Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cyfrowy bank Monzo prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży nowych udziałów o wartości 300 mln funtów |  Wiadomości biznesowe

Cyfrowy bank Monzo prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży nowych udziałów o wartości 300 mln funtów | Wiadomości biznesowe

Sprzedaż akcji, która wyniesie Monzo na ponad 3,5 miliarda funtów, prawdopodobnie będzie ostatnią przed przystąpieniem spółki do wejścia na dużą giełdę, dowiedział się Sky News.

przez Mark Kleinman, redaktor miejski @markkleinmansky


Czwartek, 26 października 2023 o 19:28, Wielka Brytania

Monzo prowadzi rozmowy na temat zgromadzenia funduszy o wartości ponad 300 milionów funtów, które umocniłyby jego pozycję jako najcenniejszego brytyjskiego banku cyfrowego.

Monzo, założona w 2015 roku i ma obecnie 8,5 miliona klientów, prowadzi szczegółowe rozmowy z grupą dużych funduszy inwestycyjnych na temat sprzedaży akcji, która ma być wyceniona na ponad 3,5 miliarda funtów, dowiedziała się Sky News.

Insiderzy podali w czwartkowy wieczór, że rozmowy jeszcze się nie zakończyły, a zarząd spółki nie ustalił jeszcze tożsamości nowych inwestorów.

Spółka ma sfinalizować szczegóły sprzedaży udziałów do końca roku.

Znawcy podali, że zbiórka będzie uzupełnieniem kwoty 3,5 miliarda funtów pozyskanej z Funduszu Wzrostu Abu Zabi pod koniec 2021 roku.

Byłaby to rzadkość na rynkach finansowania technologii, które zmusiły wiele firm do pozyskiwania kapitału po znacznie obniżonych wycenach.

Konkurentem jest Starling Bank, który obecnie poszukuje nowego stałego dyrektora generalnego.

rewolucja, Które w rundzie finansowania w 2021 r. wyceniono na 33 miliardy dolarównie uzyskała jeszcze licencji bankowej w Wielkiej Brytanii pomimo miesięcy rozmów z organami regulacyjnymi.

Monzo w imponujący sposób doszedł do siebie po trudnym okresie dwa lata temu, kiedy stwierdzono, że miejski organ nadzorczy ma kłopoty Zbadaj potencjalne naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i przestępstwom finansowym.

Chociaż w dalszym ciągu generuje straty, odnotowując stratę w wysokości 116 milionów funtów w ciągu roku do końca lutego, oczekuje się, że w tym roku będzie rentowny, co będzie kamieniem milowym dla niezależnego banku cyfrowego.

READ  Odpłyń: boom w branży superjachtów podczas pandemii COVID | Korona wirus

Najnowsza zbiórka funduszy będzie prawdopodobnie postrzegana jako ostatnia runda przed ogłoszeniem przez Monzo pierwszej oferty publicznej, w ramach której spółka publicznie sprzeda akcje.

Obecni inwestorzy w Monzo to chińska grupa Tencent, Passion Capital, Accel i General Catalyst.

Przeczytaj więcej prac:
Szef największej sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii złożył rezygnację
Ceny biletów lotniczych mogą wzrosnąć wraz ze wzrostem opłat lotniczych
Brytyjska firma fintech Railsr stawia na rozwój po zebraniu finansowania w wysokości 20 milionów funtów

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Mówi się, że część dotychczasowych akcjonariuszy banku będzie skłonna zainwestować więcej pieniędzy przy nowej, wyższej wycenie.

Sky News poinformowało o tym latem Monzo pracuje nad reorganizacją swojej struktury korporacyjnej Realizując strategię ekspansji międzynarodowej, która będzie prekursorem notowania na giełdzie o wartości wielu miliardów funtów.

Grupa Monzo Bank Holding została utworzona, aby uniknąć karnego traktowania spółki przez brytyjskie organy regulacyjne w przypadku jej wejścia na nowe rynki zagraniczne.

Obecnie jest siódmym co do wielkości bankiem w Wielkiej Brytanii pod względem liczby klientów i ma niewielką obecność w Stanach Zjednoczonych.

Szybki rozwój Monzo napędzany jest rozwojem nowych produktów, w tym niedawnym uruchomieniem usługi inwestycyjnej w ramach partnerstwa z BlackRock, największą na świecie firmą zarządzającą aktywami.

Osoba bliska akcję zbierania funduszy stwierdziła, że ​​podwyżka była oportunistyczna, ponieważ nowy kapitał miał zostać wykorzystany do przyspieszenia jej wzrostu.

„Firma potrzebuje pieniędzy tylko po to, aby szybciej zbudować biznes” – stwierdzili.

Monzo jest prowadzone przez TS Anila, dyrektora generalnego, a przewodniczy mu Gary Hoffman, jeden z najwybitniejszych brytyjskich dyrektorów bankowych.

Monzo odmówił komentarza.