Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Krematoria i praca przy kopaniu grobów, gdy koszmar Indii się pogarsza

Zwłoki palono tak długo w krematoriach w zachodnioindyjskim stanie Gujarat, że piece zaczęły się topić.

Drewno opałowe do kremacji pogrzebowych jest racjonowane i rozrzucane, pozostawiając zmarłych na wpół spalonych na brzegach rzeki Ganges. Zapotrzebowanie na grabarzy w stolicy, New Delhi, jest tak duże, że rodziny zatrudniają ich do kopania działek, podczas gdy ich bliscy w trudnej sytuacji wciąż żyją.

W całych Indiach ścieżka śmierci i nędzy pustoszy naród, którego przywódcy szczycili się porażką Koronawirus Zaledwie kilka miesięcy temu. Eksplozja nowych przypadków podsycana przez tzw Zmienna podwójnie zmutowana Koronawirus, który po raz pierwszy został wykryty w Indiach, teraz popycha przeciążony system opieki zdrowotnej do upadku.

Codziennie zgłaszanych jest około 350 000 nowych infekcjiTo rekord dla każdego kraju, odkąd wirus pojawił się po raz pierwszy w Chinach ponad rok temu, zabijając ponad 3,1 miliona ludzi na całym świecie.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Jak pogorszyła się epidemia wirusa w Indiach?
* Covid-19: Indyjskie szpitale proszą o tlen, a kraj ustanawia rekord w zakresie wirusa
* Covid-19: Dlaczego Indie biją światowe rekordy infekcji

Brak tlenu Umierający pacjenci wstrzymują oddech na korytarzach, poczekalniach i przed drzwiami indyjskich szpitali, które są tak zatłoczone nowymi pacjentami. Tak jest każdego dnia. Mroźne marsze chorych i umierających, zatłoczone zaułki i szersze ulice, jakby były duchami wielowiekowej zarazy.

Wielu Hindusów loguje się na Twitterze po raz pierwszy, prosząc o pomoc w znalezieniu butli z tlenem, które są obecnie sprzedawane na czarnym rynku za dwa do trzech razy więcej niż miesięczne wynagrodzenie pracownika. Wyczerpane pielęgniarki skarżą się na infekcje dróg moczowych, ponieważ nie mogą robić przerw w łazience podczas zmian, które wydają się nigdy nie kończyć

„Każdy czuje się bezradny” – powiedziała Shithra Kudmad, 28-letnia lekarka z izby przyjęć w prywatnym szpitalu w Bengaluru, której na oddziale intensywnej terapii zabrakło łóżek. „Ten wirus jest wszędzie. Wszedłeś do domów ludzi. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku i do jakiej klasy należysz. To nie ma znaczenia”.

Indie umieszczają tankowce tlenowe w specjalnych pociągach ekspresowych, ponieważ główne szpitale w New Delhi błagają za pośrednictwem mediów społecznościowych o więcej zapasów, aby uratować pacjentów z Covid-19, którzy mają trudności z oddychaniem.

Rajesh Kumar Singh / AP

Indie wprowadzają tankowce z tlenem do szybkich prywatnych pociągów, ponieważ główne szpitale w New Delhi błagają za pośrednictwem mediów społecznościowych o więcej zapasów, aby uratować pacjentów z Covid-19, którzy mają problemy z oddychaniem.

Kudmad powiedział, że podobnie jak wielu pracowników służby zdrowia w Indiach zostali zaszczepieni Koledzy nadal kontuzjowani Przez wariant podwójnego mutanta, którego nazwa pochodzi od pary mutacji pochodzących od wysoce zaraźliwej odmiany występującej w Kalifornii i innej, uważanej za odporną na szczepionki znalezione po raz pierwszy w Afryce Południowej.

READ  Sir John Key Dulupes chwali Chiny w chińskich mediach państwowych

Eksperci próbują określić wpływ zmiennych na wybuch epidemii. Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała w tym tygodniu, że Wariant z Indii, Oficjalnie znany jako B1617, został wykryty w co najmniej 17 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Ale jest tutaj niesamowita, z energicznym brwią. Już wybuch Zobowiązanie dla osób niepełnosprawnych w Indiach Dostarczenie milionów dawek szczepionki krajom rozwijającym się. W Indiach, gdzie znajduje się największy na świecie producent szczepionek i producent szczepionek AstraZeneca, instytut surowicy krwi, wstrzymał eksport, aby zaradzić lokalnym niedoborom.

W Indiach, gdzie znajduje się największy na świecie producent szczepionek i producent szczepionek AstraZeneca, instytut surowicy krwi, wstrzymał eksport, aby zaradzić lokalnym niedoborom.

