Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

S.S. w Auschwitz, zapomnianym miejscu „w centrum Holokaustu”.

S.S. w Auschwitz, zapomnianym miejscu „w centrum Holokaustu”.

Świadczyć o zapomnianym miejscu „w centrum Holokaustu”, S.S. z Auschwitz-Birkenau. Polska Fundacja chce odzyskać dużą stołówkę, którą strażnicy jedli i korzystali po zbrodni w obozie. Zniszczenie III Rzeszy.

S.S. Przyjedź tam i „weź udział w drinku, festiwalach, koncertach, bankietach w cieniu ohydnej zbrodni Auschwitz-Birkenau” – mówi AFP Takmar Kobijas, jeden z inicjatorów programu.

„Budynek ten był centrum życia rodzinnego i osobistego SS (…), służył jako miejsce, w którym zapominali o swojej pracy, zabijając ludzi„ w tym „centrum Holokaustu” p. . Gopijas.

Jej fundacja, „Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau (FPMP)”, została założona w 2013 roku i działa na rzecz ochrony obiektów i budynków związanych z historią Holokaustu.

Wybudowana w marcu 1942 roku dawna stołówka znajduje się 400 metrów od popularnego portalu z napisem „Orbit Much Free” (przyp. Autora) przy wejściu do największej fabryki śmierci w Europie w czasie II wojny światowej.

Nie był sam w Auschwitz-Birkenau, składającym się z trzech głównych obozów, rozciągających się na prawie 50 mil.

Po wojnie drewniany budynek w kształcie krzyża z dużą salą centralną i dwoma pomieszczeniami bocznymi, mogący pomieścić łącznie do 4000 osób, stopniowo stał się magazynem zboża przed zawaleniem się.

Mimo katastrofy „można to uratować”, p. Kobijas zapewnia, że ​​„plany jego przywrócenia są już gotowe”.

„Z historycznego punktu widzenia, dawny obóz stołówki„ rzuca światło ”na życie społeczne załogi – powiedział rzecznik Muzeum Auschwitz Powell Savkey.

Zapewnił, że Miejsce Pamięci Auschwitz, które jest odpowiedzialne za ochronę terenu byłego obozu, jest „gotowe wspierać tego rodzaju wysiłki ze względu na swój potencjał naukowy i archiwa”.

– Zwykli ludzie „-

Pan. Kobijas mówi, że po odrestaurowaniu dużego budynku będzie można w nim organizować oficjalne uroczystości poświęcone historii obozu.

Wraz z planem pokazania nazwisk zidentyfikowanych esesmanów wpadł na pomysł „ściany wstydu” wewnątrz budynku, „prawdopodobnie z ich zdjęciami”.

READ  Polska i Węgry zmuszają przywódców UE do rezygnacji z imigracji z Granady Deklaracja - Politico

Kończy się „przesłaniem” pamięci przesłanym z byłego obozu zagłady, przywołującym naturę zła w tym byłym obozie zagłady.

„Zredukowaliśmy obraz nazisty do obrazu dzikiej bestii. To nie jest cała prawda. Był to zwykły człowiek, nauczyciel, sklepikarz, prawie + nasz sąsiad +, który popełnił te zbrodnie, pamiętajcie, że powinno być: ” Pan. Kobijas nalega.

Fundacja, która już rozpoczęła pracę z powodu braku funduszy, planuje uruchomić międzynarodową zbiórkę pieniędzy. Praca będzie kosztować ponad sześć milionów euro.

Obóz Auschwitz-Birkenau należący do Adolfa Hitlera III Richa, wówczas okupowanej przez nazistów południowo-wschodniej Polski, działał od czerwca 1940 do stycznia 1945 roku.

Około 1,1 miliona ludzi, w większości Żydów z różnych krajów europejskich, zginęło tam albo w komorach gazowych, albo z głodu i wycieńczenia.

27 stycznia 1945 r. Obóz zagłady i koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wyzwolony przez Armię Czerwoną.

Radzieccy żołnierze znaleźli 7000 ocalałych.

Do Auschwitz hitlerowskie Niemcy deportowały również 232 000 dzieci, z których tylko 700 żyło, gdy wojska radzieckie wyzwoliły obóz.