Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Flybe upada, gdy linia lotnicza odwołuje wszystkie loty

Władze poinformowały dziś, że regionalna linia lotnicza Flybe zaprzestała działalności, a wszystkie zaplanowane loty zostały odwołane.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił, że firma przeszła do administracji i Wezwał osoby z zarezerwowanymi lotami Flybe, aby nie podróżowały na lotniska.

Według urzędników na dziś zaplanowano podróż około 2500 pasażerów. Około 75 000 osób dokonało rezerwacji w liniach lotniczych w nadchodzących miesiącach i anulowano im bilety.

Rozumie się, że żadne loty rządowe nie są planowane w celu powrotu do domu. Podczas gdy upadek Thomasa Cooka doprowadził do centralizacji, znacznie mniejszy rozmiar FlyBe i ograniczona liczba pasażerów utkniętych za granicą oznaczały, że repatriacją pasażerów mogli zająć się konkurenci, którzy przeżyli.

Oprócz British Airways, Ryanair i EasyJet oferujących „taryfy ratunkowe” dla tych, którzy utknęli, LNER wkroczył, oferując bezpłatne przejazdy pociągiem tym, którzy muszą wrócić do domu.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał posiadaczy biletów do sprawdzania najnowszych informacji na swojej stronie internetowej. Dyrektor CAA Consumer, Paul Smith, powiedział: „To zawsze smutne, gdy linia lotnicza przechodzi do administracji i wie, że decyzja Flybe o zaprzestaniu handlu będzie bolesna dla wszystkich jej pracowników i klientów.

„Pasażerowie planujący podróż tą linią lotniczą proszeni są o nieudawanie się na lotnisko, ponieważ wszystkie loty Flybe zostały odwołane. Aby uzyskać najnowsze porady, klienci Flybe powinni odwiedzić stronę internetową Urzędu Lotnictwa Cywilnego lub kanał Twittera, aby uzyskać więcej informacji”.

Linie lotnicze Potwierdził również „smutny” ruch, stwierdzając, że sprowadzono administratorów. „Z przykrością informujemy, że Flybe został powołany do zarządzania” – napisał Flybe na Twitterze.

„David Pike i Mike Pink z firmy Interpath zostali mianowani administratorami. Flybe zakończył działalność. Wszystkie loty Flybe do iz Wielkiej Brytanii zostały odwołane i nie zostaną przełożone”.

READ  Wszystkie loty British Airways odwołane dzisiaj z lotnisk w Wielkiej Brytanii

Drugi upadek linii lotniczej od 2020 roku

Dzieje się tak po tym, jak Flybe powrócił w przestworza w kwietniu po poprzedniej awarii.

Powrócił z planem obsługi do 530 lotów tygodniowo na 23 trasach, obsługując lotniska takie jak Belfast City, Birmingham, East Midlands, Glasgow, Heathrow i Leeds Bradford.

Flybe został zepchnięty do administracji w marcu 2020 r. Wraz z utratą 2400 miejsc pracy, gdy pandemia Covid-19 zdewastowała dużą część rynku turystycznego.

Zanim się zepsuł, latał na większości krajowych tras w Wielkiej Brytanii między lotniskami poza Londynem.

Jej działalność i aktywa zostały przejęte w kwietniu 2021 r. przez Thyme Opco, który jest powiązany z amerykańskim funduszem hedgingowym Cyrus Capital. Thyme Opco zmieniło nazwę na Flybe Limited. Ma siedzibę na lotnisku w Birmingham.

Rząd powiedział, że jego „pilnym priorytetem” będzie wspieranie każdego, kto próbuje wrócić do domu i tych, którzy stracili pracę.

„Naszym bezpośrednim priorytetem jest wspieranie osób, które wracają do domu i pracowników, którzy stracili pracę” – powiedział rzecznik firmy.

„Urząd Lotnictwa Cywilnego radzi podróżnym, aby pomogli im uczynić podróż tak płynną i niedrogą, jak to tylko możliwe. Większość miejsc obsługiwanych przez Flybe znajduje się w Wielkiej Brytanii z dostępnymi alternatywnymi środkami transportu.”

