Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego parkowanie tyłem na miejsce parkingowe jest właściwym sposobem parkowania

Dlaczego parkowanie tyłem na miejsce parkingowe jest właściwym sposobem parkowania

Bez względu na Twoją orientację przestrzenną lub czas spędzony za kierownicą parkowanie może być trudną umiejętnością do opanowania w najlepszych momentach, a wypadki mogą się zdarzyć.

Więc jeśli chodzi o parkowanie, jedziesz tyłem?

Instruktor nauki jazdy Stephen Potter powiedział, że cofanie się na miejsce parkingowe jest „zdecydowanie preferowaną opcją”, aby uniknąć podróży do bijaka.

„Z pewnością byłbym zwolennikiem powrotu do sprawy, gdyby to było możliwe” – powiedział Potter w rozmowie z Seven Sharp.

Powiedział, że parkowanie tyłem w pionie jest bezpieczniejsze ze względu na lepszą widoczność.

„Kiedy wrócisz do parku, mam nadzieję, że będzie czysto i nie będzie tam zbyt wielu niebezpieczeństw, z którymi będziesz musiał sobie poradzić. Możesz wrócić do niego dość łatwo, a kiedy wyjdziesz, będziesz skierowany do przodu, więc” Będziesz miał o wiele lepszy widok na to, co jest przed Tobą i na wszystkie ruchome zagrożenia, po których możesz się poruszać”. Ten parking lubi małe dzieci, pieszych, rowery – wszystko w tym stylu.

„O wiele łatwiej jest sobie z tym poradzić, kiedy wychodzisz przed siebie”.

Powiedział, że „bardzo trudno jest dostrzec te zagrożenia”, kiedy wyjeżdża się z miejsca parkingowego tyłem.

Potter powiedział, że chociaż jedna czwarta wszystkich wypadków rocznie ma miejsce podczas wjeżdżania na miejsce parkingowe, „prawdopodobnie pokonujemy tylko kilka kilometrów w ciągu roku w porównaniu z tysiącami, które przejeżdżamy w ciągu roku”.

„To nie jest dobra statystyka, więc jeśli możesz pomóc złagodzić to, cofając się na parkingu, to zdecydowanie dobra rzecz”.

Inną cechą parkowania tyłem jest wysokość pojazdu, która zmienia się od przodu do tyłu.

„Niektóre samochody są obecnie bardzo niskie, więc jeśli jedziesz prostopadle do krawężnika i jedziesz przednimi drogami, czasami istnieje szansa, że ​​możesz uderzyć przodem swojego samochodu o krawężnik, mając na uwadze, że jeśli cofasz samochód, jest on generalnie wyższy z tyłu.” Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

READ  Scott Morrison namawia nowozelandzką firmę nuklearną do ponownego przemyślenia i zawarcia porozumienia z firmą AUKUS

„Oszczędza paliwo, oszczędzając jednocześnie czas, wierz lub nie”.