Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Discovery atakuje polskie prawo antymedialne, które może wymagać sprzedaży połowy Grupy TVN

Odkrycie Skrytykował decyzję polskiego parlamentu o uchwaleniu ustawy, która może zakazać zagranicznej własności firm medialnych w kraju europejskim, co może oznaczać utratę kontroli nad ponad połową Grupy TVN.

W przypadku ratyfikacji przez prezydenta kontrowersyjna ustawa Lex-TVN może mieć poważne konsekwencje dla pozycji Discovery w Polsce. TVN został przejęty przez Discovery, kiedy kupił Scripps Networks International w 2018 roku i obsługuje portfolio kanałów telewizyjnych, sieci informacyjnych i platform internetowych.

Więcej terminu

Ustawa uniemożliwiłaby firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przejmowanie kontroli nad polskimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi, co mogłoby zmusić Discovery do wycofania co najmniej połowy udziałów w TVN. W sierpniu ustawa przeszła przez Sejm 12 głosami, zanim Senat podjął próbę jej odrzucenia, co dziś nie powiodło się, gdy została ponownie zatwierdzona.

Dziś obserwatorzy byli zaskoczeni powrotem projektu ustawy i jego ratyfikacją, zgodnie z tym, co donosił Bloomberga, Kto powiedział, że rząd USA od miesięcy wywiera presję na rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość. Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie krytykowało wpływ Discovery na relacje rządowe w TVN.

Teraz wymagana jest tylko pieczęć aprobaty polskiego prezydenta Andrzeja Dudy, a dzisiejsze oświadczenie Discovery wezwało Dudę do „dotrzymania słowa i zawetowania ustawodawstwa”.

„Wynik dzisiejszego zaskakującego głosowania w polskim parlamencie powinien niepokoić każdą instytucję inwestującą w Polsce i każdego, komu zależy na demokracji i wolności prasy” – czytamy w oświadczeniu. „Tym głosowaniem Polska podważa wartości, które wiążą Polskę z Europą i wyrywa podstawy polsko-amerykańskich relacji”.

Najlepszy termin

zapisać się na Ostateczny termin biuletynu. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Portal społecznościowy Facebooki Świergot, I Instagram.

READ  Szef turystyki mówi, że powrót do zdrowia Nashville będzie napędzany gościnnością i ciężką pracą