Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CTP N: kontynuuje ekspansję w Polsce, pozyskując pół miliona metrów kwadratowych gruntów

CTP N: kontynuuje ekspansję w Polsce, pozyskując pół miliona metrów kwadratowych gruntów

Warszawa, 22 kwietnia 2024 r. – CTP, największy deweloper, właściciel i notowany na giełdzie zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Europie pod względem powierzchni najmu brutto (GLA), powiększył swoje polskie zasoby gruntów o prawie pół miliona metrów kwadratowych. Spółka zakupiła grunty inwestycyjne w czterech strategicznych lokalizacjach, które dają możliwość wybudowania około 200 000 metrów kwadratowych powierzchni do najmu krótkoterminowego, a grunty w Łodzi, Toruniu i Warszawie są gotowe do rozpoczęcia procesu deweloperskiego. To nabycie gruntów jest częścią ogłoszonej w zeszłym roku strategii CTP zakładającej zainwestowanie 300 milionów euro w Polsce w rozwój portfolio magazynów – kluczowego rynku wzrostu dla CTP.

Jak wyjaśnia Piotr Flugel, Dyrektor Zarządzający CTP Polska:

„Dzięki zakupowi portfela nieruchomości w północno-środkowej części kraju, nasze zasoby gruntów w Polsce przekraczają obecnie 3 miliony metrów kwadratowych. Grunty zabezpieczone dla CTP zapewnią możliwości rozwoju w ciągu najbliższych trzech lat i jeszcze bardziej przyspieszą tempo rozwoju Jesteśmy już w pierwszej trójce deweloperów i magazynów przemysłowych pod względem podaży – spodziewamy się, że do końca roku nasze lokalne portfolio osiągnie prawie milion metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Strategicznie zlokalizowane grunty to dla nas kluczowa inwestycja nas, umożliwiając nam nawiązywanie długoterminowych partnerstw biznesowych i zaspokajanie potrzeb naszych różnorodnych klientów w sektorach usług, magazynowania i produkcji.

Nowo nabyte grunty zlokalizowane są we wschodniej części aglomeracji łódzkiej, w Toruniu, a także w sąsiadujących z Warszawą miastach Janki i Nowy Konec. Wszystkie nabyte tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie budowy obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Na jej terenie powstaną CTparki – będą to głównie magazyny miejskie, będące kluczowym elementem dostosowania łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – aby sprostać rosnącej presji skracania zarówno sieci dystrybucji, jak i dostaw do „dostawy tego samego dnia”. Model.

READ  Do Polski przybywają pierwsze wojska sił zbrojnych USA, więcej oczekiwanych

Jak wyjaśnia Boje Gabrović, Dyrektor ds. Relacji z Klientami i Spraw Korporacyjnych w CTP Polska

„Rośnie aktywność inwestorów zagranicznych i lokalnych, co oznacza, że ​​widzimy duży popyt na powierzchnie logistyczne i przemysłowe gotowe do wynajęcia niemal od zaraz. Mówimy o przestrzeniach zaprojektowanych w technologii energooszczędnej i wyposażonych w systemy oświetleniowe znacząco poprawiające komfort od długich godzin pracy i nieużytkowania.” Tylko po to, by przechowywać towary, dlatego zakupione niedawno tereny zagospodarowamy w parki biznesowe skierowane do różnych typów najemców: od firm usługowych i małych sklepów detalicznych po firmy działające w przemyśle lekkim czy operatorów logistycznych.

Strategia CTP zakłada realizację inwestycji w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów zaprojektowanych z myślą o obsłudze wielu najemców w jednej lokalizacji. Podobnie będzie w przypadku parków biznesowych, które powstaną na nowo nabytych gruntach. Będzie to możliwe dzięki zróżnicowanej ofercie poszczególnych lokali najemców – od małych powierzchni od 500 m2 i więcej, poprzez centra logistyczne, po dodatkowe jasne i wyizolowane powierzchnie produkcyjne od 2000 m2 i więcej. W ten sposób CTP umożliwi najemcom elastyczne zarządzanie powierzchniami zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami.

O programie transferów pieniężnych
CTP to największy w Europie notowany na giełdzie właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, posiadający 11,8 mln metrów kwadratowych powierzchni najmu w 10 krajach na dzień 31 grudnia 2023 r. CTP certyfikuje wszystkie nowe budynki w systemie BREEAM jako bardzo dobre lub lepsza Sustainalytics uzyskała niską ocenę ryzyka w zakresie zagrożeń środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem, potwierdzając swoje zaangażowanie w bycie firmą zrównoważoną. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej CTP: www.ctp.eu

Dane kontaktowe w przypadku zapytań ze strony mediów:

Karen Misack
Szef marketingu, CTP
H: [email protected]
Komórka: +48 532 566 712

Moniki Sadowskiej
starszy konsultant
Liderzy linków
H: [email protected]
Komórka: +48 502 243 620

READ  W miarę nasilania się rosyjskiej inwazji niektórzy Ukraińcy postanawiają zrobić coś nieoczekiwanego: wracać do domu