„Zdajemy sobie sprawę, że jest to niepewny czas dla dotkniętych pracowników i ich rodzin”.

„To po prostu skandaliczne”

Pasażer, którego lot Flybe został odwołany z zaledwie trzygodzinnym wyprzedzeniem po wejściu linii lotniczej w administrację, opisał firmę jako „oburzającą”.

61-letni Freddie McBride z Balham w południowym Londynie miał lecieć z żoną z lotniska Heathrow do Belfastu w sobotę rano, ale musiał zmienić rezerwację w Aer Lingus.

Powiedział palestyńskiej agencji informacyjnej: „Obudziłem się bladym świtem, spakowany i nie mogliśmy odprawić się online zeszłej nocy, więc pomyślałem, że zrobimy to dziś rano.

READ  Wielka Brytania potrzebuje 230 000 nowych domów do wynajęcia, aby zaspokoić rosnący popyt | Nieruchomość

„Zostawiłem żonę, żeby to zrobiła w pociągu. Wstała o szóstej i wyszła z domu przed siódmą. Przyjeżdżam do Hatton Central, a ona sprawdza moją pocztę i mówi, że poszli do kierownictwa. To oburzające”.

„Musiałem zadzwonić do żony, aby jej powiedzieć, i zarezerwowałem z domu, ponieważ miałem biec do Terminalu 3 i 5 do BA, ponieważ myślałem, że moglibyśmy z nimi polecieć. Spędziłem więc ostatnią godzinę biegając po terminalach, próbując posortować rzeczy na zewnątrz.

„Kiedy wsiądę do samolotu, idę odpocząć. Pozwolili nam zarezerwować dzień lub dwa temu. To nie jest dobre, to nie jest dobre”.

Płace ratunkowe

Klienci Flybe mogą utknąć w martwym punkcie z powodu odwołania lotuAle inne linie lotnicze próbują wypełnić pustkę pozostawioną przez katastrofę.

Jonathan Hinkles, dyrektor generalny rywalizującej regionalnej linii lotniczej Loganair, powiedział The Telegraph: „Dzisiejsza katastrofa od początku była smutna, ale empatyczna – to był zły plan, a jego realizacja była nękana przez prawie każdy możliwy problem, wielu z nich popełniło samookaleczenie. ” Moje serce jest z załogami i inżynierami, którzy dołączają z nadzieją, że będzie zupełnie inaczej”.

Linia lotnicza napisała na Twitterze, że usługa z Manchesteru do Newquay, którą kiedyś obsługiwał Flybe, zostanie ponownie uruchomiona 10 lutego. „Zachęcamy klientów do wcześniejszej rezerwacji, aby uniknąć rozczarowania” – dodała.

W międzyczasie Ryanair wprowadził „taryfy ratunkowe” dla osób dotkniętych odwołaniami lotów Flybe. Powiedział, że trasy z Belfastu do East Midlands, Manchesteru i Londynu Stansted są dostępne online, począwszy od 29,99 £ za podróż od niedzieli.

Ostatnim razem, gdy Flybe upadł – w marcu 2020 r. – Ryanair również wprowadził te „taryfy ratunkowe”, z opłatami zaczynającymi się od 19,99 GBP.

British Airways oferuje również zniżki na bilety w jedną stronę, aby pomóc ludziom wrócić do domu w krótkim czasie.

READ  Zysk HSBC spada o prawie 30% na wojnie na Ukrainie, obawy o niewypłacalność | HSBC

Pasażerowie podróżujący między Londynem a Belfastem, Newcastle lub Amsterdamem mogą kupić bilety w Amsterdamie za 50 GBP lub 60 EUR plus podatki.

EasyJet oferuje loty ratunkowe za 49 funtów na trasach krajowych i 79 funtów na trasach międzynarodowych, jeśli podróżni podają numer rezerwacji Flybe.

Linia kolejowa LNER poinformowała, że ​​klienci Flybe, których loty zostały odwołane, mogą podróżować dowolną usługą za darmo w dniach 28 i 29 stycznia, okazując kartę pokładową.