Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Fidżi potwierdza pięć kolejnych przypadków opartych na społeczności

Fidżi jest w stanie wysokiej gotowości, a żołnierz i pracownik hotelu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Rząd Fidżi

Fidżi jest w stanie wysokiej gotowości, a żołnierz i pracownik hotelu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Ta historia została pierwotnie opublikowana RNZ.co.nz Został opublikowany za zgodą.

Po 605 testach w ciągu ostatnich 24 godzin, Fidżi zgłosiło pięć nowych przypadków wirusa Covid-19.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek wieczorem, że pierwsze dwa przypadki były bliskimi kontaktami z wcześniej ogłoszonymi przypadkami i że testy dały wynik pozytywny, gdy byli w kwarantannie.

Fidżi, stały minister zdrowia James Fong.

Rząd Fidżi

Fidżi, stały minister zdrowia James Fong.

Minister zdrowia Fidżi dr James Fung powiedział NTTrzeci przypadek byłego pasażera poddanego kwarantannie na granicy Który przybył z Papui-Nowej Gwinei 9 kwietnia.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Loty zostały odwołane, ponieważ stolica Fidżi jest zablokowana po ostatniej sprawie społecznej
* Covid-19: Fidżi potwierdza dwa kolejne przypadki koronawirusa
* COVID-19: Fidżi stoi w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, mówi premier Frank Bainimarama
* Fidżi jest w stanie wysokiej gotowości, ponieważ potwierdzono kontakty w przypadkach Covid-19

Fong powiedział, że mężczyzna miał kontakt z żołnierzem – mężem kobiety w McCoy – w dniu, w którym został zwolniony z odizolowanego, zarządzanego obiektu kwarantanny.

Powiedział, że czwarty przypadek to 68-letni mężczyzna w Rakiraki, a piąty przypadek to pacjent w kwarantannie na granicy.

Fidżi ma teraz 116 przypadków Covid-19, z 49 aktywnymi i 28 pacjentami przenoszonymi lokalnie.

Strefy przechowawcze Covid-19 na Fidżi

Rząd Fidżi / Facebook

Strefy przechowawcze Covid-19 na Fidżi

Nowa Zelandia przeznacza więcej środków

Aotearoa ma przekazać Fidżi 500 000 dawek szczepionek Covid-19, które wystarczą do uodpornienia 250 000 osób.

Według ministrów rządów obu krajów pociski AstraZeneca będą pochodzić z krajowych zasobów Nowej Zelandii i zostaną wysłane na Fidżi „tak szybko, jak to możliwe”.

Istnieje kilka kroków, które należy wykonać, włączając zatwierdzenie szczepionki przez New Zealand Medicines Authority, Medsafe.

Ministrowie spotkali się w zeszłym tygodniu (mniej więcej), aby omówić ofertę Nowej Zelandii w wysokości 1,45 miliona USD (2 miliony NZ) na wsparcie wprowadzenia szczepionek od października 2021 roku.

READ  Koronawirus: najnowsza epidemia COVID-19 z całego świata – środa, 8 grudnia

Zastępca Sekretarza Stanu Nowej Zelandii Obito William Sew powiedział, że jest zaangażowany we wspieranie Fidżi, które ciężko pracowało, aby powstrzymać Covid-19.

„Ale ten sukces był ciężko osiągnięty” – powiedział Obito. „Po ostatnich przypadkach w społeczeństwie w obu naszych krajach uważamy, że szczepionka ma zasadnicze znaczenie dla ochrony naszych ludzi przed wirusem oraz dla naszego uzdrowienia gospodarczego i społecznego”.

Minister zdrowia Fidżi Ifereimi Waqainabete powiedział: „Fidżi zdecydowało się wprowadzić szczepionkę Covid-19 firmy AstraZeneca” po wcześniejszych dostawach za pośrednictwem globalnego zakładu Covax oraz z Indii.

„Cieszymy się, że Nowa Zelandia była w stanie wspierać nas w kontynuowaniu naszej kampanii” – powiedział Wakenabit.

„Nowa Zelandia ciężko pracuje, aby osiągnąć to jak najszybciej, z celem dostawy na trzeci kwartał tego roku. Zgodnie ze standardami zdrowotnymi Nowej Zelandii, szczepionka AstraZeneca nie może zostać przekazana, dopóki nie zostanie zatwierdzona przez Medsafe” – powiedział Seo

Ta historia została pierwotnie opublikowana RNZ.co.nz Został opublikowany za zgodą.