowy, który umożliwia uruchamianie LinkedIn, Word i wielu innych aplikacji pakietu Office.

Jeśli używasz systemu Windows, spróbuj przytrzymać CTRL + SHIFT + ALT + WIN + L. Następnie ze zdumieniem obejrzyj, jak LinkedIn otwiera się w Twojej domyślnej przeglądarce. Monitor Windowsa Opublikowane przez Paula Thorota Ten dziwny skrót klawiaturowy na X (Twitter), wskazujący, że jest to klawisz skrótu systemu operacyjnego.

Dlaczego więc system Windows to ma? To wszystko jest częścią Klucz do biura Które Microsoft wprowadził na niektórych swoich klawiaturach kilka lat temu. Klucz Office zastąpił zwykły prawy klawisz Windows, zapewniając możliwość przytrzymania klawisza innym klawiszem w celu szybkiego otwierania aplikacji pakietu Office. Oto pełna lista:

  • LinkedInCTRL + SHIFT + ALT + WIN + L
  • słowo CTRL + SHIFT + ALT + WIN + W
  • Przewyższać CTRL + SHIFT + ALT + WYGRAJ + X
  • Punkt mocyCTRL + SHIFT + ALT + WYGRAJ + P
  • HoryzontCTRL + SHIFT + ALT + WIN + O
  • Zespoły MicrosoftuCTRL + SHIFT + ALT + WIN + T
  • OneDriveCTRL + SHIFT + ALT + WIN + D
  • Jedna uwagaCTRL + SHIFT + ALT + WIN + N
  • piskCTRL + SHIFT + ALT + WYGRAJ + Y

Klawisz pakietu Office na klawiaturach Microsoft.
Obraz: Microsoft

Jeśli nie masz zainstalowanych tych aplikacji pakietu Office, zostaną otwarte skróty Office.com Zamiast tego w przeglądarce. Wygląda na skomplikowany skrót, ale wszystkie klawisze są zgrupowane w rogu klawiatury, więc można odnieść wrażenie, że w celu wywołania skrótów pakietu Office łączy się przyciski w grze.

Chociaż Thurrott twierdzi, że jest to skrót klawiszowy systemu operacyjnego, którego „nie można wyłączyć”, w rzeczywistości istnieje sposób na wyłączenie tych skrótów klawiszowych pakietu Office w rejestrze systemu Windows. Jeśli tak jak ja nie masz pojęcia, że ​​te skróty klawiaturowe istnieją dla osób posiadających klawisz Office, prawdopodobnie nie warto ich wyłączać, ale jeśli lubisz szperać w swojej historii Microsoft Metodę zamieściłem tutaj.

READ  Apple naprawia problemy z oprogramowaniem odpowiedzialne za przegrzewanie się iPhone'a 15s

Jestem pewien, że w nadchodzących tygodniach lub miesiącach odkryję inne ukryte części systemu Windows, więc bądźcie czujni, bo następnego dnia dowiedziałem się… Ta dziwna rzecz z Windowsem.