Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jest nowy sposób na wyjście z samolotu

Nowa operacja lądowania trzypunktowego IndiGo będzie stosowana na flotach A320 i A321.

indygo

Nowa operacja lądowania trzypunktowego IndiGo będzie stosowana na flotach A320 i A321.

Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że z samolotu można wysiąść tylko na dwa sposoby, indyjskie linie lotnicze wymyśliły zupełnie nowy, trzeci sposób.

IndiGo ujawniło trzypunktowy proces opadania, nazywając go „rewolucyjnym”.

Zamiast po prostu wychodzić po lewej przez przednie i tylne drzwi, możesz teraz również wyjść przez prawe przednie drzwi.

Jest to tradycyjnie używane do cateringu, a nie do wysiadania, ponieważ załoga naziemna zwykle pracuje nad zatankowaniem samolotu i załadowaniem bagażu.

Czytaj więcej:
* Czy nadszedł czas, aby porzucić reklamę New Zealand Traveller?
* Czy myliliśmy rodziny w samolotach?
* „Był duży wstrząs”: samolot wyłączył inny samolot na amerykańskim lotnisku

Chodzi o skrócenie czasu lądowania z około 13-14 minut do zaledwie 7-8 minut, Raporty Jedna mila na razchociaż strona internetowa linii lotniczej była „sceptycznie nastawiona” do tych liczb.

Ronojoy Dutta, dyrektor generalny IndiGo, powiedział, że linia lotnicza była „dumna”, że uruchomiła nową operację i stała się „pierwszą linią lotniczą na świecie, która korzysta z systemu trzypunktowego”.

Wiceprezes linii lotniczej, Sanjeev Ramdas, dodał, że proces ten jest „prostym, ale skutecznym sposobem na zapewnienie bezproblemowej podróży dla naszych klientów”.

Początkowo będzie używany na lotniskach w Bengaluru, Delhi i Bombaju oraz we flocie A320 i A321 docierającej do odległych pasów startowych. Mamy nadzieję, że zostanie on rozszerzony na inne metody.

IndiGo obsługuje ponad 1500 lotów dziennie do 98 destynacji.

Muhammad Shaifuzzaman Ayon / WIKIMEDIA C

IndiGo obsługuje ponad 1500 lotów dziennie do 98 destynacji.

One Mile At A Time powiedział, że jedynym innym samolotem, który wsiada do trzech drzwi, jest Airbus A380, który ma dwoje drzwi na głównym pokładzie i jedno na górnym pokładzie, ale reporter Ben Shelbig dodał, że „to także pierwszy raz (w przynajmniej o ile wiem). ), że linia lotnicza wysadzi pasażerów prawą stroną samolotu.”

„Proces wychodzenia przez drzwi jest w rzeczywistości wąskim gardłem, ale myślę, że zejście z podjazdu to kolejna rzecz, która wymaga czasu, a to nadal stanowi problem, nawet przy drugich drzwiach z przodu” – dodał.

IndiGo poinformowało, że przeprowadziło próby i jak dotąd otrzymywało „zachęcające opinie” od klientów.

READ  Strażnicy pilnują trumny królowej w Westminster