Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektor generalny Super Rugby, Scotty Stevenson, pyta, jak związek może dorównać Warriors

W zeszłym tygodniu zastanawiając się, dlaczego związek rugby pozostaje w tyle za NRL, Scotty Stephenson rozmawiał z dyrektorem generalnym Chiefs, Simonem Grafhuisem, o stanie gry i planach na przyszłość.

Występy drużyny Super Rugby na boisku w tym sezonie były czasami imponujące i można było odnieść wrażenie, że przepaść między drużynami z Australii i Nowej Zelandii się zmniejsza. To, czy jest to poprawa, czy spadek standardów, zajmiemy innym dniem.

Jednak to, co widzimy tydzień po tygodniu, to dobre rugby. W zeszłym tygodniu zastanawiałem się, dlaczego nie ma powiązania między konkurencją a bazą fanów. Porównałem Super Rugby z NRL i Premier League z Warriors. Prezydenci bardzo chcieli o tym rozmawiać i ja też chciałem z nimi porozmawiać.

Simon Grafhuis to człowiek szefów. Kocha ten klub, uwielbia dni meczowe i ma wielkie ambicje związane z drużyną i sportem. Te ambicje są wyjątkowe, ale jak podkreśla, Super Rugby w przeszłości było zdane na łaskę wewnętrznych sprzeczek w SANZAR i pozostaje zawodami prowadzonymi przez dwie konfederacje, Rugby Australia i New Zealand Rugby. Na szczęście wierzy, że relacje między obydwoma ciałami ulegają poprawie.

„Stosunki z Australią są teraz z pewnością lepsze i wszyscy mamy nadzieję osiągnąć dalsze postępy w ramach nowej komisji”.

Zapisz się na cotygodniowy biuletyn sportowy Scotty On the Sidelines pod adresem: 1News.co.nz/Subskrybuj

Komisja, której przewodniczy szanowany dyrektor Kevin Malloy, wkrótce ogłosi swojego pierwszego dyrektora generalnego, a stanowisko to, według wysoko postawionych źródeł, przyciągnęło setki kandydatów. Fascynujące będzie zobaczyć, jak komisja może działać niezależnie, biorąc pod uwagę pozycję Super Rugby w wysokowydajnych strukturach Wallabies i All Blacks oraz kluczowych aktywach komercyjnych Nowej Zelandii i Australii.

„Musimy osiągać dobre wyniki, ale to nie powinno powstrzymywać nas od bycia fanami. Tutaj możemy zrobić dużą różnicę” – powiedział Grafhuis.

READ  Boost zmniejsza budżet nagród Supercars Pole

Zainteresowała mnie część związana z fandomem. Czy konkurencja wystarczy, aby przyciągnąć, utrzymać i nagradzać fanów? Podaję przykład na oficjalnej stronie konkursu. Pytam, jak ta rywalizacja dotarła do półmetka, ale na stronie meczu ósmej rundy play-off Chiefs z Hurricanes 12 z 23 zawodników Chiefs nie miało zdjęcia w składzie. I żaden z graczy nie ma na liście swoich imion?

„Właśnie dlatego potrzebujemy dobrej prowizji i dobrego dyrektora generalnego, ponieważ wszyscy potrzebujemy dostępu do danych graczy, a gdybyśmy byli mądrzy, mielibyśmy wirtualne gry, ligi fantasy, analitykę graczy i wszystkie bajery” – powiedział Grafhuis.

„Trudno jest zapewnić obsługę mikrofonu gracza, ale czujemy, że jesteśmy daleko w tyle i musimy wprowadzać innowacje. Nigdy nie byliśmy szybkimi naśladowcami w rugby.

Może się to wydawać trywialnym szczegółem, ale rugby nigdy nie było świetne w analizach. Fani oczekują teraz poziomu danych wspierających ich pasję do sportu. Analiza rugby na poziomie wyników jest trudna, ale kibice otrzymują skąpe informacje i polegają na pomiarach wysokiego poziomu sprzed kilkudziesięciu lat, które nie poszerzają ich wiedzy poza konkretne, a czasem nieistotne wskaźniki.

„Nasza nieobecność w wyjaśnianiu wielu kwestii związanych z selekcją, przerwami i zarządzaniem obciążeniem pracą również nie pomaga” – powiedział Grafhuis.

