Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LONDON, ENGLAND - JUNE 25: Travellers wait for trains at Euston Station on June 25, 2022 in London, United Kingdom. The biggest rail strikes in 30 years started on Monday night continuing on Thursday and again Saturday, with trains cancelled across the UK for much of the week. The action is being taken by Network Rail employees plus onboard and station staff working for 13 train operators across England. Thousands of jobs are at risk in maintenance roles and ticket office closures were planned as well as pay freezes during the cost of living crisis, says the RMT union. (Photo by Hollie Adams/Getty Images)

Czy strajki kolejowe w lipcu 2022 roku? Co wiemy o planowanych strajkach kolejowych i potwierdzonych datach strajków

Podróż pociągiem została poważnie zakłócona w całym kraju w zeszłym tygodniu Kolejarze również wycofali się z powodu pracy, zarobków i warunków.

i Federacja Kolei, Morskiego i Transportu Ostrzegaliśmy, że jeśli rozmowy z rządem będą nadal przynosić owoce, trzeba przygotować więcej strajków.

Jeździł mniej niż co piąty pociąg, a 40 000 pracowników wyjechało We wtorki, czwartki i soboty, które prawie zatrzymały nabożeństwa.

Oto, co wiemy o potencjale przyszłych strajków.

Czy w lipcu będzie więcej strajków kolejowych?

Mick Lynch, sekretarz generalny RMT, wskazał, że więcej strajków może zostać rozpoczętych latem tego roku, chociaż obecnie nie ma proponowanych dat.

Powiedział w zeszłym tygodniu, że związek będzie „prowadził tę kampanię tak długo, jak będzie to potrzebne do uzyskania ugody” – prawdopodobnie przez ponad sześć miesięcy.

„Musimy z tym walczyć, ponieważ nie otrzymujemy żadnych podwyżek płac” – powiedział Lynch – „Mamy do czynienia z tysiącami redukcji zatrudnienia, a oni chcą zerwać nasze warunki w formie wewnętrznej rekrutacji i ponownego zatrudnienia na kolei. .

Jeśli nie dojdzie do ugody, będziemy kontynuować naszą akcję. Myślę, że w całym kraju będzie więcej związków, które będą głosować, ponieważ ludzie nie mogą już tego robić”.

Dodał, że związek będzie nadal pracował nad porozumieniem, ale nie może wykluczyć kolejnych strajków.

Powiedział: „Nie wykluczamy strajków, ale nie ustaliliśmy żadnych dat żadnego strajku.

„Nie będziemy od razu wymieniać dat i będziemy nadal konstruktywnie współpracować z firmami, aby zawrzeć umowę, ale jest to w tej chwili poważne wyzwanie ze względu na program, jaki mają i wpływy, jakie chcą, aby nasi członkowie mieli .

„Strejk nie jest wykluczony i będzie musiał się odbyć, jeśli nie dojdziemy do porozumienia, ale mamy nadzieję, że uda nam się zawrzeć umowę i uzyskać pewne ustępstwa.

READ  Pasażerowie w „chaosie” zderzyli się dziś rano na lotnisku w Manchesterze z ogromnymi kolejkami wśród chaotycznych scen

„Będziemy omawiać sprawę z naszym krajowym dyrektorem wykonawczym, który w tym tygodniu był w całym kraju na linii pikiet”.

Eddie Dempsey, starszy asystent sekretarza generalnego RMT, powiedział BBC Polityka Londynu Negocjacje strajkowe wciąż znajdowały się w „trudnej sytuacji”.

Więcej o strajki kolejowe

Po co strajkować kolejarzy?

Członkowie RMT zdecydowaną większością głosów zagłosowali w zeszłym miesiącu za podjęciem działań w sporze dotyczącym wynagrodzeń i utraty miejsc pracy.

RMT powiedział, że pracownicy kolei, którzy pracowali podczas pandemii, stoją w obliczu zamrożenia płac i setek miejsc pracy.

Pan Lynch Powiedział: „Pracownicy kolejowi zostali potraktowani przerażająco i pomimo naszych najlepszych wysiłków w negocjacjach, branża kolejowa przy wsparciu rządu nie potraktowała poważnie ich obaw.

„Mamy kryzys kosztów utrzymania i niedopuszczalne jest, aby kolejarze tracili pracę lub… W obliczu kolejnego roku zamrożenia płac Kiedy inflacja wynosi 11,1 procent i rośnie”.

RMT dąży do podwyżki płac o co najmniej 7 procent, zgodnie z kosztami utrzymania.

Sekretarz Transportu Grant Shapps Opisał strajki jako „niesamowicie rozczarowujące”.

Powiedział Sophie Ridge w niedzielę Przed strajkami z zeszłego tygodnia: „Myślę, że obecny strajk jest masowym aktem samookaleczenia.

„Nie sądzę, aby pracownicy byli tak blisko walki jak ich związki zawodowe, które prowadzą ich ścieżką w ogrodzie. Odpalają ten cios. Jest to całkowicie niepotrzebne.”

Ile zarabiają kolejarze?

Jedną z części negocjacji jest podwyżka płac. Średnia pensja pracowników kolei według Urzędu Statystyk Krajowych wynosi:

  • Pomocnicy w podróży koleją, w tym konekcjonerzy i strażnicy – 33 310 £
  • Pracownicy budowy i utrzymania kolei – 34 998 £
  • Pracownicy transportu kolejowego, w tym znaki i pomocnicy kierowcy – 48 750
  • Maszyniści pociągów i tramwajów – 59 189 . £
  • Konstruktorzy i warsztaty kolejowe i wagonowe – 46 753 £

Związek RMT twierdzi, że średnia płaca dla pracowników kolei, w tym sprzątaczy i z wyłączeniem kierowców (w większości reprezentowanych przez inny związek), wynosi 33 000 funtów i jest to dokładniejszy obraz średniej pensji strajkujących.

READ  Rynki europejskie otwarte na zamknięcie, akcje, dane i zyski