Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielki cios do odkrycia w Polsce

Fot. Adam, http://za Kliczas.pl

Polski Sejm (Sejm) zatwierdził tzw. Lex TVN, stawiając pod wielkim znakiem zapytania obecność Discovery w kraju.

W ten sposób odrzucił poprzednie weto Senatu wobec ustawy.

Ostateczna decyzja o jego wydaniu należy teraz wyłącznie do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który ma teraz 21 dni na wydanie orzeczenia.

W oświadczeniu będącym odpowiedzią na głosowanie, Discovery powiedział: „Wynik dzisiejszego zaskakującego głosowania w polskim parlamencie powinien zaalarmować każdą instytucję, która inwestuje w Polsce oraz każdego, komu zależy na demokracji i wolności prasy. Tym głosowaniem Polska podważa wartości ​które związały Polskę z Europą i wykorzeniły podstawy polskości.Teraz apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o dotrzymanie słowa i zawetowanie tej ustawy.”

Wiadomości o telewizji szerokopasmowej „Lex TVN” odnosi się do zmian w krajowym prawie nadawczym, które wymagają, aby wszyscy licencjonowani dystrybutorzy usług radiowych i telewizyjnych w Polsce byli rezydentami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i nie byli zależni od nikogo poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.

Będzie to miało wpływ na TVN, tak jakby jego właściciel Discovery był zarejestrowany w Holandii jako Polish Television Holding BV i ostatecznie ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

READ  Ta kochająca celebrytów marka produktów do pielęgnacji skóry otrzymuje rzadkie cięcia – w tym jednorazowy peeling Meghan Markle.