Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Queen odwołuje tradycyjny rodzinny obiad przed Bożym Narodzeniem | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Królowa postanowiła odwołać tradycyjny przedświąteczny obiad z innymi członkami rodziny królewskiej w obawie przed wzrostem liczby przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Źródło w Pałacu Buckingham potwierdziło decyzję o odwołaniu królewskiego zgromadzenia, które ma formę Wariant Omicron rozprzestrzenia się po całym kraju.

Witty mówi, że fala Omicron „bardzo szybko osiągnie szczyt”. 1 milion osób może zostać poddanych kwarantannie z powodu COVID w Boże Narodzenie — aktualizacje na żywo

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Królowa tęskni za wspomnieniem niedzieli

Zrozumiałe jest, że decyzja ta była środkiem zapobiegawczym, ponieważ źródło wskazało, że może ona narazić wiele osób na ryzyko związane z Bożym Narodzeniem, jeśli zostanie podjęta.

Podobno wszystkie plany są ustawione w zamku Windsor na wtorkowy brunch bożonarodzeniowy, który 95-latka organizuje co roku dla swojej dalszej rodziny.

Zeszłoroczne spotkanie zostało również odwołane z powodu kryzysu COVID-19.

Przez większość lat królowa zaprasza swoje dzieci, wnuki i prawnuki do dołączenia do niej w Pałacu Buckingham przed wyjazdem na coroczny świąteczny pobyt w Sandringham.

Obecnie pałac przechodzi gruntowny remont.

(LR) Brytyjski książę Jerzy z Cambridge, brytyjska księżniczka Charlotte z Cambridge, brytyjska książę William, książę Cambridge, Catherine Britain i księżna Cambridge odchodzą po tradycyjnym nabożeństwie bożonarodzeniowym rodziny królewskiej w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham, Norfolk, wschodnia Anglia 25 grudnia 2019 r. (Zdjęcie: Ben Stansal/AFP) (Zdjęcie: Ben Stansal/AFP za pośrednictwem Getty Images)
obrazek:
Książę Jerzy, księżniczka Charlotte, książę William i księżna Cambridge wyjeżdżają po tradycyjnej bożonarodzeniowej nabożeństwie rodziny królewskiej w Sandringham w 2019 roku

Obchody przedświąteczne dają głowie państwa szansę na dogonienie krewnych, którzy nie mogą podróżować do Norfolk w Boże Narodzenie.

Zazwyczaj zapraszana jest szersza rodzina, w tym kuzyni królowej z domu Gloucester, księcia Kentu i Michaelsa Kentu.

To pierwsze Boże Narodzenie królowej od śmierci jej męża, księcia Edynburga, 73 lata temu.

Królowa i Filip Spędźcie razem Boże Narodzenie w Windsor w 2020 roku, bez reszty rodziny.

Nastąpiło to po tym, jak przez większość roku opiekowali się mniejszą liczbą pracowników w tym, co nazwali HMS Bubble.

READ  Książę Harry i Meghan Markle przygotowują się do zaprezentowania części Invictus Games po miesiącach bez wspólnych występów

Królowa wykonuje drobne obowiązki od 20 października, kiedy obawy o jej zdrowie nasiliły się Królewscy lekarze kazali jej odpocząć i spędziła noc w szpitalu na badaniach.

Królowa Elżbieta II przyjmuje sułtana Omanu podczas przyjęcia w zamku Windsor.  Data zdjęcia: środa, 15 grudnia 2021 r.
obrazek:
Jej Wysokość Królowa przyjęła sułtana Omanu podczas środowego przyjęcia w zamku Windsor

Downing Street powiedział, że audiencja premiera u królowej prawdopodobnie zmieni się w wirtualną.

Zapytany, czy Boris Johnson będzie nadal spotykał się z królową osobiście, rzecznik premiera powiedział: „To będzie sprawa dla rodziny królewskiej.

„Nie jestem świadomy, że ich tam nie ma… Myślę, że możliwe, że faktycznie zostaną przeniesieni, ale to byłaby kwestia pałacu”.