„Jest wiele rzeczy, których nie zrobiliśmy dobrze, ale jest wiele możliwości”.

Szefowie z pewnością mają potężnych zwolenników. Klub liczy około 4200 członków, a średnia frekwencja na meczach domowych w tym roku wynosi 14 000. Graafhuis chce, aby liczba członków wzrosła do 10 000, ale szybko podkreśla, że ​​wrażenia z meczu w dalszym ciągu należą do najlepszych w sporcie.

„Chcemy, aby wszyscy nasi pracownicy uczestniczyli w meczach z perspektywy kibica, aby dokładnie zrozumieli to doświadczenie. Zawsze nad tym pracujemy i staramy się wprowadzać ulepszenia. Chcemy dodać więcej asortymentu do naszych towarów, stworzyć większą rozrywkę dla całej rodziny i organizowaliśmy przejażdżki tematyczne. To był nasz pokaz dronów, pierwszy tego typu w Nowej Zelandii, a kiedy na stadionie gromadzi się 14 000 lub 15 000 fanów, z pewnością tworzy to wyjątkową atmosferę.

READ  Ngani Laumape może odrodzić się w nowozelandzkim rugby

Główną cechą bossów jest połączenie z regionem. Praca ta została przyspieszona pod okiem byłego trenera Dave'a Renniego, który poprowadził zespół do kolejnych tytułów. Temat „Chiefs Mana” został przyjęty przez fanów i do dziś pozostaje filarem wizerunku zespołu. „Chiefs Mana” może nie jest tak wszechobecny jak „Up the Wahs”, ale brzmi równie organicznie.

Dallin Watney Zeleźniak.

Jeśli chodzi o Warriors, Graafhuis powiedział: „The Warriors wykonali dobrą robotę, angażując swoich fanów i wystarczy doświadczyć meczu, aby to zobaczyć. Myślę, że nasi fani są prawdopodobnie najbliżej fanów Warriors, jakich mamy w rugby. Warriors mieli dobrą bazę fanów, a teraz czerpią korzyści z konsekwentnych wyników, a te wyniki przyciągają również nowych fanów.

W Chiefs wyraźnie widać regionalną pasję, ale klub szuka również sposobów nawiązania kontaktu z fanami, którzy nie mogą uczestniczyć w meczach lub mieszkać za granicą. Myślenie cyfrowe będzie wspierać tę pracę, ale istnieje również świadomość, że tematem dyskusji są również numery transmisji meczów niekodowanych.

„Liczba widzów na otwartych meczach nie jest mała, dlatego też warto o tym pomyśleć”.

Graafhuis wspomniał także o nadchodzącym filmie dokumentalnym, który klub wyprodukuje, aby dać fanom prawdziwy wgląd w funkcjonowanie klubu, łącząc ich z fanami w sposób, w jaki zrobiły to inne sporty i inne drużyny. Jeśli zostaną dobrze wykonane, produkty te mogą mieć niesamowitą moc.

Panuje optymizm co do wpływu, jaki Chiefs Manawa wywarł na klub, a Grafhuis twierdzi, że juniorskie rugby jest nadal silne w regionie i należy chronić bazę fanów. Chronić należy także zawodników, a ich utrzymanie i podpisywanie kontraktów to kolejne kwestie, które będą wymagały nowego podejścia.

„Będziemy musieli ponownie przemyśleć, jak działa system kontraktowania. Tracimy na przykład wielu czołowych wioślarzy z półkuli północnej, aby stać się gwiazdami różnych zawodów. Nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy, więc zawsze będzie rywalizacja Japonia, Francja i inne.”

READ  Najważniejsze informacje i ocena: Louisville OL Commit Sam Secrest

„Myślę, że można stworzyć bardziej otwarty rynek i zliberalizować związane z nim przepisy. Równowaga polega na tym, jak to zrobić, nie utrudniając napływu talentów. Jak wspierać młodych ludzi i zapewniać im doświadczenie?”

Jak nadal wspierasz zespół i budujesz bazę fanów?

„Wspaniałe rugby to wspaniałe doświadczenie. Będziemy nadal dbać o to, aby wrażenia były coraz lepsze. Ale mecz Chiefs u siebie, teraz to wspaniały wieczór”.