Yassin House / AFP

W Indiach, gdzie znajduje się największy na świecie producent szczepionek i producent szczepionek AstraZeneca, instytut surowicy krwi, wstrzymał eksport, aby zaradzić lokalnym niedoborom.

Kryzys – który ujawnia podział między bogatymi i biednymi krajami – grozi przedłużeniem globalnej pandemii, podobnie jak zachodnie prowincje, takie jak Stany Zjednoczone, zaostrzyły szczepionki i poluzowały ograniczenia dotyczące Covid-19.

Indie również sądziły, że na początku następnego roku zawraca Przechodzi bolesne wyłączenie Było to politycznie niepopularne i pozostawiło miliony, głównie migrujących pracowników, bezrobotnych. Z zaledwie kilkoma tysiącami przypadków zgłaszanych dziennie w kraju liczącym 1,4 miliarda ludzi, poczucie zwycięstwa zakorzeniło się.

Rządząca w kraju partia Bharatiya Janata (BJP) twierdziła, że ​​COVID-19 został „pokonany” pod rządami premiera Narendry Modiego. Minister zdrowia powiedział, że w Indiach choroba dobiegła końca. Ludzie wychodzą z izolacji, ciesząc się możliwością powrotu na publiczne zgromadzenia.

W marcu ponad 50 000 fanów siedziało ramię w ramię, wielu bez masek, aby oglądać rywalizację Indii z Anglią w krykieta na stadionie Narendra Modi w Ahmedabadzie, największym mieście Gudżaratu.

Koszmar Covid w Indiach stał się ostrzegawczą opowieścią o naukowcu, który chce się spieszyć do jego rytmu.

Ajit Solanki / AP

Koszmar Covid w Indiach stał się ostrzegawczą opowieścią o naukowcu, który chce się spieszyć do jego rytmu.

W kwietniu tysiące ludzi uczestniczyło w wiecach w stanie Bengal Zachodni w wyborach uzupełniających. w tym samym czasie, Świętowało miliony pielgrzymów Plik Hinduski festiwal Kumbh Mela Nurkując w świętych rzekach Gangesu i Jamuny.

READ  Covid-19: Dwie osoby kontaktowe w sprawie kopalni z Terytorium Północnego udały się do Nowej Zelandii

Wtedy to się stało. Wzrost liczby przypadków przerodził się w nagły wzrost. Indie stały się ostrzegawczą opowieścią o świecie, który chce się spieszyć do swoich rytmów. Ten kraj dodawał 30 razy więcej zgłoszonych przypadków niż w lutym. Z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba infekcji – i Liczbę zgonów szacuje się na 200 000 Odkąd zaczęła się epidemia – może być kilkakrotnie wyższa.

Eksperci w dziedzinie zdrowia wzywają do podjęcia agresywnych środków, w tym nowych zamknięć i mobilizacji na szczeblu krajowym w celu zapewnienia dostaw tlenu, łóżek szpitalnych i leków. Potrzebna będzie pomoc społeczna i ekonomiczna, aby pomóc dziesiątkom milionów osób, które żyją „z ust do ust”.

„Najlepszym scenariuszem jest to, że obecna fala osiągnie szczyt do połowy maja i zacznie się poprawiać w ciągu następnych kilku tygodni” – powiedział Krishna Udiakumar, dyrektor założyciel Duke Global Center for Health Innovation na Duke University. „Nadal obserwujemy tragiczne konsekwencje w Indiach od tygodni do miesięcy”.

Tragedie zdarzają się każdego dnia na niezliczone sposoby w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie. W zeszłym tygodniu 24 pacjentów zmarło z powodu Covid-19, gdy zbiornik tlenu wyciekł w szpitalu w Nasik, świętym mieście położonym 160 kilometrów na północny wschód od Bombaju.

„Pacjenci z respiratorami łapali powietrze i byli zdezorientowani bólem” – powiedział Yuvraj Munse, który był świadkiem śmierci swojego 62-letniego wujka w wypadku. – Na oddziale panowała panika. Widzieliśmy, jak dusili się na naszych oczach.

Liczne krematoria pogrzebowe płoną na ziemi, która została przekształcona w krematorium do kremacji ciał ofiar masowego koronawirusa w New Delhi w Indiach.

Altaf Qadri / Prof.

Liczne krematoria pogrzebowe płoną na ziemi, która została przekształcona w krematorium do kremacji ciał ofiar masowego koronawirusa w New Delhi w Indiach.

Rakesh Srivastava, właściciel firmy transportowej w północnym mieście Varanasi, który dwa tygodnie temu stracił 45-letnią żonę z powodu COVID-19, powiedział, że czekał w kolejce przez pięć godzin, aby skremować jej ciało wzdłuż ghatów lub stopni, Gangesu.

„Płonęło wiele ciał” – powiedział 48-letni Srivastava. „W ghatach kończyło się drewno”.

