Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mr Sunak wants workers to return to offices

COVID-19: oprogramowanie antywirusowe zmusza rząd do pożyczenia do 303 miliardów funtów – to najwyższy poziom od początku rejestrowania danych | Wiadomości biznesowe

Zgodnie z oficjalnymi danymi, żądania kryzysu koronawirusa na publiczne łańcuchy skarbowe zmusiły rząd do pożyczenia najwyższej rocznej kwoty w historii.

Urząd Statystyczny (ONS) ogłosił w marcu pożyczkę netto w wysokości 24,3 miliarda funtów – w miesiącu ujawnionym przez kanclerza darowizna Który zobowiązał się do dalszego wspierania wysiłków na rzecz zdrowia publicznego i zwiększania osłon gospodarki przed kontynuacją Covid-19 Ograniczenia.

Dane pokazują, że ostatnia pożyczona przez niego kwota wyniosła 303,1 miliarda funtów w całym roku podatkowym 2020/21, co stanowi 14,5% PKB.

Urząd Statystyk Narodowych podał, że jest to najwyższa roczna suma od 1947 r. – kiedy zaczęły się podobne rekordy – chociaż znalazła się znacznie poniżej 355 miliardów funtów, które Biuro Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) prognozowało dopiero w zeszłym miesiącu.

Kryzys zdominował początek roku podatkowego, kiedy Wielka Brytania właśnie weszła w pierwszy stan blokady epidemicznej, wpychając wiele części gospodarki w stan hibernacji wiosennej, gdy NHS stanęła w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przyjęć do szpitali.

Kanclerz Rishi Sunak został zmuszony do wydania co najmniej 15 oddzielnych oświadczeń w całym okresie Na walkę z kryzysem wydano 280 miliardów funtów.

Kwota obejmuje dodatkowe fundusze na służbę zdrowia, badania i śledzenie, szczepionki i plany wsparcia, w tym program utrzymania pracy lub urlopów, a także pożyczki i dotacje dla firm.

Sam program wakacji kosztował prawie 60 miliardów funtów i nadal zapewniał pięć milionów miejsc pracy na początku tego miesiąca.

Urząd Statystyk Narodowych podał, że kwota pożyczek w wysokości 303,1 miliarda funtów pojawiła się po deficycie 57 miliardów funtów w poprzednim roku finansowym.

Oznacza to, że dług netto tego kraju wynosi 2,14 bln funtów – najwyższy procent PKB od lat sześćdziesiątych XX wieku.

Sonak wykorzystał swój najnowszy budżet w marcu, aby wskazać na niektóre z nich Docelowe podwyżki podatków Na drodze do złagodzenia deficytu, w tym do zamrożenia ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych.

READ  Aktywista inwestorski bierze na cel twórcę gier wideo po porażce „Cyberpunka”

Powiedział jednak, że nacisk zostanie położony na wspieranie wzrostu gospodarczego, który wydaje się ożywić po roku 2020, w którym produkcja spadła o prawie 10% – jest to najgorszy wynik od ponad 300 lat.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

„Budżet mocno uderza w osoby o niskich dochodach”

Istnieją pewne obiecujące sygnały wczesne, gdy kraj wyłamuje się z ostatnich ograniczeń blokowania.

Oddzielne dane ONS opublikowane w piątek pokazały, że sprzedaż detaliczna znacznie wzrosła w zeszłym miesiącu, pomimo faktu, że wielu rzekomych sprzedawców spoza branży nie było w stanie ponownie otworzyć swoich drzwi w większości Wielkiej Brytanii do 12 kwietnia.

Wolumeny wzrosły o 5,4% w porównaniu z lutym, przy czym moda odnotowała największy wzrost o 17,5%.

Liczby pokazały, że odsetek pieniędzy wydawanych w Internecie spadł wraz z coraz większą liczbą osób.

Dane są oparte na wynikach Ankiety Oznacza to, że usługi, budownictwo i produkcja mogą wykorzystać stłumiony popyt.