Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon: E-rowery zastąpią tysiące ciężarówek w Londynie | Amazonka

Amazonka uruchamia flotę Elektroniczne rowery towarowe I zespół pracowników dostawczych na piechotę, który zastąpi tysiące dostaw ciężarówek na drogach Londynu.

Sklep internetowy otwiera pierwsze centrum „mikromobilności” w zhakuj mnieWschodni Londyn, który Oprócz obecnej floty pojazdów elektrycznych Przyczyni się do 5 milionów dostaw rocznie w około jednej dziesiątej obszarów objętych kodami pocztowymi o bardzo niskiej emisji. Rowery będą obsługiwane przez różne firmy partnerskie, a nie bezpośrednio przez Amazon, jak rozumiemy.

Amazon planuje w tym roku więcej centrów dostaw w Wielkiej Brytanii w ramach swoich wysiłków na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla. firma Nazwany jako partner na rower towarowy i centrum dostaw pieszych na parkingu London Wall w londyńskim City w 2020 r., ale ten projekt nie został jeszcze zrealizowany.

„Amazon zmierza w kierunku globalnej przyszłości zeroemisyjnej” – powiedział John Pomfrey, dyrektor krajowy Amazon UK.„Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest przekształcenie naszych sieci transportowych.Nasze nowe rowery i chodziki do e-towarów oraz nasza rosnąca flota pojazdów elektrycznych pomoże nam osiągnąć dostawy Dla klientów bardziej bezemisyjne niż kiedykolwiek. Londyn i Wielkiej Brytanii w nadchodzących miesiącach.

Nowy e-rower jeździ po stolicy.
Nowy e-rower jeździ po stolicy. Zdjęcia: John Nguyen/Penn

Cllr Mete Coban, członek gabinetu Rady ds. Środowiska i Transportu Hackney, z zadowoleniem przyjął plan. „Zwalczanie emisji z transportu jest kluczowe, jeśli chcemy osiągnąć zero netto. Jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą Amazonka Aby wesprzeć ich w usuwaniu z ulic tradycyjnych ciężarówek i zastępowaniu ich e-rowerami. Pomoże to zmniejszyć emisje i poprawić jakość powietrza dla mieszkańców Hackney i nie tylko, powiedział Kubańczyk.

Ruch Amazona to mycie szyb, pracownicy dostarczający mleko i piwo, hydraulicy A DJ Wszyscy są na rowerach dzięki zachętom rządu Wielkiej Brytanii, nowej infrastrukturze i obietnicom zmniejszenia śladu węglowego firm.

Na około 2000 rowerów cargo sprzedanych w Wielkiej Brytanii Do użytku komercyjnego w 2020 roku, według Stowarzyszenia Rowerowego, podobną liczbę sprzedano do użytku przez rodziny i osoby prywatne. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie w zeszłym roku.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Wyspecjalizowane usługi dostawcze, takie jak Pedal Me i Velocious, mają swoje szybko się rozwinął Podczas pandemii, z jedną usługą, Zedify, utworzyła 10 małych węzłów w terenach strukturalnych poza miastami, aby każdego dnia realizować tysiące dostaw o zerowej emisji do każdego miasta.

Pomfrey powiedziała, że ​​do końca tego roku Amazon zainstaluje również ponad 30 000 paneli słonecznych w swoich zakładach w Manchesterze, Colville, Haydock Green, Wakefield, Bristolu i Milton Keynes.

Firma potwierdziła w tym roku 18 projektów fotowoltaicznych w swoich obecnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii i planuje podwoić liczbę projektów do 2024 roku.

Projekty te towarzyszą rozbudowie farmy wiatrowej na półwyspie Kintyre w Szkocji i planowanych czterech innych, w tym w Kennoxhead w South Lanarkshire.

READ  Dyrektor Marks and Spencer: podatek internetowy „moralnie bankrutem”