Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Croydon NHS Trust już pod presją w związku z kampanią dotyczącą szczepień przeciwko Covid

Ponieważ wyścig o dostarczenie szczepionki przypominającej Covid rozpoczyna się przed końcem roku, trzech pracowników służby zdrowia i lokalny opiekun podzielili presję, na jaką są poddawani, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo w te Święta Bożego Narodzenia.

Pracownicy służby zdrowia z Croydon Health Services uczestniczyli w programie szczepień od ostatniego roku.

W niedzielę 12 listopada premier zwrócił się do narodu i powiedział: „Każda uprawniona osoba w wieku 18 lat lub starsza w Anglii będzie miała możliwość otrzymania zastrzyku przed Nowym Rokiem.

„Aby osiągnąć tempo, którego potrzebujemy, będziemy musieli dopasować najlepszy dzień szczepień NHS do tej pory – a następnie pokonywać go dzień po dniu”.

Fundusz NHS Croydon Health Service – podobnie jak inne placówki NHS w Wielkiej Brytanii, musiał przystosować się do tego szybkiego obrotu wydarzeń.

Trzech pracowników służby zdrowia rozmawiało przez Croydon NHS Trust z lokalnym powiernikiem na temat „najszybszej aplikacji w historii służby zdrowia”.

Chociaż NHS już stoi w obliczu „rosnącej presji”, pracownicy służby zdrowia z Croydon podczas pandemii Covid-19 nadal wzywają opinię publiczną do zaszczepienia się i planują „zrobić wszystko, co w ich mocy, aby chronić jak najwięcej lokalnych mieszkańców”.

Matthew Kershaw, dyrektor generalny i lider ds. zdrowia, powiedział: „Szczepiamy się już od ponad roku i jesteśmy dobrze przygotowani do dostarczania szczepionki przypominającej mieszkańcom Croydon.

„Nasze ośrodki szpitalne są jednymi z wielu miejsc w całym mieście, które pomogą chronić lokalnych mieszkańców tej zimy, dzięki czemu będziesz mieć dostęp do strzykawki przypominającej w Twojej okolicy”.

Matthew powiedział, że szczepionka przypominająca jest „najszybszą aplikacją w historii służby zdrowia”, ale nie ma wątpliwości, że jego zespół „zrobi wszystko, co w jego mocy, aby chronić jak najwięcej lokalnych mieszkańców”.

Wyjaśnił: „Jest to zdecydowanie największe i najszybsze wdrożenie programu szczepień w historii służby zdrowia i ma miejsce w czasie, gdy NHS jest już pod coraz większą presją.

READ  Czy zaszczepienie się zmniejsza ryzyko zarażenia się COVID?

„Rozpowszechnienie wariantu Omicron oznacza, że ​​musimy działać szybciej i nie mam wątpliwości, że nasze zespoły zrobią wszystko, co w ich mocy, aby chronić jak najwięcej lokalnych mieszkańców”.

Decyzja o wprowadzeniu dawki przypominającej dla wszystkich dorosłych była wynikiem szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu Covid-19 Omicron.

„Każdy, kto ukończył 18 lat, kwalifikuje się do dawki przypominającej trzy miesiące po drugiej dawce szczepionki COVID-19” – powiedziała Mimona Su, pedagog kliniczny ds. wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19.

„Zrobienie zastrzyku przypominającego jest naprawdę łatwe, wystarczy zarezerwować online w krajowym serwisie rezerwacji lub odwiedzić jedną z wielu witryn szczepień Croydon, aby chronić siebie i swoich bliskich w te święta”.

Twój lokalny opiekun:

„Szczepionka jest największym źródłem zapobiegania Covid-19”, powiedziała Mimouna, ale „odporność słabnie z czasem”.

„Trzecia dawka przypominająca podnosi poziom ochrony do ponad 70 procent, pomagając zmniejszyć ryzyko poważnego zachorowania tej zimy.

„Nie jest jednak za późno, aby otrzymać dwie pierwsze dawki szczepionki i zachęcamy każdego, kto jeszcze nie otrzymał szczepionki, do zgłoszenia się i upewnienia się, że chronią siebie i swoich bliskich”.

Zespół NHS w Croydon dostarcza ciosy przypominające w różnych usługach, takich jak lekarze pierwszego kontaktu, farmaceuci i wkrótce wyskakujące okienka dotyczące szczepień.

Becky Board, Associate Director of Operations for Covid-19 Response and Recovery w Croydon, powiedziała: „Pracujemy w ramach Croydon Health and Care System nad wprowadzeniem szczepionki przypominającej od ponad 18 lat.

Twój lokalny opiekun:

Oprócz szczepień szpitalnych lokalni lekarze pierwszego kontaktu, farmaceuci i zespoły pracujące w centrach szczepień dostarczają codziennie tysiące szczepionek.

„W nadchodzących tygodniach planowanych jest więcej wyskakujących sesji szczepień i zachęcamy wszystkich do jak najszybszego umawiania się na wizyty, aby jeszcze bardziej chronić ich przed nowym wariantem Omicron”.

Croydon Health Services współpracuje z grupami społecznymi, przywódcami religijnymi i organizacjami wolontariuszy, aby zwiększyć świadomość programu promocyjnego.

READ  Mniej diagnoz raka i mniej operacji na początku epidemii OMICRON - raport Agencji ds. Raka

Aby nadążyć za zmianami w zaufaniu, wszystkie wytyczne rządu są „sprawdzane i wdrażane”.

Becky dodała: „Przystosowujemy się do zmieniających się wytycznych od prawie dwóch lat, upewniając się, że postępujemy zgodnie z radami rządu podczas pandemii.

„Aby być na bieżąco z wszelkimi zmianami, mamy zespół kierowników klinicznych i operacyjnych, którzy przeglądają wszystkie otrzymywane przez nas wskazówki i upewniają się, że są one wdrażane w ramach zaufania, zapewniając bezpieczeństwo pacjentom i personelowi”.

Od dziś (15 listopada) wszystkie osoby w Wielkiej Brytanii powyżej 18 roku życia mogą rezerwować swoje szczepionki przypominające przez Internet – pod warunkiem, że minęły trzy miesiące od drugiej dawki szczepionki.