Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 163 nowe przypadki środowiskowe zgłoszone dzisiaj

W Nowej Zelandii zgłoszono dziś 163 nowe przypadki Covid-19, w tym cztery w Waikato.

Zdjęcie: NOBEASTSOFIERCE / Science Photo Library za pośrednictwem AFP

Istnieją również cztery nowe przypadki w zarządzanej izolacji.

Przemawiając na dzisiejszej konferencji medialnejDyrektor ds. Zdrowia Publicznego, dr Carolyn McKelney, potwierdziła śmierć innej osoby z Covid-19 podczas izolacji w domu na Mount Eden. Powiedziała, że ​​mężczyzna był niedawno w szpitalu.

„Dziś rano do St. Johna zadzwoniono po alarmowym telefonie na adres na przedmieściach Mount Eden i po przyjeździe znalazł martwą osobę. Rozumie się, że mężczyzna był niedawno leczony w szpitalu”.

że to Drugi przypadek osoby zarażonej Covid-19 umiera w domu podczas izolacji w tym tygodniu.

W szpitalu z Covid-19 jest 69 osób, jedna w Waikato, a reszta w Auckland. Sześć z nich jest na intensywnej terapii.

Całkowita liczba przypadków w obecnej epidemii osiągnęła obecnie 4034.

Ministerstwo Zdrowia podało, że 102 z dzisiejszych przypadków nie zostały jeszcze połączone, a 515 niepowiązanych przypadków z ostatnich 14 dni.

Cztery nowe przypadki w Waikato znajdują się w Hamilton, Te Awamoto, Ngaruwaahya i Te Kwai.

Przypadki Hamiltona i Te Awamoto były znanymi kontaktami i zostały odizolowane przed uzyskaniem pozytywnego wyniku, podczas gdy przypadek Ngarawaweh został teraz powiązany z wcześniejszymi przypadkami.

Wczoraj nie było 139 nowych spraw wspólnotowych.

Wczoraj podano 26 058 dawek szczepionki – 6646 dawek pierwszych i 19 412 dawek drugich.

Ministerstwo Zdrowia zachęca wszystkich, którzy otrzymali pierwsze szczepienie trzy tygodnie temu w Wielką Sobotę, aby otrzymali drugą dawkę w ten weekend „lub tak szybko, jak to możliwe później”.

Wszyscy zaszczepieni po raz pierwszy w Super Sobotę otrzymają e-mailem i SMS-em przypomnienie o drugim szczepieniu.

Więcej testów ścieków dla Stratford

Kolejne testy trwają po Covid-19 Wykryto w ściekach w Stratford.

Ministerstwo powiedziało dzisiaj, że wykrycie nie było powiązane z żadnymi znanymi aktywnymi lub wyleczonymi przypadkami w Taranaki, co może oznaczać, że w społeczności istnieją niewykryte przypadki Covid-19, chociaż możliwe jest, że wykrycie ścieków jest związane z przypadkiem historycznym to wciąż trwa. zrzucić wirusa.

READ  Zawalenie się budynku w Miami: wielu boi się śmierci, gdy ratownicy wyciągają dziesiątki ocalałych spod gruzów

W najbliższych dniach w całym regionie zostaną pobrane dodatkowe próbki ścieków.

„Prosimy każdego, kto ma jakiekolwiek objawy – nawet łagodne – o poddanie się testom, zwłaszcza każdego, kto ostatnio podróżował poza ten obszar”.

Wskaźniki szczepień w Taranaki wynoszą 85 procent dla pierwszej dawki i 68 procent dla drugiej dawki.

Dr McKelney powiedział również, że departament przesuwa się z listy każdego interesującego miejsca na skupienie się na wydarzeniach wysokiego ryzyka, biorąc pod uwagę liczbę nowych i aktywnych przypadków Covid-19 w Auckland.

„Są to ekspozycje, w których prawdopodobnie istnieje bliski kontakt z pozytywnym przypadkiem. Zdarzenia narażenia niskiego ryzyka, takie jak samochody lub supermarkety, nie są już zgłaszane jako interesujące miejsca w Auckland, ponieważ zagrożenia dla zdrowia publicznego są bardzo niskie. „

Powiedziała, że ​​zdarzenia wysokiego ryzyka będą nadal zgłaszane przez ministerstwo. Należą do nich siłownie i halowe imprezy sportowe.

Departament będzie nadal publikować publicznie wydarzenia o niskiej ekspozycji w innych częściach Nowej Zelandii.

Ministerstwo potwierdziło również dzisiaj, że dwóch członków załogi statku zadokowanych w Auckland, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, zrobiło to z powodu historycznych infekcji.

„Zostali przetestowani we wtorek w ramach programu szczepień i testów, a dziś rano przeszli dalsze testy, które potwierdziły, że oba przypadki są historyczne. Zostaną one dodane do historycznego zestawienia przypadków jutro”.