Sednem kryzysu w Indiach jest system opieki zdrowotnej, który należy do najgorszych na świecie. według Światowa Organizacja Zdrowia.

READ  W Australii znaleziono radioaktywną kapsułę, która spadła z ciężarówki

Indianie walczą o pomoc. Pacjenci ze świszczącym oddechem podróżują godzinami do różnych miast w nadziei uzyskania pomocy medycznej. Każdy, kto ma środki – zwłaszcza pracownicy służby zdrowia – otrzymuje dziesiątki telefonów tygodniowo od rodziny i przyjaciół z pytaniami o potencjalnych klientów.

Robin Mascarenhas, pracownik socjalny w Bombaju, który prowadzi całodobową infolinię połączoną z Covid-19, powiedział, że jego zespół składający się z 50 pracowników odbierał około 1000 telefonów dziennie. Są w stanie pomóc mniej niż połowie tych, którzy zabezpieczają to, czego potrzebują, czy to łóżka szpitalne, wentylatory, butle z plazmą czy tlenem.

W sercu kryzysu w Indiach znajduje się system opieki zdrowotnej, który według Światowej Organizacji Zdrowia należy do najgorszych na świecie.

Rafiq Maqbool / AP

W sercu kryzysu w Indiach znajduje się system opieki zdrowotnej, który według Światowej Organizacji Zdrowia należy do najgorszych na świecie.

Mascarenhas, 33, powiedział: „Nasz system nie działa nawet w normalnych czasach. Nie możemy oczekiwać, że ten system odniesie sukces w pandemii… Nasze serce eksploduje za każdym razem, gdy sytuacja pozostaje nierozwiązana. To jak ciągły koszmar. jeden w ciągu dnia, masz go. „Jeden w nocy. I tak się dzieje”.

Ciężkość epidemii przyniosła współczucie i pomoc Nawet od wrogów, takich jak Pakistan, który zaoferował wysłanie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. Chiny, sąsiad, sąsiad i inny rywal geopolityczny, również obiecały wsparcie.

Prezydent USA Joe Biden obiecał dostarczyć „pakiet pomocy w nagłych wypadkach, w tym zaopatrzenie w tlen, szczepionki, materiały i leczenie”., według Odczyty z Białego Domu Z rozmowy telefonicznej w poniedziałek (czasu amerykańskiego) z premierem Indii.

Waszyngton spotkał się z powszechną krytyką w Indiach za niepodjęcie pilnych działań, w tym zniesienie zakazu surowców potrzebnych do produkcji szczepionek. Międzynarodowe wsparcie jest mile widziane, ale niewiele zrobi, aby powstrzymać śmierć kolejnych tysięcy ludzi każdego dnia w dającej się przewidzieć przyszłości.

Stałe i rosnące tempo zmarłych w nowych grobach Ahl, największego cmentarza muzułmańskiego w Delhi, ciąży na Muhammadzie Szamimie.

Jedną z wielu zniewag epidemii jest to, że ofiary muszą być ciasno owinięte białą szmatką, aby powstrzymać infekcję, aby łóżka nie miały ostatniego spojrzenia.

AP

Jedną z wielu zniewag epidemii jest to, że ofiary muszą być ciasno owinięte białą szmatką, aby powstrzymać infekcję, aby łóżka nie miały ostatniego spojrzenia.

38-letni ojciec, który był grabarzem od czasu, gdy był nastolatkiem, powiedział, że liczba ofiar Covid-19 przeplatających się z nimi wzrosła ze średnio dwóch tygodniowo do 15-20 dziennie w ciągu ostatniego miesiąca .

„Skończyło nam się miejsce” – powiedział Shamim, dodając, że malejąca liczba dostępnych działek skłoniła ludzi do poinformowania go z wyprzedzeniem, że potrzebują jego usług, zanim ktokolwiek umrze.

Powiedział: „Nigdy wcześniej tego nie doświadczyłem”.

Shamim śpi w prowizorycznej chacie na cmentarzu, aby uniknąć powrotu do domu i ryzyka zarażenia żony i dzieci. Nie ma nikogo, kto by go pocieszył po kolejnym dniu w otoczeniu pogrążonych w żałobie i często histerycznych krewnych zmarłego.

Jedną z wielu zniewag epidemii jest to, że ofiary muszą być ciasno owinięte białą szmatką, aby powstrzymać infekcję, aby łóżka nie miały ostatniego spojrzenia.

Shamim powiedział: „Każdy chce zobaczyć swoich bliskich po raz ostatni”. „Muszę być okrutny i nie pozwalać na to, ale krewni często psują się i mówią bolesne rzeczy. Nie mogę im też nic powiedzieć, ponieważ są oszołomieni”.

– Los Angeles Times