Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Prince William dostaje pierwszą dawkę szczepionki i dziękuje pracownikom służby zdrowia za „wszystko, co zrobiłem” UK News

Książę William otrzymał swoją pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa i podziękował tym, którzy uczestniczyli w premierze w Wielkiej Brytanii za „wszystko, co zrobiłem i nadal robię”.

Książę Cambridge udostępnił dziś rano na Twitterze zdjęcie z momentu, w którym wczoraj otrzymał szczepionkę.

William, 38 lat i drugi w kolejce do tronu, otrzymał swoją pierwszą dawkę po tym, jak w zeszłym tygodniu rozszerzył szczepionkę w całym kraju na osoby po trzydziestce.

Nie jest jasne, czy jego żona, 39-letnia księżna Cambridge, otrzymała swoją pierwszą dawkę szczepionki.

Aktualizacje na żywo dotyczące COVID z Wielkiej Brytanii i całego świata

Babcia Williama, królowa i nieżyjący już dziadek książę Filip otrzymali pierwszą dawkę w styczniu.

Jego ojciec, 72-letni książę Karol, otrzymał pierwszą dawkę w lutym z żoną Camillą (73 lata).

William zaraził się koronawirusem w kwietniu 2020 roku, krótko po tym, jak Charles zaraził się wirusem 26 marca.

Książę Cambridge nie potwierdził publicznie, że ma wirusa, ale według raportów Obserwator powiedział podczas starcia: „Działy się ważne rzeczy i nie chciałem, żeby ktokolwiek się martwił”.

Był leczony przez lekarzy pałacowych i postępował zgodnie z wytycznymi rządu, izolując go w domu rodzinnym Anmer Hall w Norfolk.

Wprowadzenie szczepionek w Wielkiej Brytanii zostało przedłużone po raz drugi w tym tygodniu, ponieważ osoby w wieku od 34 do 35 lat otrzymają zastrzyk w Anglii.

NHS England potwierdziło, że ponad 1 milion osób w wieku od 34 do 35 lat otrzyma wiadomość tekstową w dniach 20 lub 21 maja z prośbą o umówienie wizyty na szczepionkę COVID-19.

NHS England stwierdziła, że ​​osoby w wieku około 30 lat mogą mieć szansę zaszczepienia się „w ciągu najbliższych kilku dni i tygodnia”.