Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dr Julius Chapiro opowiada, dlaczego jest lekarzem/naukowcem zajmującym się rakiem wątroby

Na cześć Miesiąca Świadomości Raka Wątroby, dr Julius Chapiro dzieli się swoimi motywacjami do leczenia pacjentów z rakiem wątroby i badania nowych metod leczenia tej choroby:

Kiedy obchodzimy Miesiąc Świadomości Raka Wątroby, co chcesz, aby nasi pacjenci i rodziny zatrzymali się i zapamiętali?

Nasi pacjenci przechodzą ogromną próbę od dnia, w którym zostali zdiagnozowani. Leczenie raka wątroby ma ogromne straty dla pacjentów i ich rodzin i ważne jest, aby wszyscy zdawali sobie z tego sprawę. Świętując Miesiąc Świadomości Raka Wątroby, musimy zastanowić się nad tymi wyzwaniami dla naszych pacjentów i pamiętać, aby tolerować i wspierać tych, którzy stoją przed wyzwaniami. Chciałabym również zaapelować do rodzin i pacjentów, aby byli zdecydowanymi rzecznikami samych siebie w konfrontacji z opieką zdrowotną i wybranymi przez nich przedstawicielami rządu. Badania nad rakiem wątroby są mocno niedofinansowane. W związku z tym badania nad rakiem wątroby otrzymują do 5 razy więcej funduszy NIH na śmiertelność niż inne odpowiednio finansowane nowotwory, takie jak rak piersi – pomimo tego, że są najszybciej rozwijającym się nowotworem w Stanach Zjednoczonych. To wymaga szybkiej zmiany. Jako lekarze i naukowcy nie możemy tego naprawić sami i potrzebujemy pomocy naszych pacjentów i rodzin, aby zorganizować rzecznictwo w sposób prywatny i publiczny. Spraw, by Twój głos został usłyszany!

Na czym teraz skupiasz się w twoim laboratorium/badaniach?

Nasze laboratorium koncentruje się na projektowaniu nowatorskich narzędzi diagnostycznych i minimalnie inwazyjnych metod leczenia raka wątroby. Ściśle współpracujemy z inżynierami biomedycznymi i głównymi naukowcami, aby opracować nowe strategie, które pozwolą nam dostosować opiekę w bardziej spersonalizowany sposób i leczyć każdego pacjenta odpowiednim leczeniem. Stosujemy nowe technologie obrazowania molekularnego oraz narzędzia sztucznej inteligencji, aby sprostać tym potrzebom.

Czy jesteś w stanie przełożyć swoje badania na praktykę kliniczną, aby pomóc pacjentom?

READ  Kolonizacja bakteryjna płuc zależy również od genomu gospodarza

Tak, nasz zespół ds. radiologii interwencyjnej prowadzi kilka trwających badań klinicznych dotyczących zastosowania nowych systemów obrazowania i kombinacji terapeutycznych u pacjentów z rakiem wątroby. Ściśle współpracujemy z naszymi kolegami z hepatologii, onkologii i chirurgii, aby zapewnić najbardziej innowacyjną opiekę tym, którzy jej najbardziej potrzebują. W związku z tym jesteśmy finansowani przez National Institutes of Health w celu zbadania biomarkerów obrazowania ilościowego, które pomagają lepiej określić odpowiedź guza u pacjentów i ostatecznie kierować ich leczeniem. Współpracujemy również z wieloma firmami oferującymi zaawansowane terapie we wspólnym wysiłku, aby krytycznie ocenić te możliwości. W przypadku naszego najbardziej innowacyjnego komponentu, narzędzi sztucznej inteligencji, kierujemy się mottem „Od kodu do łóżka” i posiadamy kilka oczekujących lub zatwierdzonych patentów technicznych.

Co najbardziej Cię ekscytuje w ciągu najbliższego lub dwóch lat?

Jestem bardzo podekscytowany szybkim rozwojem technologicznym i biofarmaceutycznym, który sprawia, że ​​leczenie raka wątroby jest bardziej ukierunkowane i mniej inwazyjne. Możemy zaoferować zaawansowane zabiegi większej liczbie pacjentów, którzy nie kwalifikowali się do tych zabiegów jeszcze w zeszłym roku. Jednym z takich obszarów ekscytacji jest zatwierdzenie przez Food and Drug Administration wewnętrznej radioterapii analogiem itru90, który można stosować na wiele różnych sposobów. Innym obszarem wielkich innowacji jest stosowanie terapii skojarzonych, w których stosuje się zarówno małoinwazyjne podejścia oparte na obrazie, jak i celowaną immunoterapię.

Mentoring jest ważną częścią badań laboratoryjnych – jaki jest twój ulubiony sposób na zaangażowanie zespołu i uczenie się od siebie nawzajem?

Nasze laboratorium jest niezwykle zróżnicowane, a dołączają do nas studenci i naukowcy z całego świata, których łączy wspólna wizja pomocy w leczeniu raka wątroby. Lubimy wspólne zajęcia grupowe i mamy różne zajęcia towarzyskie, które wykonujemy razem co tydzień, które pomagają nam budować relacje między mentorem a uczniem. Jednocześnie otacza nas naturalna atmosfera ciekawości i niehierarchicznego uczenia się, ponieważ wszyscy bardzo troszczymy się o naukę i wprowadzamy do stołu różne zestawy talentów. Fajnie jest być w laboratorium i to jest esencja tego, kim jesteśmy.

READ  Centauri b: Naukowcy odkryli masywną planetę 10 razy większą od Jowisza, która nie powinna istnieć