Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nanaya Mahuta prosi o radę w sprawie „procesów i rozważań” definiujących ludobójstwo, Partia Pracy rozważa propozycję Chin w przyszłym tygodniu

Brock Van Velden, rzecznik ds. Zagranicznych ACT, W środę okazało się, że przyjęcie będzie obowiązywać Wezwij do debaty w Parlamencie na temat tego, „czy okrucieństwa, które mają miejsce w Chinach pod kontrolą Komunistycznej Partii Chin są aktami ludobójstwa, czy nie”.

Opisała to jako „akt solidarności” z nią kanadyjski I brytyjski Parlamenty na początku tego roku określiły prześladowania rdzennej ludności przez Chiny jako zbrodnię przeciwko ludzkości.

Jednak biorąc pod uwagę większość Partii Pracy w Izbie Reprezentantów, sukces takiej propozycji wymaga poparcia jej członków. Mahota, poseł Partii Pracy, powiedziała w środę wieczorem, że jej partia będzie omawiała ten temat w przyszłym tygodniu.

Powiedziała Newshubowi: „ACT ma parlamentarne prawo do złożenia zawiadomienia o ruchu w parlamencie, ponieważ Partia Pracy rozważy swoje stanowisko w bloku w przyszłym tygodniu, gdy tylko otrzymamy ostateczne brzmienie i spotkamy się jako grupa zbiorowa”.

Mahota poprosił również o więcej porad dotyczących definiowania ludobójstwa.

„Jako rząd musimy przyjrzeć się większej ilości informacji, a minister spraw zagranicznych zwrócił się o szerszą poradę na temat procesów i kwestii związanych z definiowaniem ludobójstwa” – powiedziała. „Wymaga to złożonych ocen prawnych i faktycznych i nie jest procesem, który rząd może łatwo przeprowadzić”.

W sobotę, występując w Newshub Nation, Minister powiedział, że Nowa Zelandia Uważnie obserwował propozycje rządu brytyjskiego w tej sprawie po tym, jak brytyjski parlament poparł określenie represji ujgurskich jako ludobójstwa.

„Ostatnim razem, kiedy sklasyfikowaliśmy akt ludobójstwa przed ustawą o ludobójstwie z 1948 r., Był Holokaust, wtedy sklasyfikowaliśmy Kambodżę i Rwandę jako akty ludobójstwa” – powiedział Mahota. „Chcę uzyskać informacje na temat tego, co możemy zrobić. Jestem otwarty na uzyskanie porady w tej sprawie”.

Plik Konwencja Narodów Zjednoczonych o ludobójstwieLudobójstwo, podpisane w 1948 r. Po II wojnie światowej i ratyfikowane przez Nową Zelandię, definiuje ludobójstwo jako popełnienie któregokolwiek z wielu czynów „popełnionych z zamiarem zniszczenia w całości lub w części grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej”. Akty te obejmują zabijanie członków grupy, powodowanie poważnych obrażeń cielesnych lub psychicznych członków grupy lub nakładanie środków mających na celu zapobieganie poczęciu w grupie.

READ  Królowa daje lojalnym pracownikom podwyżkę pensji, aby pomóc pokryć koszty kryzysu życiowego

za Raport historyczny w marcu Z ośrodka analitycznego Newlines Institute of Strategy and Policy w Waszyngtonie w Waszyngtonie wynika, że ​​Chiny naruszają wszelkie działania zabronione w umowie.

Mahota wielokrotnie apelował do Chin o umożliwienie urzędnikom ONZ dostępu do Xinjiangu, aby mogli zrozumieć, co dzieje się w chińskiej prowincji. W marcu podano, że Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła negocjacje z Pekinem O wizycie w Xinjiangu „bez ograniczeń”.