Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: wariant Delta New Victoria ostrzega przed „niebezpieczeństwem dla dzieci”

Naukowiec

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins powiedział, że obywatele Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 8 czerwca.

Nowy typ koronawirusa, znany z szybkiego rozprzestrzeniania się w Indiach, a teraz zarejestrowany w Melbourne, budzi obawy urzędników służby zdrowia z powodu „niepotwierdzonych raportów” o zwiększonej transmisji wśród dzieci.

Dyrektor ds. Zdrowia w Wiktorii, Brett Sutton, powiedział, że nowy wariant delta został odkryty w sekwencjonowaniu genetycznym z dnia na dzień.

„Ten wariant ma pewne anegdotyczne doniesienia o większym potencjale transmisji między dziećmi” – powiedział dziennikarzom w piątek rano.

„Nie ma zbyt wielu informacji na temat ciężkości choroby w przypadku tego wariantu, chociaż pojawiły się anegdotyczne doniesienia o wzmożonej zachorowalności u dzieci, a także o zwiększonej transmisji u dzieci… Z tego powodu mamy obawy.

„Jednak bardziej uspokajające było to, że mamy tendencję do obserwowania mniejszej transmisji w szkołach i wśród dzieci.

„Ale musimy przetrwać nowe dowody i oczywiście to, co się tutaj wydarzyło”.

Powiedział, że nowy wariant został zidentyfikowany w dwóch pozytywnych przypadkach w kohorcie West Melbourne i podejrzewa się, że rozprzestrzenił się jako pierwszy wśród piątoklasistów.

Profesor Sutton powiedział, że władze służby zdrowia uważają, że zarażony uczeń piątej klasy 1 przebywał w szkole od „dwóch lub trzech dni” i jest zaraźliwy.

Te dwa przypadki należały do ​​rodziny składającej się z dwojga dorosłych i dwojga dzieci, którzy podróżowali do Jervis Bay w Nowej Południowej Walii.

Prof. Sutton uważa, że ​​jeden z rodziców tej rodziny jest „prawdopodobnie standardowym przypadkiem” siedmioosobowej grupy z West Melbourne, a władze ds. Zdrowia starają się znaleźć miejsce, w którym po raz pierwszy zachorowały na Covid-19.

„Kształt delta to typ, który stał się dominującą alternatywą w Indiach” – powiedział profesor Sutton.

READ  Indie: Samochód połknął cały strumień w ciągu kilku sekund

„Oczywiście ma bardzo wysoki potencjał transmisyjny, ponieważ bardzo szybko rozprzestrzenił się w Indiach, stając się wariantem dominującym, prawie wyłącznym, a w krajach sąsiednich Nepal, Bangladesz i Sri Lanka również dotknięte są znacznym wzrostem przypadków związanych z ten wariant.”

Dwa przypadki zidentyfikowane jako wariant delta to dwa z czterech nowych infekcji lokalnych, które zostały zarejestrowane w Wiktorii w piątek.

Aktywna liczba spraw związanych z klastrami w Melbourne wzrosła do 64.