Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Bitcoin wyzdrowieje?  Analitycy rynku kryptowalut doradzają „w razie wątpliwości minimalizuj”

Czy Bitcoin wyzdrowieje? Analitycy rynku kryptowalut doradzają „w razie wątpliwości minimalizuj”

Bitcoin wzrósł w poniedziałek o 7%, ale spadł o 7% od weekendu. Co tydzień spada o ponad 20 procent, ale rok do roku wzrosła o prawie 400 procent.

Aby jeszcze bardziej wydłużyć ramy czasowe, Bitcoin zyskał na wartości ponad 10000 procent w porównaniu z pięcioma latami i 500000 procent od 2011 roku.

Oprócz pokazania notorycznych fluktuacji bitcoinów, te ruchy cen skłoniły niektórych analityków rynku kryptowalut do zachęcania inwestorów, którzy mogą być zdenerwowani niedawnym krachem cenowym, do „oddalenia się”.

Kryptowaluta mogła stracić jedną trzecią swojej wartości od swojego rekordowego szczytu w połowie kwietnia, ale podobne spadki cen obserwowano podczas poprzednich szczytów w 2013 i 2017 roku.

Powtarzające się wzorce oznaczają, że niektórzy eksperci twierdzą, że Bitcoin wciąż jest na dobrej drodze do osiągnięcia rekordowych poziomów w nadchodzących miesiącach.

„Przy tym tempie spadku, bitcoin prawdopodobnie uzyska wsparcie na poziomie 40 000 USD, jeśli wyprzedaż będzie kontynuowana, a przetrwanie tego fundamentalnego ataku może wywołać nowy startup, który w perspektywie średnioterminowej wygeneruje nowy rekord wszechczasów wynoszący 70 000 USD. Do Tawil, powiedział Alexander Vasiliev, współzałożyciel Mercuryo Global Payment Network.

Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy obecny upadek waluty Bitcoin to koniec trendu wzrostowego 2020/21, czy też jest to tylko spadek na drodze do większych zysków, ale ostatnim razem, gdy cena bitcoina spadła do 45000 USD, odbiła się z powrotem powyżej 60 000 USD. W ciągu dwóch tygodni.

Niedawna ankieta przeprowadzona przez naukowców i dane z branży kryptowalut wykazała, że ​​ponad 95 procent z nich uważa, że ​​wzrost cen będzie trwał co najmniej do lipca, a dwie trzecie spodziewa się, że bitcoin osiągnie swój szczyt dopiero po październiku 2021 roku.

Inni ostrzegają, że niedawny krach cenowy jest dowodem na to, że kryptowaluty stanowią ryzykowną inwestycję.

READ  Elon Musk traci tytuł najbogatszego człowieka świata na rzecz Bernarda Arnaulta | Elona Muska

Scottish Friendly specjalista ds. Oszczędności i inwestycji, Kevin Brown, twierdzi, że inwestowanie w Bitcoin lub inne aktywa kryptograficzne jest „czystym domysłem” i „grą o sumie zerowej” dla każdego, kto nie rozumie, jak działa rynek.

„Poziom zmienności oznacza, że ​​oszczędzający, którzy zdecydują się zainwestować w kryptowaluty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy” – powiedział. „Przynajmniej będąc u bukmacherów, masz realną szansę na zrozumienie wyników i kursów, jeśli znasz konie lub piłkę nożną”.

Jednym z powodów niedawnego spadku cen jest zapowiedź Tesli, że nie będzie już akceptować płatności w Bitcoin, powołując się na obawy dotyczące środowiska.

Inwestorzy kryptowalut zaatakowali CEO Tesli Elona Muska za jego wpływowe komentarze rynkowe, chociaż cena pozostaje wysoka od czasu, gdy po raz pierwszy ogłosił, że producent samochodów elektrycznych będzie oferował płatności kryptograficzne na początku tego roku.

Nawet Musk musiał zmagać się w poniedziałek z plotkami, że Tesla sprzedał wszystkie swoje kryptowaluty. „Aby wyjaśnić spekulacje, Tesla nie sprzedał żadnego Bitcoina” – napisał na Twitterze.

Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ wskazuje, że Tesla nadal uważa Bitcoin za legalny magazyn wartości, nawet jeśli jego dane uwierzytelniające nie spełniają jego oczekiwań jako formy waluty.

Rosnąca reputacja Bitcoina jako formy „cyfrowego złota” była głównym motorem ogromnego wzrostu inwestycji instytucjonalnych i detalicznych w ciągu ostatniego roku, a wielu z jego największych posiadaczy wydaje się być w tym na dłuższą metę.

Zapisy Blockchain pokazują, że wiele tak zwanych „wielorybów” nadal zwiększało swoje inwestycje, kupując spadki cen, podczas gdy Tesla wcześniej stwierdził, że będzie przechowywał każdy bitcoin uzyskany ze sprzedaży jako kryptowalutę, zamiast wymieniać go na walutę fiducjarną.

„Gdy opadnie kurz i emocje opadną, wszyscy będziemy pamiętać, że Tesla nadal trzyma się kupy bitcoinów” – powiedział Anthony Trenchev, partner zarządzający Nexo Digital Asset Manager.

READ  Moment, w którym pasażer linii lotniczych „niecierpliwie” pobiegł korytarzem, aby wysiąść z samolotu, zanim jego koledzy piloci w ogóle odpięli mu pasy bezpieczeństwa, wywołał poważną debatę na temat etykiety na pokładzie samolotu.

„Nazywamy to konsolidacją lub akumulacją, bitcoin staje się wygodny i przygotowuje się do następnego kroku w górę w kierunku następnej dużej kwoty 75 000 USD”.