Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deportacja obywatela Czeczenii z Francji niepokoi obrońców praw człowieka

Deportacja obywatela Czeczenii z Francji niepokoi obrońców praw człowieka

Władze francuskie kontynuowały w piątek 9 kwietnia wydalenie Rosjanina pochodzenia czeczeńskiego, podejrzanego o powiązania z radykalnymi kręgami. Z jednej strony Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że ​​to mężczyzna „Jest znany ze swojego długiego związku z ruchem islamskim [celle] Międzynarodowy dżihad ”. Z drugiej strony, Mr. Kaddafi jest wyraźnie identyfikowany jako przeciwnik czołowego przywódcy Czeczenii w Rosji, Ramzana Kadira.

Mohammad Kadayev został wezwany jako świadek w sprawie, która podważała praktyki tortur narzucone przez reżim pod koniec XXI wieku. „To kraj, w którym ryzykuje życiem”., Jego prawnik Mmi Arnaud Toulouse zaprzecza zarzutom radykalizacji.

Pan. Kaddafi wszedł na pokład samolotu do Moskwy o 9:30 w piątek z lotniska Rosie-Charles-de-Cole. Kiedy przybył po południu, mężczyzna był przez kilka godzin zatrzymany przez rosyjskie służby bezpieczeństwa. Według informacji z ŚwiatMógł opuścić lotnisko tylko w nocy, nie uspokajając swoich bliskich i obrońców praw człowieka, obawiając się o swoje bezpieczeństwo tak długo, jak długo przebywał na tym terytorium. Rosyjski.

„Wyrzucając pana G., władze francuskie rażąco naruszają politykę braku refundacji, która całkowicie uniemożliwia osobie powrót do granic państwa, którego życie jest zagrożone”., Amnesty International odpowiedziała w oświadczeniu. Organizacja pozarządowa i Mr. Prawnik Kadafiego również odwołuje się do Emmanuela Macrona i pyta go „Powrót” We Francji.

Procedury awaryjne

Pod koniec dnia w czwartek Pan został umieszczony w Areszcie Administracyjnym Mesnil-Amelot (Sean-Ed-Marne). Kaddafi został wydalony następnego ranka. W nocy jego prawnicy starali się zwiększyć liczbę postępowań nadzwyczajnych, w tym przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Sytuacja Mohammada Kaddafiego jest odpowiedzią na chęć Paryża do zintensyfikowania wypędzania Rosjan z Czeczenii. Po zabójstwie ministra spraw wewnętrznych Geralda Durmana, 16 października 2020 r., Samuel Patti, profesor historii i geografii, przyznał się do młodej uchodźcy z Chelsea. Minister zezwolił Moskwie na rozmowy ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami w połowie listopada 2020 r. I przyspieszenie tych ewakuacji pomimo sankcji związanych z epidemią Kovita-19.

READ  Belgia pokonała Walię. Holandia wygrywa w Polsce

Masz 69,57% tego artykułu. Reszta jest tylko dla abonentów.