Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COP26: Rozpoczęcie historycznego sojuszu między Pacyfikiem a Unią Europejską

COP26: Rozpoczęcie historycznego sojuszu między Pacyfikiem a Unią Europejską

Negocjatorzy z krajów Pacyfiku i Unii Europejskiej zainicjowali Blue Green Alliance w policjant 26 Sesja COP w Glasgow.

Ambasador UE na Pacyfiku Sujiro Sim, który bierze udział w konferencji klimatycznej ONZ, powiedział, że wszystkie zainteresowane strony naciskają na ambitny wynik i dostęp do finansowania klimatycznego.

Ambasador UE na Pacyfiku, Sujiro Sim.

Sujiro Sim / Twitter

Ambasador UE na Pacyfiku, Sujiro Sim.

Sim powiedział, że UE będzie musiała pokazać Pacyfikowi, jak najlepiej wesprzeć wdrażanie niedawno przyjętego prawa dotyczącego zmian klimatycznych.

Czytaj więcej:
* COP 26: Spotkanie z Attenborough, Bidenem i księciem Karolem w celu podzielenia się pięknem Samoa i bezczynnością klimatyczną „zdrada”
* COP26: Tysiące młodych demonstrantów maszeruje, wzywając starsze pokolenia do posprzątania bałaganu
* Badanie wpływu zmian klimatycznych na południowy Pacyfik w galerii
* COP26: Apel z Oceanu Spokojnego do świata, działaj teraz, aby zmniejszyć globalne ocieplenie

„Jest to pakiet dostępnego finansowania w wysokości 197 milionów euro, około 500 milionów dolarów fidżijskich na lata od 2021 do 2027. Zostanie on wdrożony w krajach Pacyfiku z silnym naciskiem na zmiany klimatyczne”.

Sim powiedział, że UE przeprowadzi dalsze rozmowy z państwami członkowskimi, aby zapewnić zgodność ich interesów i priorytetów z prawem klimatycznym.

Partnerzy Sojuszu nawiązali już relacje w wielu krajach, współpracując z rządami i wzmacniając ich politykę wewnętrzną, ramy planowania i regulacyjne, a także tworząc korzystniejsze warunki inwestycyjne.

Mark Carney, specjalny wysłannik ONZ ds. działań na rzecz klimatu i finansów, powiedział, że umowa finansowa Glasgow dla zerowej sieci netto (GFANZ) pokazuje, że sektor finansowy „nie jest już odzwierciedleniem świata, który nie robi wystarczająco dużo”.

Jednak grupy zajmujące się ochroną środowiska ostrzegają, że w ambitnym planie jest zbyt wiele luk i nie ma prawnego obowiązku ze strony instytucji finansowych, aby trzymać się z daleka od inwestowania w działalność o wysokiej emisji dwutlenku węgla.

READ  Rolnicy poprosili, aby myśleć długoterminowo, jednocześnie kontynuując radzenie sobie ze szkodami powodziowymi z zeszłego roku

Sim powiedział, że na całym świecie kraje rozwinięte zobowiązały się do zapewnienia 100 miliardów dolarów (140,41 miliarda NZ) finansowania klimatycznego krajom, które najbardziej tego potrzebują.

Kobieta z Tokelau wnosi swoje przesłanie klimatyczne na zlot w Auckland.

Christine Rufuy / RNZ

Kobieta z Tokelau wnosi swoje przesłanie klimatyczne na zlot w Auckland.

Powiedział, że Unia Europejska bierze więcej niż sprawiedliwy udział, ponieważ wnosi 25 miliardów dolarów. Powiedział, że Unia Europejska odpowiada tylko za osiem procent emisji dwutlenku węgla.

„Kluczowe obszary priorytetowe dla Fidżi podczas Cop26 obejmą utrzymanie 1,5 stopnia przy życiu, zwiększenie wsparcia dla adaptacji oraz strat i zniszczeń, powiązanie oceanu z klimatem, zwiększenie finansowania klimatycznego i sfinalizowanie zbioru zasad porozumienia paryskiego” – powiedział.

Rajd Młodzieży Pacyfiku na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej

Wojownicy klimatu Pacyfiku wystartują w ten weekend w Glasgow, ponieważ światowi przywódcy nadal będą negocjować, jak najlepiej uratować planetę.

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej, Tysiące młodych ekologów z całego świata zgromadziło się na Cop26.

Oczekuje się, że w sobotnim wiecu w Glasgow weźmie udział ponad 50 000 osób.

Samoa aktywistka klimatyczna Brianna Froen.  (obraz pliku)

Christine Rufuy / RNZ

Samoa aktywistka klimatyczna Brianna Froen. (obraz pliku)

Aktywistka na rzecz klimatu Pacyfiku Brianna Froen Powiedział, że jeśli Ocean Spokojny zostanie uratowany, świat również może zostać uratowany.

Samoański student z Uniwersytetu w Auckland przemawiał na spotkaniu klimatycznym ONZ.

„To tak, jakby próbować rozmawiać z liderami, którzy nie słuchają bez przerwy. Jak więc inaczej opowiedzieć tę historię?

„Myślę, że Organizacja Narodów Zjednoczonych i duże placówki, takie jak ta, od lat oczekiwały, że mieszkańcy wysp Pacyfiku przyjdą i zapłaczą, pokażą im nasz ból i powiedzą: „Jesteśmy tutaj, proszę pomóż nam, proszę ocal nas. A to nie jest historia, której chciałem powiedzieć, chciałem opowiedzieć tę historię o odporności '”.

READ  Nowa Zelandia potępia „złośliwe” rosyjskie działania cybernetyczne

I chociaż jest teraz twarzą okolicy, Froen powiedziała, że ​​inspiruje ją wielu ludzi.

„Nie jestem jedną osobą, jestem grupą wielu. Miałem szczęście, że nasi ludzie na Pacyfiku mnie wzbogacają. Wielu moich seniorów jest ze mną również z Fidżi. Nazywam ich seniorami, ponieważ uczę się od nich i mądrości także i wielu z nich mówi, że są młodymi sąsiadami”.

„Ludzie tacy jak George Nasswa, Alessi Nasswa i jego żona, wszyscy ci, których możesz chcieć, ale… Fenton Lutonatapua, to są moi nauczyciele i to oni poprowadzili mnie, by zajść tak daleko”.