Czarne paprocie zszokowały Anglię, wygrywając Puchar Świata w rugby po raz szósty w thrillerze Eden Park

W Eden Park, Auckland: Czarne paprocie 34 (Aisha Leite-Liga 2, Georgia Ponsonby, Amy Rolle, Stacey Fluehler, Crystal Murray próbuje; Renee Holmes 2 con) Anglia 31 (Amy Cockin 3, Ellie Keldon, Marley Packer próbuje; Emily Skrat 3 con). HT: 19-26.

Black Fern oszołomił Anglię, zdobywając szósty tytuł Pucharu Świata w Rugby podczas burzliwej, ale fantastycznej sobotniej nocy w Eden Park.

Potężny rzut trio angielskiej prostytutki Amy Cocken miał poprowadzić pierwszą na świecie drużynę do zwycięstwa na Eden Park, z 42 579 kolejnymi rekordzistami.

Ale panujący mistrzowie strzelili gola dziewięć minut przed końcem meczu, kiedy znakomita Stacy Fluehler została odciążona przez Aishę Leyte Liga, aby spróbować wygrać oszałamiające zwycięstwo 34-31 w Auckland.

Anglia, faworyt turnieju, rozegrała 62 minuty, a jeden z graczy odpadł po czerwonej kartce Lydii Thompson.

The Black Ferns przegrali również współkapitan Kennedy Simon przez żółtą kartkę za wysoki strzał w ostatniej kwarcie, aby załatwić sprawy w krytycznym momencie, chociaż powrócił, gdy Anglia walczyła o zwycięstwo w ostatnich minutach.

Niesamowicie, angielscy gospodarze utrzymali się po raz ostatni po tym, jak zabrzmiała trąbka i obronili atak, aby zachować trofeum w dramatyczny sposób w swoich pierwszych finałach Pucharu Świata na ojczystej ziemi.

Robbie Toei i jego koledzy z drużyny w Nowej Zelandii świętują zwycięstwo w finale Pucharu Świata w Rugby.

Phil Walter / Getty Images

Rekordowa passa Anglii od 2019 roku zakończyła się 30 meczami.

Pierwsza połowa, z sześcioma z siedmiu prób toczenia, była wypełniona niesamowitym dramatem w gwarnym i tętniącym życiem Eden Park.

Zaczęło się od czerwonego, że Thompson został pokazany w 18. minucie po kolizji, w której znokautowała Portia Woodman.

Noc Woodmana zakończyła się po późnej interwencji Thompsona, gdy dwóch rywalizujących skrzydłowych uderzyło głową z dużą prędkością.

Szkocki sędzia Holly Davidson nie zawahał się zabłysnąć na czerwono po krótkim przeglądzie TMO.

READ  Wiadomości NRL 2023, podsumowanie 7. rundy, wyniki, najważniejsze informacje, szczegóły, kontuzje, zawieszenia i nie tylko

Był najmniej popularną postacią na boisku po tym, jak utrzymał długą przewagę i wykluczył sensacyjną próbę przechwycenia obrońcy Renee Holmes z 90 metrów.

Stacy Fluehler strzeliła gola na początku drugiej połowy.

Ricky Wilson/Personel

Jednak ożywiony tłum miał chwilę, aby uczcić niesamowite doświadczenie Czarnej Paproci, kiedy Flühler wymyślił i zakończył dobry ruch w lewo, aby rozpocząć drugą połowę.

Czarne Paprocie po raz pierwszy objęły prowadzenie kilka minut później, próbując obronić Crystal Murray, ale przegrali ponownie z trzecią kokainą, zanim skończyli Lei League późno.

Wcześniej Anglia miała niepomyślny początek. Pierwszy ładunek Nowej Zelandii został przewrócony w pierwszej minucie na ich własnej połowie.

Czarne Paprocie natychmiast znalazły się na tyłach, a obrońca Anglii Eli Keldon miał akry przestrzeni, aby spróbować swoich sił w pierwszym meczu finałowym w trzeciej minucie.

To był kolejny pokaz angielskiej zdolności do gry, ale ich uderzenie zostało trafione z pierwszą szansą w 13. minucie, kiedy Cocaine, były uczeń Fielding High School, rozbił się.

Jednak Czarne Paprocie odpowiedziały własną próbą trafienia po czerwonej kartce Thompsona i nie podobało im się to.

Anglia była oszołomiona, gdy prostytutka Kiwi Georgia Ponsonby, kolejna była uczennica Fielding High School, strzeliła gola dla gospodarzy.

Bitwa trwała. W pierwszej połowie Leti-l’iga i Amy Rule ciosami trafiły do ​​Black Ferns – po obu stronach drugiej próby Marley Packer i Kokin.

wielka chwila

Czerwona kartka Thompsona nadała ton burzliwej nocy.

Anglia była w dużym stopniu skompromitowana z powodu niekorzystnej sytuacji gracza, ale niewielu z nich doprowadziłoby Czarne Paprocie do gry i pokonania ich w ich meczu.

najlepszy gracz

Rule, ciasny rekwizyt z Riverton, był świetny dla Black Ferns. Kouken, przegrywający napastnik Alex Matthews i Abby Locke Ward byli świetni w pakiecie dla Anglii. Fluehler był największą gwiazdą.

READ  Perenara wyrównał rekord strzelecki w próbie Super Rugby, gdy Canes pokonał Chiefs

Ocena meczu: 9/10

Brudny, pełen ruchu i wchłaniania. Finały mogą być trudne i napięte. To było odwrotnie. radosny.

Wielkie zdjęcie

Anglia będzie gospodarzem kolejnego Pucharu Świata w 2025 roku, a przegrana w finale z czarną paprocią zniszczy ich po raz piąty.

Czarna Paproć pozostaje mistrzem świata i zostaje pierwszą hostessą, która wygrała Puchar Świata Kobiet. Nigdy nie przegrali w sześciu finałach mundialu.