Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy tokeny Bitcoin wróciły do ​​punktu wyjścia?  Spadek aktywności rodzi pytania

Czy tokeny Bitcoin wróciły do ​​punktu wyjścia? Spadek aktywności rodzi pytania

  • Opłaty za wymianę run na Bitcoin spadły do ​​21,1% po poprzedniej dominacji wynoszącej 77,3%.
  • Zmniejszona aktywność na protokole i Ordinalu spowodowała zmniejszenie przychodów górników.

Bitcoin Runes, standard tokenów wprowadzony na Bitcoin [BTC] Niecałe 30 dni temu blockchain odnotował ogromny spadek aktywności.

Według Dune Analytics całkowite opłaty w sieci nie osiągnęły poziomu najwyższego z poprzedniego wprowadzenia.

Casey Rodarmor, ten sam programista co Bitcoin Ordinals, opracował protokół Runes. Protokół ma na celu usprawnienie tworzenia i zarządzania wymiennymi tokenami na blockchainie.

Zdaniem Rodarmoura rozwój ten mógłby zwiększyć wpływy Bitcoina, przyciągając użytkowników do sieci. Co ciekawe, wprowadzenie run zbiegło się z halvingiem Bitcoina.

Aktywność maleje, a hałas górników ustaje

W związku z tym nie trzeba było długo czekać, aby wskaźnik adopcji gwałtownie wzrósł. Dzięki temu Protokół Runes w pierwszym tygodniu wygenerował opłaty w wysokości ponad 135 milionów dolarów.

Ale, Dane z Dune Potwierdził, że aktywność w protokole spadła. Na przykład opłaty za Runy stanowiły 77,3% całkowitych opłat za Bitcoin w dniu 20 kwietnia.

W tamtym czasie udział innych opłat blockchain wynosił jedynie 22,7%. Ale w chwili pisania tego tekstu sprawy nie są już takie same. Tym razem udział w rynku pozostałych rysunków wyniósł 78,9%, a runów 21,1%.

Opłaty generowane przez Bitcoin Runes maleją

źródło: Dune

Jeśli nie podejmie się odpowiednich działań, spadek ten będzie stanowić zagrożenie dla górników. Wcześniej tworzenie i generowanie nowych run pomagało górnikom zarobić sporo pieniędzy na początkowych etapach.

W tym okresie AMBCrypto pokazało, w jaki sposób rozwój protokołu może działać jako przykrywka, ponieważ nagrody zostały zmniejszone o połowę.

Jednakże oczekiwania te mogą się nie spełnić, chyba że aktywność związana z protokołem zacznie się poprawiać.

Spojrzenie na dane Glassnode potwierdziło tę tendencję. Według danych sieciowych Glassnode, 11 maja przychody górników osiągnęły poziom 533,69 BTC.

READ  Trudny biznes ładowania samochodów elektrycznych

Był to znaczący spadek w porównaniu do wartości z 20 kwietnia. W tym czasie całkowite przychody wyniosły 1677,09 BTC. Spadek ten można powiązać ze zmniejszoną aktywnością w Protokole Run.

Przychody z wydobycia bitcoinów spadły po spadku aktywności protokołu Runes

Źródło: Glassnode

Aranżacje nie są wykluczone

Z szerszej perspektywy był to także sygnał spadku aktywności w sieci Bitcoin. Tymczasem Rons nie był jedynym, który cierpiał na brak zainteresowania.

Według Masariego, Bitcoin Ordinals, a także tokeny BRC-20 miały swój udział w upale. Dla kontekstu tokeny BRC-2o to zamienne tokeny utworzone na Bitcoinie przy użyciu aktualizacji Taproot.

W momencie publikacji prasy ORDI, największy token BRC-20 pod względem kapitalizacji rynkowej, był wyceniony na 36,37 dolara. To był Oszałamiający spadek o 61,88%. Jeden z najwyższych poziomów w historii.

Zmniejszono rozmiar kodu ORDI

Źródło: Al-Masari


Realistyczna czy nie, taka jest kapitalizacja rynkowa ORDI w przeliczeniu na BTC


Podobnie jak w przypadku ceny, wolumen również spadł. W chwili pisania tego tekstu ORDI osiąga obroty w wysokości 628 milionów dolarów.

W grudniu 2023 r. ta sama miara wyniosła ponad 6 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​oprocentowanie tokena jest obecnie dziesięciokrotnie niższe.