Czarna Paproć przetrwała panikę w pierwszej połowie, by pokonać Wallaroos na Mistrzostwach Świata Kobiet w Rugby |  Puchar Świata w Rugby Kobiet 2021

Czarna Paproć przetrwała panikę w pierwszej połowie, by pokonać Wallaroos na Mistrzostwach Świata Kobiet w Rugby | Puchar Świata w Rugby Kobiet 2021

Gospodarze i mistrzowie Nowa Zelandia przeszła przez wczesny okres paniki, aby pokonać Australię 41-17 w meczu otwarcia z rekordową publicznością w Eden Park w Auckland.

Trzy szybkie próby przejęcia kontroli nad Wallaroos w meczu grupy A były przy 17:0 w ciągu pierwszej połowy godziny, a gospodarze byli w stanie awansować dopiero, gdy Australia została zredukowana do 13 graczy na początku drugiej połowy.

Portia Woodman strzeliła hat-tricka, a skrzydłowy siódemek, Robbie Toei, strzelił gola w końcówce, gdy pięciokrotny mistrz świata podjął siedem prób bez odpowiedzi, aby zapewnić sobie wygodne zwycięstwo.

– To zdecydowanie był mecz dwóch połówek – powiedział kapitan Nowej Zelandii, Rohi Dimant. „Australia naprawdę postawiła nas tam od samego początku. Jestem dumny z tego, jak zakończyliśmy tę pierwszą połowę i jak zakończyliśmy ten mecz. „

Australia, która nie pokonała Black Ferns w poprzednich 22 próbach, wyglądała, jakby chciała zepsuć Nową Zelandię, gdy skrzydłowy Benny Terretta dwukrotnie zaoferował prawy róg po okrążeniu obrony drużyny.

Pomiędzy kolejnymi próbami Terety, koleżanka, Ivania Wong, wykonała luźne podanie i pobiegła na 60 metrów, aby strzelić gola i uciszyć ponad 35-tysięczny tłum.

Lock Joanna Ngan-Woo w końcu postawiła czarną paproć na planszy za pomocą buldożera zaraz po pół godzinie, a dwie próby Woodmana w ciągu 11 minut po obu stronach pierwszej połowy dały wynik 17-17.

Mecz zakończył się zdecydowanie w 53. minucie, kiedy Wong i kapitan Australii Shannon Barry otrzymali żółte kartki w odstępie kilku sekund. Zanim Australijczycy powrócili, zastępczy rekwizyt, Awhina Tangen-Wainohu, przebił się przez linię, aby zapewnić Nowej Zelandii dodatkowy punkt, a Woodman zdobyła trzecią próbę.

Późny pokaz dwóch piłek Toei z klasycznego skrzydłowego był czymś więcej, niż oczekiwali fani Nowej Zelandii, gdy Czarne Paprocie zaczęły bronić tytułu.

READ  True Blue Australia: Quad Cooper, weteran wojowników Wallabies, otrzymuje australijskie obywatelstwo po dziwacznej pięcioletniej bitwie

Trójgłowi kibice zdobyli rekord w meczu Pucharu Świata Kobiet i samodzielnym meczu sportowym kobiet w Nowej Zelandii.