Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 146 po tym, jak tłumy wzrosły w Halloween w Korei Południowej

Co najmniej 146 osób zginęło, a 150 zostało rannych, gdy zostali zmiażdżeni przez duży tłum zbliżający się wąską uliczką podczas obchodów Halloween w stolicy Seulu, poinformowali urzędnicy.

Choi Seong-beom, szef straży pożarnej Yongsan w Seulu, powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, a nieokreślona liczba rannych jest w stanie krytycznym po panice w dzielnicy rozrywkowej Itaewon w sobotę wieczorem (czasu lokalnego).

Powiedział wcześniej, że 74 zmarłych wysłano do szpitali, a ciała pozostałych 46 osób, które pozostały na ulicach, zabrano do pobliskiej siłowni, aby pracownicy mogli je zidentyfikować.

Urzędnicy twierdzą, że ludzie zostali zmiażdżeni na śmierć po tym, jak duży tłum zaczął posuwać się wąską uliczką w pobliżu hotelu Hamilton, głównego miejsca imprez w Seulu.

Ponad 800 pracowników służb ratunkowych i policjantów z całego kraju, w tym cały dostępny personel w Seulu, zostało wysłanych na ulice, aby leczyć rannych.

Narodowa Agencja Pożarna powiedziała osobno w oświadczeniu, że urzędnicy nadal próbują określić dokładną liczbę pacjentów w nagłych wypadkach.

Nagrania telewizyjne i zdjęcia ukazywały karetki pogotowia ustawione na ulicach wśród ciężkiej obecności policji i ratowników transportujących rannych na noszach. Widziano również ratowników i pieszych wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową ludzi leżących na ulicach.

Ratownicy i strażacy w pobliżu miejsca wypadku w Seulu w Korei Południowej.

W jednej sekcji widziano ratowników medycznych sprawdzających stan kilkunastu osób, które leżały nieruchomo pod niebieskimi kocami.

Policja, która ogranicza ruch w pobliskich obszarach, aby przyspieszyć transport rannych do szpitali w całym mieście, potwierdziła, że ​​dziesiątki osób poddaje się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na ulicach Itaewon. Rząd metropolitalny Seulu wysłał alarmowe wiadomości tekstowe wzywające mieszkańców tego obszaru do szybkiego powrotu do domu.

Niektóre doniesienia lokalnych mediów mówiły wcześniej, że panika nastąpiła po tym, jak duża liczba osób rzuciła się do baru w Itaewon po wysłuchaniu wizyty niezidentyfikowanej gwiazdy.

READ  Koronawirus: Pozytywne wykrycie ścieków Opononi, zwiększona liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID

Prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol wydał oświadczenie wzywające urzędników do zapewnienia szybkiego leczenia rannych i dokonania przeglądu bezpieczeństwa miejsc obchodów. Polecił również Ministerstwu Zdrowia szybkie rozmieszczenie zespołów pomocy medycznej w przypadku katastrof oraz zabezpieczenie łóżek w pobliskim szpitalu w celu leczenia rannych.

Lokalne media podały, że około 100 000 osób przybyło na ulice Itaewon na obchody Halloween, największe od początku epidemii po złagodzeniu ograniczeń COVID-19 w ostatnich miesiącach.