Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: oprogramowanie antywirusowe zmusza rząd do pożyczenia do 303 miliardów funtów – to najwyższy poziom od początku rejestrowania danych |  Wiadomości biznesowe

COVID-19: oprogramowanie antywirusowe zmusza rząd do pożyczenia do 303 miliardów funtów – to najwyższy poziom od początku rejestrowania danych | Wiadomości biznesowe

Zgodnie z oficjalnymi danymi, żądania kryzysu koronawirusa na publiczne łańcuchy skarbowe zmusiły rząd do pożyczenia najwyższej rocznej kwoty w historii.

Urząd Statystyczny (ONS) ogłosił w marcu pożyczkę netto w wysokości 24,3 miliarda funtów – w miesiącu ujawnionym przez kanclerza darowizna Który zobowiązał się do dalszego wspierania wysiłków na rzecz zdrowia publicznego i zwiększania osłon gospodarki przed kontynuacją Covid-19 Ograniczenia.

Dane pokazują, że ostatnia pożyczona przez niego kwota wyniosła 303,1 miliarda funtów w całym roku podatkowym 2020/21, co stanowi 14,5% PKB.

Urząd Statystyk Narodowych podał, że jest to najwyższa roczna suma od 1947 r. – kiedy zaczęły się podobne rekordy – chociaż znalazła się znacznie poniżej 355 miliardów funtów, które Biuro Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) prognozowało dopiero w zeszłym miesiącu.

Kryzys zdominował początek roku podatkowego, kiedy Wielka Brytania właśnie weszła w pierwszy stan blokady epidemicznej, wpychając wiele części gospodarki w stan hibernacji wiosennej, gdy NHS stanęła w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przyjęć do szpitali.

Kanclerz Rishi Sunak został zmuszony do wydania co najmniej 15 oddzielnych oświadczeń w całym okresie Na walkę z kryzysem wydano 280 miliardów funtów.

Kwota obejmuje dodatkowe fundusze na służbę zdrowia, badania i śledzenie, szczepionki i plany wsparcia, w tym program utrzymania pracy lub urlopów, a także pożyczki i dotacje dla firm.

Sam program wakacji kosztował prawie 60 miliardów funtów i nadal zapewniał pięć milionów miejsc pracy na początku tego miesiąca.

Urząd Statystyk Narodowych podał, że kwota pożyczek w wysokości 303,1 miliarda funtów pojawiła się po deficycie 57 miliardów funtów w poprzednim roku finansowym.

Oznacza to, że dług netto tego kraju wynosi 2,14 bln funtów – najwyższy procent PKB od lat sześćdziesiątych XX wieku.

Sonak wykorzystał swój najnowszy budżet w marcu, aby wskazać na niektóre z nich Docelowe podwyżki podatków Na drodze do złagodzenia deficytu, w tym do zamrożenia ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych.

READ  Czarny piątek: strajk pracowników Amazona w Coventry

Powiedział jednak, że nacisk zostanie położony na wspieranie wzrostu gospodarczego, który wydaje się ożywić po roku 2020, w którym produkcja spadła o prawie 10% – jest to najgorszy wynik od ponad 300 lat.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

„Budżet mocno uderza w osoby o niskich dochodach”

Istnieją pewne obiecujące sygnały wczesne, gdy kraj wyłamuje się z ostatnich ograniczeń blokowania.

Oddzielne dane ONS opublikowane w piątek pokazały, że sprzedaż detaliczna znacznie wzrosła w zeszłym miesiącu, pomimo faktu, że wielu rzekomych sprzedawców spoza branży nie było w stanie ponownie otworzyć swoich drzwi w większości Wielkiej Brytanii do 12 kwietnia.

Wolumeny wzrosły o 5,4% w porównaniu z lutym, przy czym moda odnotowała największy wzrost o 17,5%.

Liczby pokazały, że odsetek pieniędzy wydawanych w Internecie spadł wraz z coraz większą liczbą osób.

Dane są oparte na wynikach Ankiety Oznacza to, że usługi, budownictwo i produkcja mogą wykorzystać stłumiony popyt.