Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandzki żołnierz walczący na Ukrainie jest inspirowany poległym przyjacielem i nosi laserową flagę kiwi

Laserowa flaga Kiwi dotarła na Ukrainę wraz z Kiwi Soldiers.

dostarczone

Laserowa flaga Kiwi dotarła na Ukrainę wraz z Kiwi Soldiers.

Żołnierz Kiwi walczący za Ukrainę mówi, że śmierć jego przyjaciela zainspirowała go do przyłączenia się do niego – i że jest „bardzo przygotowany” na nadchodzącą ofensywę.

Inspirujący żołnierz używa teraz flagi Laser Kiwi, aby zbierać pieniądze i zwiększać świadomość na rzecz organizacji charytatywnej wspierającej żołnierzy ochotników.

Dominic Aplin był pierwszym Kiwi, który zginął walcząc za Ukraińców, a także jednym z nielicznych żołnierzy Kiwi, których nazwiska zostały upublicznione.

Żołnierze ostrzegają przed wypowiadaniem się, aby nie stać się osobistym celem Rosjan, którzy bezlitośnie zabijali cywilów i niszczyli miasta w ostatnim konflikcie, który rozpoczął się inwazją Rosji w lutym 2022 roku.

Czytaj więcej:
* Żołnierz zabity na Ukrainie w rocznicę służby w Siłach Obronnych Nowej Zelandii
* Pogrzeb żołnierza Kiwi zabitego na Ukrainie – „wielkiego potomka” Ngapuhi
* Zabił „bohatera” żołnierza Kiwi na Ukrainie wraz ze swoją tajną narzeczoną, która miała wrócić do domu na wesele

Żołnierz chciał tylko, żeby go zidentyfikowano po znaku wywoławczym „łatwo”, żeby Rosjanie nie wyznaczyli nagrody za jego głowę.

Eze powiedział, że jest „niezwykle przygotowany” na długo oczekiwaną ofensywę ukraińską w nadziei na wyzwolenie terytoriów zajętych przez Rosję na południu i wschodzie.

Niedawno wrócił do Aotearoa, aby wziąć udział w pogrzebie Kena Te Tai, drugiego żołnierza Kiwi, który zginął w konflikcie.

Izzy jest byłym żołnierzem armii nowozelandzkiej, gdzie poznał Abilene i Ty Tai. Powiedział, że ma doświadczenie w broni ciężkiej i wojnie przeciwpancernej.

„[Abelen’s death] I okoliczności naprawdę uderzyły mnie w strunę, że na Ukrainie jest miejsce, w którym żołnierz z Nowej Zelandii mógłby przyczynić się do działań wojennych.

„Nie mogłem z czystym sumieniem siedzieć i patrzeć z daleka, kiedy miałem moc, aby coś z tym zrobić” – powiedział.

READ  Szczegóły: „prawdziwie konkurencyjne wybory” na Samoa kilkadziesiąt lat później, niezmienione

dostarczone

Wujek Kin Tai Tai przemawia podczas nabożeństwa upamiętniającego żołnierza z Kiwi. Ty Tay zginął w akcji we wschodniej Ukrainie.

Kiedy Te Tai zmarł, Easy zadzwonił do swojego przyjaciela i Hanau, a następnie odeskortował jego ciało z powrotem do Aotearoa, mówiąc, że ważne jest, aby sprowadzić Te Tai z powrotem do domu po tym, jak stracił ciało Abelena na rzecz Rosjan.

Easy otrzymał wsparcie finansowe na powrót do Nowej Zelandii z pomocą organizacji charytatywnej, Bezpieczne przejście 4 Ukraina.

Jej założycielka, Rachel Jamieson, powiedziała, że ​​zna Tae Tae online, ponieważ publicznie opowiadał o swoim czasie walki.

Safe Passage 4 Ukraina pomaga finansować rannych ukraińskich wolontariuszy i uchodźców z kraju.

Dostarczone / Dostarczone

Safe Passage 4 Ukraina pomaga finansować rannych ukraińskich wolontariuszy i uchodźców z kraju.

Safe Passage finansuje ochotniczych żołnierzy do opuszczenia kraju i powrotu do domu, jeśli zostaną ranni lub zginą. Organizacja charytatywna pomogła również sfinansować broń dla jego jednostki.

„większość z nich [soldiers] „Nie rozmawiaj z mediami”, powiedziała, „po prostu spuszczają głowy i idą do pracy, a reszta świata nie będzie wiedziała, jacy są świetni”.

Jamieson powiedział, że Safe Passage sfinansowało bilety lotnicze przyjaciół Te Tai do domu, ponieważ był to najlepszy sposób na uczczenie jego śmierci.

Powiedziała, że ​​większość darowizn pochodziła z kiwi.

Myślę, że wojny należy unikać za wszelką cenę, ale nie ma sposobu, aby uniknąć tej wojny.

„To się nie skończy, dopóki Ukraina nie wygra” – powiedziała.

Jamison poprosił Easy i jego kumpla o zdjęcie, które mogłoby zostać użyte przez Safe Passage. Opublikowali swoje zdjęcie z laserową flagą kiwi.

Eazy powiedział, że nosił okrągły kołnierz z laserowym kiwi, gdy służył w armii nowozelandzkiej na Bliskim Wschodzie.

Izzy powiedział, że kobieta Kiwi na Ukrainie niosła ze sobą flagę, a potem dała mu ją, gdy zobaczyła jego okręg wyborczy.

Flaga Laser Kiwi stała się nieoficjalną żartobliwą flagą Nowej Zelandii i została wywieszona Wszyscy biali pasujązostał pokazany w amerykańskiej telewizji i odtworzony podczas długiej przejażdżki rowerowej.

Projektantka Lucy Gray opisała flagę w następujący sposób: „Promień lasera rzuca silny obraz Nowej Zelandii. Myślę, że mój projekt jest bardzo mocny i nie wymaga dyskusji”.